Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nyugdíjasok többségének...

A nyugdíjasok többségének nincsenek megtakarításaik?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, hogy nemrég az MVM előbbi befizetési határidőt írt elő, mint a jövő nyugdíj. Ezt persze gyorsan módosították, a számlák ismét a nyugdíj után jönnek.


Felmerült bennem a kérdés, hogy ez azt jelenti, hogy sok nyugdíjasnak nincsen annyi tartaléka, hogy pár tízezer forintot befizessen? Értem én, hogy alacsonyak a nyugdíjak, de ez azt jelenti, hogy sok nyugdíjasnak egy forint megtakarítása sincs. Miért van ez? Alap, hogy mindig van egy kis plusz pénz a fiókban, ha bármi történne, vagy nem?



2022. okt. 1. 23:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó lesz a 13. havi a plusz rezsiköltségekre.
2022. okt. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Ezek szerint biztosan fura lesz hallanod, de valóban, nagyon sok nyugdíjasnak semmi megtakarítása nincs. Nyugdíjtól nyugdíjig általában valamiről le is kell mondaniuk, hogy gyógyszerre fussa.


De mondok meredekebbet: nem csak nyugdíjasok vannak így vele.

Lehetett volna ez az ország virágzó, szép, békés ország, helyette lett ez. Kinek mit intéztek a kormányai...

2022. okt. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Magyarországon sajnos az emberek az aktív éveik alatt nemigen tudnak félretenni idős korukra, a nyugdíj pedig általában csapnivaló.
2022. okt. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
31%

2: "A magyar háztartások pénzügyi eszközeinek állománya 75 847,9 milliárd forintot ért el a múlt év végén, amely amellett, hogy új rekord, dinamikus, 11,3 százalékos növekedést tükröz az egy évvel korábbihoz képest – "


[link]

2022. okt. 2. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 D-Mano ***** válasza:
91%
A legtöbb magyar embernek törlesztendő hitele van, nem megtakarítása. A p. csa mértékű nyugdíjakból én azon csodálkozom, hogy egyáltalán meg lehet élni, nem pedig azon, hogy a nyugdíjasoknak esetleg nincsen megtakarítása.
2022. okt. 2. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A fő kérdésre nem lehet egyértelműen válaszolni. Ez az egyedülálló-, vagy özvegyekre inkább érvényes lehet, de megeshet a párban élőkre is.
2022. okt. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A nyugdíj összegét a szolgálati évek figyelembe vételével, és az 1988 januárjától a Tb felé bejelentett fizetésekből számítják ki, korrelációs szorzó alkalmazásával.

Akinek kicsi a nyugdíja, annak v. a szolgálati ideje kevés, v. a bejelentett jövedelme volt kevés, v. mindkettő.

2022. okt. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Pl. Korda Györgynek nagyon kevés a nyugdíja (de nem ezért adta el a villáját, aminek a havi rezsiköltsége 500 ezer forint volt), de mégsem nyomorog a tetemes kapott jogdíjak miatt.
2022. okt. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

2-es nekem ez tényleg új.


Nekem a nagyszüleim teljesen átlagos melósok voltak, átlagos fizetéssel, mégis többmilliós megtakarítással kezdték a nyugdíjas éveiket. Azóta már csak egyikük él, de ő is folyamatosan spórol, sőt, befekteti a pénzét pl állampapírba, tőzsdére. Engem is mindig úgy neveltek nagyszüleim és szüleim is, hogy mindig legyen tartalékod, és a hitellel nagyon óvatosan. De mostanában felnyílt a szemem, hogy valószínűleg nagyon nem ez az átlagos felfogás, törekvés.

2022. okt. 2. 09:54
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, honnan volt az a többmilliós megtakarításuk átlagos fizetésből. Akiket ismerek, azok többségében érdemi vagyon nélkül futottak neki a nyugdíjas éveknek (polgári szemléletű, takarékos ember is van köztük, aki állami alkalmazott volt, tehát eleve soha nem volt túlfizetve).
2022. okt. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!