Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bele szoktatok-e gondolni,...

Bele szoktatok-e gondolni, hogy a mi van, ha a másiknak van igaza?

Figyelt kérdés

Szerintem Orbán egy megalomán mini-diktátor, aki megvezeti, és egymás ellen uszítja a magyarokat. Szerintem politikai érdekekből felnagyítja a migrációs-, LMBTQ-, stb problémákat, és nem hiszem azt sem, hogy tőlünk nyugatabbra rosszabb lenne a helyzet mint itthon. Putyinnak szintén nem hiszem el szavát sem, és ezerszer inkább az USA, mint az oroszok.


DE... sokszor belegondolok, hogy mi van, ha tévedek? Mi van, ha mégis mi vagyunk a normalitás szigete, mi van, ha az oligarchák, a Vodafone felvásárlása és a többi szükséges az önálló Magyarországhoz, mi van, ha az USA generálja a feszültséget az EU-ban, Európa és Oroszország között, és a többi.


Az érdekelne, hogy oldaltól függetlenül ti is belegondoltok-e abba, hogy mi van, ha a másik oldal áll közelebb az igazsághoz? Megpróbáljátok-e időnként újra-értelmezni a világ állását?


2022. okt. 3. 08:28
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

A kérdés az volt, hogy "bele szoktál-e gondolni, hogy a másiknak van igaza"? Mindegy, hogy mire jutsz a végén, a kérdés annyi, hogy el szoktál-e gondolkodni rajta, vagy csak fújod a magadét?


A válaszok többségéből arra következtetek, hogy NEM.

2022. okt. 3. 08:53
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem úgy működik, hogy bele szoktam-e gondolni, hanem úgy, hogy a rendelkezésre álló információkból megpróbálom kibogarászni a tényeket, és felállítani az összefüggéseket. Nyilván nem fekete-fehér a világ, mindenkinek megvannak a saját érdekei, ez mindig is így volt.


Olyan van, hogy egy ellentétes véleményen álló mondd egy véleményt, én pedig elgondolkodok rajta. Lehet, hogy adott esetben igaza van, de attól még más dolgokban nem lesz automatikusan igaza. Például, nem tartom kizárhatónak azt, hogy az USA robbantotta fel az Északi Áramlatot. Ha erről bizonyítékok látnának napvilágot, akkor elhinném. De ettől még nem fogom jó döntésnek tartani azt, hogy Orbán az elmúlt években folyamatosan közeledett Putyinhoz, és hogy sorra kötjük velük az új szerződéseket.

2022. okt. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
33%

#11


Ja! Hát ez nem pszichológia és lelkizős szekció!


ELTÉVESZTETTED A HÁZSZÁMOT!

2022. okt. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

Nem vagy teljesen normális.


Én próbáltam pl Bayert nézni, de felfordult tőle a gyomrom.

.

Ha megerőszakolnák a gyereked, akkor megpróbálnád igazolni az erőszaktevő tetteit is úgy, hogy belegondolod magad a helyébe?

2022. okt. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
14 Bolgár Úr jobban bejön mi?:)))
2022. okt. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

>Ha megerőszakolnák a gyereked, akkor megpróbálnád igazolni az erőszaktevő tetteit is úgy, hogy belegondolod magad a helyébe?


Megint félreértetted. Úgy lenne helyes a kérdésed, hogy ha az Origó megírja, hogy megerőszakoltak egy gyereket, a 444 meg azt írja, hogy nem, akkor automatikusan annak a lapnak hiszel, aki a "párthovatartozásodnak" megfelel, vagy belegondolsz abba is, hogy mi van, ha a másiknak van igaza.


Az információgyűjtés alapján alkotott világkép szuperül hangzik, csak nem működik manapság. Mindenre, meg az ellenkezőjére is találsz "bizonyítékot" az interneten, és a színfalak mögé meg senki sem lát.


Pl ki robbantotta fel a gázvezetéket? Én szeretném azt hinni, hogy nem az USA, az oroszpártiak meg szeretnék azt hinni, hogy nem az oroszok. Hiába gondolsz bele, hogy kinek mennyi érdeke fűződik hozzá, meg mennyit kockáztat, ez akkor is csak hit kérdés. Kérdés, hogy miután kialakítottad a véleményed, belegondolsz-e, hogy OK, de mi van ha téveded?

2022. okt. 3. 11:21
 17/18 anonim ***** válasza:

16

jobboldali ellenzéki vagyok, na erről konkrétan nincs megbízható információm, nyitott kérdésként kezelem.

lehet hogy az USA, lehet, hogy Putyin, de bárki lehetett, aki fokozni akarja a hangulatot az érintettek között.

Pl kicsi az esélye, de akár még Kína is lehetett.

Ha egymásnak esnek a nagyok, akkor őt már nem fogja annyira piszkálni az USA, ha rátenyerel Tajvanra.

2022. okt. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Orbánnak nincs igaza de amúgy bele szoktam gondolni.
2022. okt. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!