Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg ekkora hatalmas baj...

Tényleg ekkora hatalmas baj van az oktatással vagy csak az ellenzék és a balliberális tanárok csinálják a cirkuszt?

Figyelt kérdés
2022. okt. 4. 20:18
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%
Próbáld ki. Csak egy tanár fizetését oszd be egy hónapra.
2022. okt. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
94%

Balliberális tanárok...🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ Gratulálok! Nagy ész! Meg gyurcsányisták, soros pénzeli őket és nemváltó műtétre bíztatják a gyerekeket.

Amúgy igen, nagyon nagy baj van az oktatással.

2022. okt. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
7%

Szerintem félnek, hogy megkapják az EU-s pénzeket és utána tényleg emelnek nekik aztán kell még ezt a szekeret tolni amíg lehet, mert ha ők is kapnak olyan emelést, mint az orvosok akkor senki se fogja elhinni nekik, hogy nem politikai alapon vannak kint.


Ugyanakkor nem tudom, mert ha megnézzük hogy 2009-ben mennyi volt a tanárok nettó átlagbére és azt felszorozzuk az inflációval akkor az jön ki, hogy most jobban keresnek. Ha az átlagbérekhez nézzük, akkor romlott a helyzetük de nehogy már azért legyen jogos a sírásuk, mert másoknak jobban nőtt a fizetése.


Ha azt nézzük, hogy hány gyerekkel kevesebb van az iskolákban, akkor most még több is a tanár. Ha az abszolút számukat nézzük akkor tényleg egyre kevesebb, de azért valahol ez nekem logikus is, mert kevesebb gyerekhez kevesebb tanár kell.

2022. okt. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
91%

Dehogy van baj :D

Csak éppen aki elégedetlenkedni mer azt kirúgják :D

Hol lenne már itt baj :D

2022. okt. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 Fsms ***** válasza:
83%
Nagy baj van. Amikor a Ratkó korszak elmegy nyugdíjba , jó néhány iskola lesz ahova nem lehet bevinni a gyereket tanár hiány miatt.
2022. okt. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
11%

ma 20:22

Nettó 207 ezernél nem keres egy kezdő tanár se kevesebbet, a nettó átlagkereset meg 308 ezer volt júliusban.


Ennél azért eléggé sokan keresnek rosszabbul és valahogy ők is megélnek és nekik nem heti 32 órát kell dolgozni ezért és 60 évesen is kevesebb szabadnapjuk lesz mint most egy 23-24 éves kezdő tanárnak.

2022. okt. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
96%
Nyilván csak poenbol hívják vissza a nyugdijjasokat tanítani XD.
2022. okt. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
90%
Felejtsétek márvel ezt a heti 32 órát! Az a gyerekek között eltöltendő idő. Szerinted felkészülni nem kell az órákra? Vagy dolgozatot javítani? Versenyekre, uszodába, kirándulni vinni a gyerekeket? (Ahol persze mindenért a pedagógus felel.) Szerinted ez mind belefér 32 órába? Meg a szülői értekezlet, fogadó óra.stb, stb.
2022. okt. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
84%
* tehát felejtsétek már el
2022. okt. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
85%

#6:

207 ezer? Ember, én vidéken lakok és gyárban dolgozok, igaz nem sori melósként, és nettó 300 ezer alatt nem viszek haza. De 250 ezer alatt a sori csomagoló sem kap. Szóval nem tudom, ez a 207 ezer ft, kinek mérce. Ennél kevesebbet kb. egy állami konyhán a mosogató kap.

2022. okt. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!