Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az uniós támogatások (harmada)...

Az uniós támogatások (harmada) elég lesz a tanárok fizetésének rendezéséhez, vagy azt még egy az egyben ellopja a NER?

Figyelt kérdés
2022. szept. 18. 12:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%

Azért, remélem nem csak emelés lesz,hanem a tanárokat megszabályozzák kicsit,hogy felelősségteljesebb munkát végezzenek.



Amikor én voltam végzős gimnáziumban, olyan rosszindulatú volt az osztályfőnök, hogy magyarázta a szüleimnek meg nekem is,hogy "nem fogja bírni az egyetemet, ki fog bukni...stb.stb"

Aztán, mégis lediplomáztam.

Tele vannak az iskolák ilyen rosszindulatú vagy még rosszindulatúbb tanárokkal.

2022. szept. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
18%
Szerinem azt csak akkor kapják meg, ha megjön a teljes összeg. Hátha ez elveszi a baloldal kedvét a további áskálódástól és hazaárulástól, és nem tesznek keresztbe Magyarországnak - legalább egy ideig.
2022. szept. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
57%

#1-es

Ezért gondolom azt, hogy a tanároknak nem kellene (legalábbis mindenkinek) fizetésemelést adni, hanem át kell alakítani, hogy ez is a versenyszférába kerüljön, tehát aki jobb tanár, jobban oktat, több időt szán rá, több egyéni tartalommal készül az óráira azok magasabb jövedelmet kapjanak, mint azok akik csak azért mentek el tanárnak, mert a nyári szünet, a szabad hétvégék és a biztonságos munkahely (itt az értendő, hogy nem zár be egyik napról a másikra egy iskola, ha meg igen akkor is az állam segít munkát találni a tanárnak más intézményben).

2022. szept. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
29%

#2-es

Eléggé szomorú, ha a Fidesz aki immár 12 éve van 2/3-al hatalomba, és irányítják úgy az országot és a költségvetést ahogy akarják, az az EU-ra szorul, hogy a tanároknak tudjon adni fizetésemelést.

Amúgy meg a 1/3-át vették el, szerintem az lenne a korrekt, ha idáig 10%-os emelésről volt szó akkor nem 10% lesz, hanem 6,6% (ugye matematikailag ez jön ki).

2022. szept. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen esetem, mint az elsőnek.

Egy tárgyat egy vén szipirtyó tanított, aki pikkelt rám még más tanárok szerint is. Érettségin eggyel rosszabb jegyet adott, mint amit elértem és ezt a képembe is mondta a mellette ülő többi tanár füle hallatára.

Főiskolán ugyanazt a tárgyat ennek a szipirtyónak a férje tanítottam nekem. Nem volt különb a feleségénél.

De ezek alapján nem ítélem el az összes többi tanárt, voltak nagyon kedves, jóindulatú, aranyos tanáraim is.

Nem lehet úgy fizetni valakit, hogy mennyire rosszindulatú, vagy jóindulatú. Aszerint legyenek fizetve, hogy milyen jó jegyeket adnak? Vagy hogy?


A kérdésről a véleményem az, hogy ha akarná, akkor már most adhatna a kormány a tanároknak a fizetésemelést. Eddig is megadhatta volna. Messziről látszik, hogy politikai célokra használják ezt az ügyet.

2022. szept. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
18%

#4

Játszátok az idiótát megint, egy ekkora kiesés tacsra vágná más ország gazdaságát is.

2022. szept. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

#3


És ki tudná megfizetni a magániskolát?

A sok gyári munkás?


Nem a tanárokkal van baj,hanem a társadalommal.

A gyerekgyártással akarnak sokan előre jutni,a CSOK-ot,adókedvezményt lehetne oktatásra költeni.


Én sem törném magam,ha tanár lennék,amikor a tudatlanoknak ingyen jár minden.

2022. szept. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

7#


Ha nincsenek gyerekek, egyre kevesebb a gyerek, akkor tanár sem fog kelleni annyi.


A családtámogatási rendszerre szükség van.Nem a legtökéletesebb módszer, ami van, de még mindig jobb, mint a szociális alapú, ami csak a kisebbség zsebét tömte.

2022. szept. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%

#8


Az állami oktatás egy szociális dolog.

Azért létezik magániskola,ha jobbat akar fizessen.

180 ezerért bébicsőszt se találsz.

Örüljön a sok gyerekvállaló,hogy valaki ennyiért felkel.

2022. szept. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

#7-es #3-as vagyok


Nem írtam azt, hogy privatizálni kellene, csak azt mondom, hogy wgy iskolán belül a tanároknak a bére lehetne különböző az adott oktatásának a minőségétől. Ehhez nem kell privatizálni az intézményeket.

2022. szept. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!