Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 736 ezer forint a magyar...

736 ezer forint a magyar fiatalok átlagos megtakarítása. Csodálkozik a Fidesz, hogy nem vállalnak gyereket?

Figyelt kérdés

A 19-29 éves magyar korosztály átlagos megtakarítása 736 ezer forint. Ez kevesebb mint 1 négyzetméter budapesti ingatlan. Nagyjából egy vidéki nagyvárosban tud belőle venni 1 négyzetméter lakást. Falvakban vannak olcsóbban is, ahol csak közmunka van. De oda meg ugye az a baj, hogy minek költözöl oda ahol nincs munka?

Na már most, ha én belegondolok abba, hogy nagyjából mindössze 3 évtizeddel ezelőtt, a rendszerváltás idején nagyjából még az volt a szokás, az volt a normális, hogy ilyen 20-22 évesen már jött az első baba, utána rá 2-3 évvel a második. Ez volt egy átlagos magyar család. És akkorra már megvolt a családi ház, autó, minden (panel lakásban annak idején kifejezetten a szegények éltek országszerte mindenütt, de még azok is legalább 2-3 szobásak voltak egy melós proli családnak is).

Ehhez képest a mai fiataloknak, abban a korosztályban még egy szaros négyzetméter saját lakásra sincs pénzük Magyarországon... albérletbe, mamahotelbe, társbérletbe meg ki a tököm szül? Senki. Teljesen elítélendő ha valaki vagyon nélkül szaporodik, magyar körökben legalábbis.

Akkor miért csoda, hogy a magyar ember nem szaporodik már? Ezért van a demográfiai válság, mert ennyire vagyontalanok a fiatalok.

Régebben hogy volt pénze mindenkinek kacsalábon forgó palotára már 20 évesen?



2022. okt. 17. 22:38
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
17%
Nekem most 3 milla körül. 💪😎
2022. okt. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
15%
ennek némileg ellentmond, hogy bezzegországokban is csak a migránsok szaporodnak
2022. okt. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
17%
Miért, Gyurcsány idején mennyi volt?
2022. okt. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 A kérdező kommentje:

Nem Gyurcsányt kérdeztem, hanem a rendszerváltás idejét.

Akkor hogy volt mindenkinek már mindene meg 20 évesen? Miféle rendszer volt az?

2022. okt. 17. 22:50
 5/54 anonim ***** válasza:
31%
Konkrétan eddig az volt a baj, hogy túl sokan építkeznek, ezért inflálódnak az építőanyag-, ingatlanárak. Most akkor döntsétek el.
2022. okt. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
43%

#4

Hogy lett volna? Még laptopjuk, mobiltelefonjuk se volt. Csírák voltak.

2022. okt. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
34%
nem létezett az iphone szegénység a szocializmusban
2022. okt. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
31%
Ilyen sokat szülnek az államtitkárok, hogy ennyire nagy az átlag? Az enyém a hetedét sem éri el.
2022. okt. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 milla volt, de elköltöttem egy 20 éves német prémiumkocsira, hogy kompenzálhassam vele a komplexusaimat.
2022. okt. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
81%
Hát ezek nagy része egyetemista, mégis miből legyen nagy vagyona? És nem, 90-es években sem vetek az egyetemisták lakást saját pénzből. Nem értem ezeket az irreális elvárásokat.
2022. okt. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!