Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A lobbi és a korrupció között...

A lobbi és a korrupció között mi a különbség?

Figyelt kérdés

2022. szept. 22. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
28%
0
2022. szept. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 hypno ***** válasza:
30%

Ahol megnézted, ott mit írtak?

Melyik részét nem érted?

2022. szept. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
22%
Amit az USA-ban meg Brüsszelben lobbinak hívnak az ottani politikusok, azt ugyanezek korrupciónak nevezik, ha Magyarországon esik meg.
2022. szept. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

Az előbbit általában egy lobbitörvény szabályozza, és nem járhat pénzbeli juttatásokkal. Azaz nem fizethetsz le egy politikust, de elmehetsz hozzá mondjuk egy civil szervezet nevében és megpróbálhatod a törvény által szabályozott keretek között meggyőzni, hogy neked kedvező ügyeket terjesszen elő, szavazzon meg.


A korrupció általában pénzről szól, vagy befolyással való üzérkedésről (legtöbbször is-is).


Tehát:


1. Mondjuk te akkor LOBBIZOL, ha te vagy Csaba testvér és körbekilincseled az összes létező politikust, akár az árváiddal együtt, és megpróbálod rávenni, hogy támogassák az árvaház-hálózatodat, illetve az árvaházak működésére nézve kedvező döntéseket hozzanak.


2. KORRUPCIÓ meg akkor történik, ha te vagy Mélyszaros Lőrinc és megbeszéled orbán viktorral, hogy te majd egy stadion valódi piaci árának az ötszöröséért építesz fel egy stadiont, a négyszeres extra profitot pedig elosztjátok egymás között, vagy visszaforgatod kampányfinanszírozásba az ő javára, megtolva a párt szekerét (ami így újabb összegekhez juttat téged, te meg újabb pénzt mosol tisztára nekik és újabb kampányt támogatsz meg).


A lobbitevékenység általában nem a lobbizó személyének gazdagodásáról szól. Ha nekem fontosak az állatok és kóbor állatokért LOBBIZOK, akkor az nem rólam szól. Ha a számomra én magam vagyok az egyetlen megsegítendő kóbor állat, akkor viszont már NER-lovag vagyok, és a dolog a saját gazdagodásomat, illetve a NER támogatását szolgálja, kéz kezet mos alapon.

2022. szept. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
56%
12 fajta intelligenciát tudunk megkülönböztetni jelenleg. Aki birtokában van a legtöbbnek az lobbizik, akinek még sok hiányossága van az korrupt.
2022. szept. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!