Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha ennyire vissza akarják...

Ha ennyire vissza akarják szorítani az abortuszokat, miért nem lehet saját kérésre vazektómiát, vagy hiszterektómiát végeztetni 40 év és/vagy 3 gyerek nélkül?

Figyelt kérdés

Ha az abortuszok csökkentése (és szerintem idővel a teljes tiltása) a cél, akkor miért nem lehet az egyetlen valóban 100%-os megoldást választani azoknak, akik biztosan nem akarnak gyereket soha sem?

Én nagyon régóta tudom, hogy nem akarok gyereket. Védekezek is, de kint tudjuk, nincs 100%-os fogamzásgátló eszköz, tehát az esély megvan, hogy mégis terhes leszek. Ilyen esetben annak ellenére is egy felesleges műtéten és megalázó bűntudatkeltésen kell átesnem, hogy én el szerettem volna ezt kerülni az egyetlen biztos módszerrel, de a törvény ezt tiltja. Miért?



2022. szept. 15. 11:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/80 anonim ***** válasza:
2%

#15 igen, a kapitalizmus az így működik. Minél több ember van, annál több a termélés tehát több a profit.

De ez nem magyarázat arra, hogy szerinted miért nem működik. Ugyanis az emberek szexelnek, és akarva/akararlanul néha becsúszik a gyerek. Ha nem vetetheti el a többség megszüli (aki illegális eszközökkel elveteti az az elhanyagolható kisebbség), tehát nő a születésszám. A másik a támogatás: az emberek nagyja azért nem akar gyereket vállalni (én legalábbis ezt hallom), mert hogy nem tudja miből felnevelni. Ha támogatják a nevelését akkor lesz miből nevelni, szóval könnyebben vállalnak g,ereket -> nő a születésszám.

Hol a hiba a gondolatmenetemben?

2022. szept. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/80 A kérdező kommentje:

#20 tájékoztatnak, de nem keltenek bűntudatot benned, ha szétzúzatnál egy vesekövet.

És továbbra is tartom, hogy a testünk működése iskolai téma. A felvilágosítás is, mert nem minden szülő elég felelősségteljes, vagy éppen tájékozott az infó átadására. Szerintem kára senkinek nem származna abból, ha normális felvilágosító programok lennének az iskolákban. Sőt. Ebből csak profitálnának a fiatalok.

Igen, lehet, hogy az ember meggondolja magát. A műtét végleges. De a gyerekszülés is. Azt is vannak, akik megbánják. És ha a “nagy Ő” beszélne rá? Akkor nem ő lenne a nagy ő, ha neki gyerek kellene. Plusz az örökbefogadás lehetősége még akkor is ott van.

2022. szept. 15. 12:27
 23/80 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem vetetheti el az sem, akinek a magzat az életét veszélyezteti (ez van Lengyelországban), akkor nem csak a gyerek hal meg, hanem az anya is.
2022. szept. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/80 anonim ***** válasza:
29%
22: Azért egy vesekövet ne hasonlíts ehhez: [link]
2022. szept. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/80 anonim ***** válasza:
88%
2022. szept. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/80 anonim ***** válasza:
81%

#22, az utolsó mondatod nagyon jó felvetés.

A „megcsinált” gyerekek életét mindenáron menteni akarják, de akiről lemondanak, az bekerül állami gondozásba, ahonnan a többség nem normálisan jön ki (ha nem kerülnek családba), az örökbefogadás pedig egy évekig tartó procedúra, amit egyre inkább nehezítenek.


A másik érdekes aspektusa a dolognak, hogy ha a nő semmilyen szinten nem akarja a gyereket, akkor titokban megszüli és megöli, több ilyen esetet is ismerünk, nem tudom, hogy az mennyiben jobb.


A művi elköttetés valóban egy felelősségteljes döntés lenne, ráadásul már vannak reverzibilis megoldások is e téren, de a kormánynak nem érdeke, hogy szülni képes nők meddővé váljanak, ezt már fent kifejtették.

2022. szept. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/80 anonim ***** válasza:
89%

16: Itthon a beleegyezési korhatár 12 (!!!) év.

Azaz bővan hataémas baj, ha csak középiskolában kerül rá sor.

Sok kislány ma már 8-10 éves korában menstruálni kezd, úgy, hogy a szerencsétlen halálra rémül, tudok olyat, aki órák hosszat zokogott és búcsúleveleket írt, mert biztos volt benne, hogy ő haldoklik.

Pici koruktól tanítani kell a gyerekeket, mindig a fejlettségüknek, és érdeklődési körüknek megfelelően.

Nyugodtan el lehet kezdeni óvodás kortól az egészséges wc-használattól, tisztálkodástól, egészségneveléstől (mikor kell orvoshoz fordulni, ha mit tapasztal), a nemi működés alapjain át (nemi ciklus, hogyan készül a gyerek) egészen a fogamzásgátlás módszeréig amiről legkésőbb 11 éves korban már beszélni kell.

Később pedig évente (!) elővenni ezt a témát, különböző szempontok szerint feldolgozva, iskolaorvos=védőnő/nőgyógyász bevonásával. Lehessen négyszemközt kérdéseket feltenni a szakembereknek.

2022. szept. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/80 anonim ***** válasza:
94%

21: A gondolatmenetedben van pár hiba, mert ennél árnyaltabb a helyzet.

Rengeteg szempont szerint lehet csoportosítani az abortuszt akaró nőket, de nézzük először a gazdasági helyzetet.

Akik az alsóközéposztályhoz vagy feljebbihez tartoznak, ma már rendelkeznek olyan ismeretekkel, hogy pl. abortusztablettát rendeljenek, illetve a szomszédos országban végeztessék el a beavatkozást (ha itthon betiltják, a határ mentén gombamód megszaporodnak az erre szakosodott klinikák, árversennyel).

A rászorulóknak marad a házi módszer vagy a megszülés - ahol a darabszám tényleg emelkedni fog, de a képzetlen lecsúszott tömeg növekedését eredményezni.

"Ha támogatják a nevelését akkor lesz miből nevelni, szóval könnyebben vállalnak g,ereket -> nő a születésszám."

Ebben elsőre tényleg van logika, de az utánkövetéses vizsgálatok alapján ezzel csak előrehozzák az amúgy is tervezett gyerek megszületését, a későbbiekben ez a hullám visszaesik. A támogatás ugyanis akármennyit adnak, elhanyagolható ahhoz képest, hogy pl. beteg gyerek esetén kiesik a szülő a munkából, vagy nem tud bármikor dolgozni mert az óvoda nem non-stop megörző, stb.

A legújabb tanulmányok azt mutatják, hogy az abortusztiltás szintén egy hullámot okoz, ezt követően még az eredetinél is mélyebb pontra esik a születésszám. Ennek az az oka, hogy a nem kívánt gyerek megszülésre erőteljesen csökkenti (sőt, sokszor lehetetlenné teszi), hogy később megtalálja azt az ideális, stabil párt illetve megteremtse magának azt a stabilitást, amibe már kívántan megszülhet 2-3 gyereket.

Így marad egyke.

2022. szept. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/80 anonim ***** válasza:
6%

Ez az utolsó bekezdésed tényleg elgondolkodtató.


Az, hogy a szomszédos országokból rendelnek tablettát / oda járnak abortuszra működhet egy ideig, de hosszú távon az összes környező országban megjelenik majd az abortusz ellenesség, szóval előbb -utóbb ott sem lesz lehetőség. Az meg, hogy melyik osztály szaporodik nem lényeges, a lényeg hogy dolgozni tudjanak.


A tervezett gyerek születésének előrehozása az egy jó dolog alapvetően, mert biológiailag lehetőleg max 35-ig kellene szülni, felette már sokkal nehezebb, több komplikávió léphet fel. Az meg, hogy a szülés miatt kiesik a munkából, kevesebb bevétele lesz azért nem baj, mert akkor rájön, hogy így is el tudja tartani a gyereket. A legtöbben azért csúsznak ki, mert gyűjtögetik a pénzt még akkor is, mikor már bőven elég van, aztán 40 évesen szülnek egyet, de második már nem lesz, merthát "öreg vagyok már".

2022. szept. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/80 anonim ***** válasza:
88%

" mert gyűjtögetik a pénzt még akkor is, mikor már bőven elég van "


Csakhogy nem látsz bele senki anyagi helyzetébe. Tavaly év végén kb. 200 ezer Ft-ot hagytam ott fogorvosnál, most augusztusban 25 ezer volt egy fogkőleszedés, a gyerekkori fogszabályzásom óta foltozgatják a fogsoromat, úgy, hogy nem hanyagolom el, és egyre hajmeresztőbb árak vannak. Nem érzem úgy, hogy beleférne egy gyerek felnevelése az anyagi keretbe. Nézd meg, mit kell költeni óvodára, iskolára, babacuccokra, pelenkára, gyógyszerekre... És akkor ha valami miatt még hátrányból is indultok, mert mondjuk nem egészséges gyerekről lenne szó, kész anyagi csőd. Tudom, szegények bevállalnak tucatnyi gyereket is éhezésre, de én nem akarnék nyomorban gyereket nevelni, nem az a minta számomra.

2022. szept. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!