Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Centrista, középutas fiatalok,...

Centrista, középutas fiatalok, akik a Fideszből és az Ellenzékből is kiábrándultatok! Van még remény?

Figyelt kérdés

Áprilisban azt hittem, hogy a független MZP vezetésével változás jön, és egy szebb ország lesz egyszer ebből, aztán hatalmas bukás lett. Persze utána kiderült, ő sem volt alkalmas, és a többi majom pedig még jobban leszerepelt, Gyurcsánnyal, Jakabbal meg a többivel az élen. Most meg Dobrev "árnyékkormányt" alakít, vállalhatatlan paprikajancsikkal (persze csupa pasi, de Vadait meg Gy. Némethet hagyuk is..). Ez lenne az alternatíva? Miben lehet nekünk reménykedni, akik mindenben csalódtak és egy normális országot akarnak? Lesz valaha itt bármi remény? Megkerestek egy külföldi állással, és nagyon fontolgatom hogy elmenjek, pedig szeretem a hazám és nagyon hiányozna hiányosságaival együtt is. Érdemes kitartani?


29 éves fiatal



2022. szept. 21. 02:25
 1/8 anonim ***** válasza:
29%

Sajnos neked is azt kell mondanom, mint amit már sok mindenkinek mondtam. Velem egykorú vagy. Én is hittem, vagyis próbáltam hinni a Péternek. Neki nem volt nagypolitikai tapasztalata, ő ugyanazt a kommunikációt folytatta, amit polgármesterként is csinált. Ez egy műfaj, tanulni kell. Nem 40 ezer hódmezővásárhelyihez beszélni, hanem 10 millió magyarhoz, azt a műfajt ő nagyon nem tudta. Mindamellett, hogy nem volt gond szerintem az elképzeléseivel, miniszterelnökként hamar megbukna. Mert, mondom, a nagypolitikai játszmához nem ért. Ez bizonyítást nyert az előválasztás utáni hónapokban.

Nem hiszem, hogy van remény. Azért nézzük meg, milyen alternatívát mutat fel Dobrev Klára. Azért azok az elképzelések, amit a DK és általában a baloldal képvisel, sokkal jobb jövőképet kínál a fiatalok számára is, nem kell élből elutasítani csak mert gyuuurcsány, ezt már nagyon beleégették az emberek fejébe

2022. szept. 21. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Sulek Péter ***** válasza:
68%
Én nekem is tetszett Márky-Zay,de valahogy éreztem,hogy nem tart sokáig,de örülök,hogy valami újdonság van,valami kis új tisztulás.A Mi Hazánknak is örülök.Az MKKP is erősödött a 2018-as választási eredményeihez képest. Valószínűleg belém nevelték ezt a "magyaros pesszimizmust",de én is sötétebben láttam a jövőmet régebben,én azt csináltam,elkezdtem felfedezni az értéket (ez nem csak politikára vonatkozik pl magyar foci,angol magyar 0-4) mindenből érdemes kivenni a jót. Én is egy jobb országot szeretnék,de nincs egy olyan párt se,de még politikus sem,aki elfogadható lenne,így sajnos az maradt,hogy próbálom kiszedni mindegyikből a jó tulajdonságokat. PL Márky-Zay tényleg őszinte volt,de sokkal diplomatikusabban,higgadtabban,finomabban kellett volna fogalmazni. Remény mindig van,de sajnos kicsi az esély,hogy itt rövid időn belül minden megváltozzon,apró lépések. Egyre több normális fiatalt látok pl téged kérdező,vagy az 1-2 válaszoló. Remélem én még megélem,hogy tisztességesebb,normálisabb,haladóbb gondolkodású fejlettebb ország leszünk,de teszek is érte pl helyi szinten,ha teszel a közösségért,akár csak apró dolgokat is,az már jó. Én lokálpatrióta vagyok,sosem tudnám elhagyni a Hazámat max 1-2 hétre,mint turista. AZ egyes válaszoló utolsó 3-4 sorát én máshogyan látom,szerintem a DK nem jobb,mint a Fidesz csak más. Én is baloldali voltam 25-6 éves koromig,érdemes tanulmányozni a Fideszt,és megérteni,ha nem is egyetérteni vele,de elismerni a munkájukat,és azt gondolom sokkal több szaktudással,és szervezőképességgel rendelkeznek,mint a baloldal,de a baloldalnak is vannak jó elképzeléseik,ahogy minden pártnak,érdemes a saját szűrődön keresztül nézni,számodra mi a szimpatikus,és azt képviselni,esetleg fejleszteni :) Érdemes kitartani,fejlett ország vagyunk 220 országból 40 körül mozgunk bőcen benne vagyunk az első 20 %-ba. nyilván Európához vagy Amerikához képest jóval roszsabb itthon a helyzet,de sokkal jobb,mint az Ázsiai országok 90 %-a, sokkal jobb,mint Latin vagy dél-amerika, Afrikáról meg ne is beszéljünk. Érdemes Hálát adni,lehetne rosszabb is :9 fel a fejjel minden jót szia
2022. szept. 21. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%

Én azt tanácsolnám menj ki külföldre, próbáld meg az ottani életet, szerezz egy alaptőkét és utána gyere vissza, könnyebb lesz boldogulni, vagy ha kint jobb akkor maradj.

Nézd meg kint mik a keresett állások, tanulj angolt és azt a szakmát/képzést, ne csak céltalanul menj ki.

2022. szept. 21. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%
Persze, hogy van remény, irány külföld!
2022. szept. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Van remény. Arra, hogy győz a Fidesz ismét.
2022. szept. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
33%

Nincs remény. Az ellenzék nyugati báb és valójában ők is ugyanolyan korruptak, mint a Fidesz. Márki-Zay amerikai báb volt, tipikus példája annak, ahogyan az USA alakítja a határain túl a politikai folyamatokat az érdekeinek megfelelően. A Fidesz pedig a legtöbb embernek elmegy, úgy vannak vele, hogy a "kisebbik rossz" és ezért szavaznak rá. Az ellenzékkel sem szárnyalna az ország, mert olyan szinten romokban van, hogy ahhoz egy nagyon komoly külföldi segélycsomag kellene, hogy mondjuk felérjünk egy normál szintre, nagyon sok ipart kellene ide hozni.

De Kelet-Európában mindenütt ez van, multik, összeszerelő üzemek foglalkoztatják a lakosság nagy részét.

Ez az ország már nagyon régen megbukott, ha szerencsénk van, akkor nem süllyedünk még lentebb.

2022. szept. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A jelen helyzetből kiindulva nincs. Az a kérdés, hogy ha sikerül teljesíteni a feltételeket és megegyezünk az Eu val, (már ha sikerül) akkor utána rendes lesz e a Fidesz, tehát jó irányba megy e el. Természetesen ezzel a felvetéssel van probléma, majd kérdést is írok róla ki, hogy ki szerint mennyire reális, de gondolom nem fogják annak tartani. De konkrétan még ha ez igaz is lenne, akkor is hatalmas szarban lenne az országunk (rekord infláció hatására az eddig is szar bérek még szarabbak lesznek, rossz az oktatás egészségügy).


Konkrétan még ha jó vezetés is lenne, akkor is le lennénk maradva a nyugathoz képest (nagyon) és akkor is sok sok év kéne, hogy helyrehozzák ezt az országot.


Én lépnék de ne mint életpálya tanácsadó adtam ezt a tanácsot, csak mint egy kommentelő. Értsd: Ha rossz lenne, ne az én hibám legyen ha kimész miattam. :D

2022. szept. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez az a messiás várás, amiről mindenki elmondja, hogy marhaság, de egyébként senki nem változtat rajta.

Ha szeretnéd, hogy jobb legyen, akkor be kell lépni egy pártba és tenni, hogy az úgy változzon, hogy ajánlani tudd másoknak is.


MZP-ről már az előválasztás előtt tudni lehetett, hogy az egyik legrosszabb választás pont a kommunikációs hibái miatt. Szóval ez még csak nem is volt meglepő ilyen téren.


Másrészt meg, az ellenzék fényévekkel jobb, mint a fidesz, így nem is igazán kérdés, hogy kire lehet vagy érdemes szavazni.

2022. szept. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!