Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért most a legnagyobb...

Miért most a legnagyobb válság (+háború) idején sztrájkolnak a tanárok, amikor fél évszázada alulfizetettek?

Figyelt kérdés
Legyünk őszinték a pedagógusok fizetése mindig alacsony volt, miért éppen most a világ legnagyobb válsága idején követelnek a szakszervezetek hatalmas fizetést? A balliberálisok idején elvették a 13.havi bért, iskolabezárások, pedagógus elbocsájtások voltak, csak mondom hogy ennél sokkal rosszabb helyzetük volt. A bérezés mindig is nagyon szerény volt. Nyugaton is a diplomások legalján helyezkedik el a bértábla. Miért pont most követelnek óriási pénzeket?

2022. okt. 5. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Azzal a különbséggel, hogy akkoriban nem szaladtak el annyira az árak, mint most.
2022. okt. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Mert ha most minden kétszer annyiba kerül biztos könnyebben kijönnek a minimálbérből...
2022. okt. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Korábban is rendszeresek voltak a sztrájkok a tanároknál is, például a választások köril is sztrájkoltak, akkor meg az volt a gond, hogy "na de miért pont akkor, amikor álasztás van?"...

Ráadásul ahogy előttem is írták, most szabadult el az infláció, a reálbérük már sokkal kevesebbet ér az előző hónaphoz képest is, nem hogy az előző évekhez képest és elértük azt a szintet, amikor már a tanárok sem tudják kigazdálkodni a költségeiket.

2022. okt. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ez egy reposzt, korábban már feltették ezta kérdést, szinte szó szerint.

Másrészt meg nem most kezdték el, már vagy 15 éve csinálják. Igen, már Gyurcsány idején is.

Illetve 2025-re várható, hogy a 2014-i állás szerint a pedagógusok 50%-a nyugdíjba vonul, szóval közel az összeomlás, és még nemhogy tett volna az ügyért bárki bármit, az elmúlt 10 évben csak romboló hatással voltak az oktatásra.


Funfact: Az aktív pedagógusok mindössze 5%-a van 30 éves kor alatt. Az átlag életkor 47 év, szóval ki lehet számolni, hogy ha ha most még talpon is marad valamilyen csoda folytán az oktatási rendszer, 2035-re fizikailag elfogy az ember a rendszerből.

2022. okt. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

Ellenkérdés! Miért most a legnagyobb válság idején emelik a fegyveres rendvédelmi szervek meg az orvosok bérét? Nem irigylem tőlük, csak mondjuk egy szakorvos pár ügyelettel ma már nettó másfél milliót hazavisz! Tudom, van orvos ismerös, most még kapnak egy 10%-os emelést!

Tehát belgyógyász doki kap havi 1.7-1.8 millát egy tanár meg nettó 250-t! Mindkettő sok évig tanul a diplomájáért, mégis ma egy szakorvos bére hét-nyolcszorosa a tanárénak! Miért?

Tudom a válasz, mert az orvos felelőssége sokkal nagyobb stb. JA! Ez igaz, de nem ennyivel!

Ha mondjuk kétszer-háromszor annyit keresne, azzal szerintem a tanárok is kiegyeznének nettó 4-500 ezres fizetés volna nekik akkor nem lenne semmi tüntetés.

2022. okt. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert most jutottunk oda, hogy a kezdő tanárok bére olyan alacsony, hogy pl a fővárosban nem tudnak megélni a fizetésükből
2022. okt. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

6-os már 3 éve se lehetett ebből a fizuból megélni a fővárosban. Aki az ellenkezőjét állítja az egy kő alatt élt eddig. Már 3 éve is 120 alatt nem volt albérlet, és havi szinten a kaja 100 rugó volt úgy h nem ettem drága ételeket. Ezalatt kb éhezel. És akkor a rezsit, BKV egyéb költségeket nem számoltuk!

Jelenleg 400 nettó az amivel ÉPP nem halsz éhen. Pár éve ez olyan 250-300 körül volt.

Aki az ellenkezőjét mondja az a) hazudik b) ha ideírja pontosan mire mennyit költ talán elhiszem

2022. okt. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#7 Azért az túlzás hogy havi 400 nettó kell. Én nettó 500 at keresek, egyedül élek, 1.5 szobás lakást bérelek belsőbb kerületekben és kb 300 at költök havonta albira, kajára és ruhára, úgy hogy nem mondanám hogy spórolok.

160 albi 15k közös költség 5k net 4k telefon ~15-20k rezsi.

Kaja olyan 50 körül van nekem havi 1-2 ezer forint a takarítószer 2-3 ezer a tisztálkodási cuccok 10-15 a ruha. Maradék meg random költségek amik épp jönnek.


Visszatérve az eredeti témához, most jött el az az idő akikor nagy mennyiségű idős tanár elment nyugdíjba és fiatalok pedig nem voltak hajlandóak a pályára menni.

Arról nem beszélve, hogy vagy 20% os infláció mellett a bérek nem emelkedtek.


200 ból pesten max úgy élsz meg ha szobát bérelsz vagy van párod, de vidéken se igazán futja már lakásra ebből mert 100 alatt egyre kevesebb az albi.

2022. okt. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8-as nem értem, 500-ból megélsz (éldegélsz, legalábbis a leírásod alapján) akkor a 400 az miért nem valid? Leírtad hogy 300 elmegy csak az alap életviteli dolgokra, oké, de hol a 2 gyerek, család stb.. és mennyi van félretéve, ha beázik a lakás vagy elromlik a hűtő, mennyi van?

A 15-20 k rezsi meg kb azokra igaz akik egy mini panelben élnek, most épp akik egy régi lakásban bérelnek akár csak egy szobát, azok legalább 40-50e-t fognak fizetni


Egyébként meg az hogy 50k-t költesz kajára azt én nemes egyszerűséggel vagy nem hiszem el, vagy brutál keveset ehetsz. Volt egy 50kg-os barátnőm, ő evett kb ennyiből, évekkel ezelőtt, de ő vacsorára kb egy joghurtot evett, meg ebédre se sokat. Nekem ez egy-két heti kaja adag, és mondom, nem steaket zabálok, hanem csirkét, rizst, túrót, tésztát, darálthúst, zöldséget, gyümölcsöt stb. Szóval kb alap kajákat. Aki meg a céges kantinban eszik az ennyiből még az ebédet se oldja meg egy hónapra (2000 Ft a legalapabb menü, ami rossz is meg kevés is) és akkor vacsora stb még sehol. És akkor még egy emberre főzöl...


Sztem nagy gond az hogy az emberek nem tudnak számolni, vagy vhogy nem alakult ki a fejükben hogy mi mennyibe kerül. Napi szinten találkozok itt olyanokkal akik azt állítják h 170 nettóból meg lehet élni, meg havi 30 ezer elég kajára, ami nemes egyszerűséggel hazugság. Csak nem értem ilyen nyilvánvaló Fidesz-trollos hazugsággal miért kell etetni a népet: megnézem a bankszámlámon mennyit költöttem a sparban és egyből kijön h 50 zret utoljára 2017-ben költöttem havonta :D

2022. okt. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!