Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha ennyire vissza akarják...

Ha ennyire vissza akarják szorítani az abortuszokat, miért nem lehet saját kérésre vazektómiát, vagy hiszterektómiát végeztetni 40 év és/vagy 3 gyerek nélkül?

Figyelt kérdés

Ha az abortuszok csökkentése (és szerintem idővel a teljes tiltása) a cél, akkor miért nem lehet az egyetlen valóban 100%-os megoldást választani azoknak, akik biztosan nem akarnak gyereket soha sem?

Én nagyon régóta tudom, hogy nem akarok gyereket. Védekezek is, de kint tudjuk, nincs 100%-os fogamzásgátló eszköz, tehát az esély megvan, hogy mégis terhes leszek. Ilyen esetben annak ellenére is egy felesleges műtéten és megalázó bűntudatkeltésen kell átesnem, hogy én el szerettem volna ezt kerülni az egyetlen biztos módszerrel, de a törvény ezt tiltja. Miért?



2022. szept. 15. 11:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/80 anonim ***** válasza:
81%

"ennek a módszere az abortusz tiltása, családtámogatás stb."


Amik nem jó módszerek, látjuk, hogy nem működnek hosszú távon. De a politikusoknak nem is céljuk, hogy hosszú távon működő döntéseket hozzanak, addig akarnak megtollasodni, amíg hatalmon vannak, a többi nekik nem fontos.

2022. szept. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/80 anonim ***** válasza:
13%

Az abortusz ugyanúgy engedélyezett, mint eddig, semmiben sem korlátozták. Csak egy tájékoztatás lett kötelező. Ami nem is baj. Sok helyen hallottam, olvastam, hogy sokan azt hiszik, hogy amikor elvetetik (max. 12 hét) akkor még csak egy kis sejt, egy zigóta, pedig akkor már teljesen felismerhető babaforma.

Arról nem is beszélve, hogy sokan úgy járnak abortuszra, mint más a fodrászhoz. Nagyon sokan a 4-6. abortuszon vannak már túl.

Mondjuk a tájékoztatás mellé, nem ártana a fogamzásgátlásról is beszélni, és olcsóbbá tenni a fogamzásgátlókat.

2022. szept. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/80 anonim ***** válasza:
5%
#9 majd kitalálnak rá valamit, ha túl sokan gondolkodnak úgy, mint te. Addig meg elhanyagolható kisebbség aki ezen a véleményen van, szóval nem kell vele foglalkozniuk.
2022. szept. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/80 anonim ***** válasza:
21%
11-es fejtsd ki kérlek miért nem működnek?
2022. szept. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/80 anonim ***** válasza:
90%
Mert nem az élet védelme a cél,hanem minél több rabszolga létrehozása,hogy legyen,aki eltartsa a gazdagokat.
2022. szept. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/80 A kérdező kommentje:

#12 engedélyezett, még. Nem gondolom, hogy ez itt megállna.

Én ilyeneket nem olvastam, vagy hallottam, esetleg van róla hivatalos statisztika? Azt szívesen elolvasnám, egyre jobban érdekel a téma.

A tájékoztatás nem az oktatás dolga lenne? Még középiskolában? Vagy az oktatás kudarcát a női méltóság sértésért orvosolnák?

2022. szept. 15. 12:16
 17/80 anonim ***** válasza:
90%
Ugyanazért, amiért soha nem lesz itthon a rászorulóknak ingyenes a fogamzásgátlás egyik módszere se: a megszületett darabszám a lényeg a kormánynak, a magzatvédelem csak ennek az álcája.
2022. szept. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/80 anonim ***** válasza:
87%
a tájékoztatás egyre jobban visszafogják az oktatásban, és sok szülő maga is komoly hiányosságokkal rendelkezik a témában
2022. szept. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/80 anonim ***** válasza:
92%

Az abortusz teljes tiltása veszélyezteti azok életét, akik egészségügyi okból kényszerülnének rá, erről már van korábbi komment, miért, nem akarom megint leírni. Lengyelországban emiatt tüntetnek folyamatosan.

A családtámogatás Magyarországon inkább adósságba sodorja a családokat, akik rászorulnának a valódi segítségre, illetve ami nem, az meg lepkefing, semmire sem elég, ezt bárhol olvashatod, ahol téma.

Mindeközben tudatos családtervezéssel, gyerekvállalással sehol nem foglalkoznak, a megelőző védekezés bárki számára elérhetőségével nem foglalkoznak, a leszakadt, elmaradott rétegek felzárkóztatásával, edukálásával, felvilágosításával (megdöbbennél, ha tudnád, hogy vannak, akik még a menstruációt sem értik) nem foglalkoznak, azzal, hogy mindenki meg tudjon élni a jövedelméből, nem foglalkoznak, a gyerek élete csak addig kincs, amíg meg nem születik, utána már nem számít, ha nyomorba született, a család felelőssége, hogyan nevelik fel, akkor már senki nem támogatja a rászoruló családot, mert úgy vannak vele, hogy minek csináltak gyereket. Arról meg azért könnyű papolni, hogy ne szexeljen, aki nem akar gyereket, csak éppen nem ennyire egyszerű minden eset. Attól, hogy nekem alacsony a libidóm, még vannak olyanok, akik dugnak, mint a nyulak, éjjel-nappal.

2022. szept. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/80 anonim ***** válasza:
18%

16: minden más orvosi beavatkozás előtt is tájékoztatnak. Akkor ez miért baj?

Az ilyen témájú 'felvilágosítás' iskolánként változik. Nemcsak az iskola dolga. És nem is mindenki jár középiskolába. Főleg azok nem, akik túl vannak sok-sok abortuszon.

Hiába gondolod, hogy nem áll itt meg. Sose lesz (legalábbis ebben a világban, a mi életünkben) tilos az abortusz.


Az abortusznak a te vágyadhoz semmi köze. Két teljesen különböző téma. A tiéd is egy kényes téma. Sose lehet tudni, hogy hogyan alakul az ember élete és megbánja-e a nem visszafordítható beavatkozásokat. Egy huszonéves teljesen máshogy gondolkodik, mint egy 40 éves. Arról nem is beszélve, hogy sokakat biztosan a párjuk beszélne rá, és nem önszántából hozná meg ezt a döntést.

2022. szept. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!