Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha ennyire vissza akarják...

Ha ennyire vissza akarják szorítani az abortuszokat, miért nem lehet saját kérésre vazektómiát, vagy hiszterektómiát végeztetni 40 év és/vagy 3 gyerek nélkül?

Figyelt kérdés

Ha az abortuszok csökkentése (és szerintem idővel a teljes tiltása) a cél, akkor miért nem lehet az egyetlen valóban 100%-os megoldást választani azoknak, akik biztosan nem akarnak gyereket soha sem?

Én nagyon régóta tudom, hogy nem akarok gyereket. Védekezek is, de kint tudjuk, nincs 100%-os fogamzásgátló eszköz, tehát az esély megvan, hogy mégis terhes leszek. Ilyen esetben annak ellenére is egy felesleges műtéten és megalázó bűntudatkeltésen kell átesnem, hogy én el szerettem volna ezt kerülni az egyetlen biztos módszerrel, de a törvény ezt tiltja. Miért?



2022. szept. 15. 11:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
63%
Nem az abortusz megszüntetése a cél, hanem a születésszám növelése.
2022. szept. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 anonim ***** válasza:
88%

De ezzel nem fog nőni a születésszám. Elmennek a fiatalok külföldre, akik tehetik, nem ide vállalnak majd gyereket, mert elveszik a választás lehetőségét abban az esetben, ha valami rosszul sülne el, és itt nem a felelőtlen szexre gondolok, hanem ha a tervezett babával valami gond van, veszélyezteti az anya életét például, Lengyelország már itt tart, hogy már életképtelen magzatot sem abortálnak, és emiatt várandós nők halnak meg.

Én nagyon szeretném, hogy ez csak gumicsont legyen, de ijesztő a tendencia, amerre halad az ország.

Egyébként ha művi meddővé tétel mellett dönt is valaki, az is minimum fél éves procedúra, és nem TB támogatott (a fizetős gondolom jó drága), ha saját döntésedből mennél, pont emiatt olvastam utána. Én bő 2 év múlva leszek 40, amikor legkorábban esedékes lehet, ha úgy alakulna az életem, gyerekem nincs.

2022. szept. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/80 Andizsuzsi ***** válasza:
72%
Nem tudom, hogy az egyes miért lett lepontoza, pedig pontosan ez a helyzet.
2022. szept. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/80 A kérdező kommentje:
#1 De a születésszám növelése miatti abortusz nehezítésben vagy esetleges korlátozással szeretnék elérni. Gyakorlati szempontból mindegy.
2022. szept. 15. 11:59
 5/80 anonim ***** válasza:
81%
Tökmindegy, hogy ez a cél vagy nem, ezzel biztos, hogy nem működik, hogy több legyen a gyerek. Kontraproduktív az intézkedés, ha tényleg ez a céljuk, és ha ezt nem értik a döntéshozók, akkor hülyék, ha ezt komolyan gondolják.
2022. szept. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/80 anonim ***** válasza:
69%

#2 de a világban elégge afelé haladunk, hogy sehol nem lehet majd abortusz, csak azokban az országokban ahol rengeteg ember van. Oda meg senki nem akarna költözni, mert fejletlenek. A fejlett országokban meg a születésszám csökken, tehát növelni próbálják, ennek a módszere az abortusz tiltása, családtámogatás stb.


#4: a kérdés szempontjából nem mindegy. Ha a születésszámot akarják növelni (amit nyilván nem mondanának ki) akkor nem fogják a mesterséges meddőséget sem engedélyezni, mert szintén a születésszám csökkenéséhez vezet.

2022. szept. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/80 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, de engem az érdekelne specifikusan, hogyha abortuszt ne, akkor miért nem gondoskodhatok olyan módszerrel az elkerüléséről, amilyet jónak látok?
2022. szept. 15. 12:08
 8/80 anonim ***** válasza:
84%
Mert akik ebben döntést hoznak, nem azt nézik, hogy neked mi lenne jó, ők politikusok.
2022. szept. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/80 A kérdező kommentje:
#6 én ezt értem. Nem a nyílt állásfoglalás, hogy a születésszám nőjön, hanem a “hivatalos” álláspont, hogy az abortusz ártatlan életeket olt ki. Ezért kérdezem, hogyha “hivatalosan” ez a mondás, akkor abba elviekben bele kellene férnie a művi meddővétételnek.
2022. szept. 15. 12:10
 10/80 anonim ***** válasza:
91%
Ez a megint egy kis biztatás nyugat felé, pedig egyre több dolog szól az ilyen döntés meghozatalában.
2022. szept. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!