Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A bankok már figyelmeztetnek...

A bankok már figyelmeztetnek a tömeges kivándorlás veszélyeire, a kormány miért nem?

Figyelt kérdés

A szüleimnek már mondogatják a bankban, hogy szakértők szerint nagy kivándorlás közeleg, így még hamarabb eljöhet az hogy a gazdasági helyzet, hogy nem lesz miből fizetni a nyugdíjakat, mivel rengeteg fiatal így nem ebben az országban fog adózni. Így hát ajánlatos lenne minél hamarabb elkezdeni magánnyugdíjat gyűjteni, ha nem akarnak majd bajba kerülni.

Na most, ezt a statisztikát magam is erősítem, én is kijöttem már külföldre a választások után, idestova már fél éve. Én már akkor láttam, hogy ennek az országnak nincs jövője, meg kell pattanni amíg nem késő, nincs mire várni.

De nem is a választás fog nagyobb tömeget megindítani, hanem a válság! A válság az ami miatt 2008-ban is tömegkivándorlás volt. Egyszerűen azért, mert egy világválság az olyan, hogy az eleve szegény országokat hatványozottan jobban érinti, míg a fejlett országokban alig veszik észre hogy valami nincs rendben. Így hát nagyon sokan azok is ki fognak menni kényszerből most, akik amúgy nem terveztek, egyszerűen azért mert utalniuk kell haza pénzt a rokonaiknak, hogy ne éhezzenek, ne fázzanak stb.

Viszont tény, hogy addig sem ide fognak adózni, így hát az államkasszának csak még inkább odatesz. Még több megszorítás lesz és még hamarabb eljön a nyugdíj végnapja Magyarországon, mivel az ország korfája már annyira fel fog borulni, hogy nem elég hogy kevés gyerek születik és az is a szegény, eltartott rétegbe főleg, de még az a nagyon kevés értelmes(ebb) fiatal is most kivándorolni kénytelen, megélhetési okok miatt.

A kormány miért nem figyelmeztet erre a problémára? Miért mondogatja még mindig, hogy dübörög a gazdaság? Amikor már a bankok is szólnak a középkorú lakosoknak, hogy csipkedjék magukat azzal a megtakarítással, ne halogassák az utolsó pillanatra, mert bármikor beüthet a Krach.



2022. okt. 5. 14:20
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
Hazudsz kisfiam!!!
2022. okt. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%

Beszoptál valami marketing dumát egy ügynöktől? LOL

Valóság: Kb 1 millióval dolgoznak most többen Magyarországon, mint 2010 előtt.

2022. okt. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%

Ökörség.Romániából és Bulgáriából már tényleg mindenki lelépett,aki akart,vannak konkrétan ezen országokban ahol a munkaképes korosztályú férfiak 90% külföldön van

Ennek ellenére ezen országok se omlottak össze

2022. okt. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%
Most egészen megrettentem. A banki alkalmazottak a magánnyugdíjat propagálják, közeleg a világvége.
2022. okt. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
24%
Kérdező, ez arról szólt, hogy a bank eladja a saját nyugdíjtermékeit. Ettől függetlenül tényleg van baj, de nem az lesz, hogy nem fognak nyugdíjat fizetni, hanem felmelik majd a korhatárt.
2022. okt. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis egyre később lehet majd nyugdíjba menni, és sokan meghalnak majd a nyugdíj előtt, nekik nem kell fizetni.
2022. okt. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
A banki ügyintézok fizetésének nagy részét az eladások (hitelkártya, nyugdíjpénztár, egeszsegpenztar, biztositasok stb.) utáni jutalékot teszik ki. Egyértelmű, h az emberek beparaztatasara mennek rá, mindet bedobnak. Ők is pénzből élnek.
2022. okt. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#2 Amúgy poénosnak tartom, hogy a közmunkásokat ugyanúgy beszámolják a foglalkoztatottak közé, de a KSH-s átlagfizetés számításaiba már nem.
2022. okt. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
32%
A banki alkalmazottak aszerint kapják a zsét, hogy mennyi alkut tudnak kötni, emiatt hatásos lehet a riogatás, és persze jelenleg alapja is van.
2022. okt. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Egyrészt, azért van több foglalkoztatott mert közmunka program van. De azok elvesznek az államkasszából, nem beletesznek.

Másrészt, én sem szó szerint értettem, hogy hirtelen nem lesz nyugdíj. Nyilván felemelik a korhatárt. Inkább akkor úgy kell ezt érteni, hogy ha nem akarsz még 75 évesen is dolgozni, akkor érdemes spórolni, ha akarsz egyáltalán nyugdíjas éveket valaha.

Mellesleg egy 70 éves ember már hova kell a munkaerőpiacon? Mégis hova? Fizikai munkát már nem bírja, már mindene fáj. 70 évesen meg mit kezdjen el tanulni, Java programozást? :D Még egy 20 éves pályakezdőnek is alig adnak esélyt Magyarországon még IT területen is, mivel a cégek itt csak tapasztalt munkaerőt keresnek olcsón. Ha odamennél valahova, hogy 70 éves bootcamp-es vagy és Junior programozói állást keresek, hadd ne mondjam hogy dobná a kukába a HR-es a CV-d.

Tehát ugyanúgy baj lesz mintha egyáltalán nem lenne nyugdíj, mivel egy 70 éves már eleve munkaképtelen, éhezni fog ha a gyerekei, unokái nem tarják el és nincs megtakarítása.

2022. okt. 5. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!