Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gender-hívők! Ha létezik...

Gender-hívők! Ha létezik társadalmi nem, akkor létezik társadalmi rassz is?

Figyelt kérdés
Tehát szerinetek ha a férfi nőnek érzi magát, akkor ő nő. Namost ha én fehérként négernek érzem magam, akkor néger vagyok?

2022. nov. 2. 22:39
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
90%
Már nem azért, de népszámlálásnal is onbevallas alapján működik, hogy tartozol e valamilyen kisebbséghez. Na meg a magyar állampolgárságot is a alapján kapod meg külhonikent, hogy magyarnak vallod magad és kész, a nyelvtudas se feltétel. Szóval igen, eddig is vallhattad magad bármilyen származásúnak vagy rasszunak, max hülyének néztek.
2022. nov. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
79%

Ad egy: olyan világban élünk, hogy a transzneműek 90%-a azt se tudja, mi a pszichológiai problémáinak a valódi oka, nemhogy ezzel kérkedjen, a maradék, aki érti a helyzetét, meg nemhogy nem képzel semmit, hanem évtizedekig küzd a saját "betegsége" ellen, és próbál mindenáron megfelelni a személyi száma szerinti elvárásoknak. Csakhogy az nem működik, mert bármi olyan dolgokhoz, amihez egyik/másik nemnek képessége meg "agya sincsen", úgy rávernek, mint vak emberre a színelemzéssel. Ezt nem lehet megjátszani. Ne képzeld, hogy holnaptól kívánságra fel tudod venni a kesztyűt a másik nem pszichológiai képességeivel, ha az neked nincsen. Születnek emberek két fejjel meg három X-szel is. Tessék, utazz oda, menjél, aztán rúgjál bele! Kerekesszékest látsz, rúgd fel! Nem róla fog szólni az eset... önmagad emberi miféleségéről. Mások nyomorán szórakozni, egy egész - és egyetlen életet - pokolban, félelemben élő embereket rúgdosni, forgatni bennük a kést, mert nem tudod jól született JÓ DOLGODBAN mit kezdjél magaddal... ezt úgy hívják aljasság. Menjél, keress valami társadalmi munkát, mit tudom én, menjél le az állomásra, fessél MÁV-kerítést, tedd hasznossá magadat, ha unatkozol. Meghalsz, aztán nem marad utánad semmi. Ez a különbség a romboló fasiszták átszellemült nagy igazsága meg az alkotó rétegek között.

Kétszáz éve siketek, rövidlátók, színtévesztők, stb-stb-stb (valamibe csak beleesel) sem voltak. Hívőik se nekik, aki azt elhitte volna. Ha nem látta a vaksi gyerek, amit látnia kellene, atyai pofonnal nevelték. Ha még utána se akarta látni, még nagyobb pofont kapott. Volt ám ilyen világ is. Piros helyett zöldet lát? Ilyen nincs. Nem hiszem el, azt kész... Pedig az orvostudomány nem a szarból előmászott politizálók dolga.

2022. nov. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 Isti22 ***** válasza:
96%

Az a baj, kedves kérdező, hogy a kérdésed alapján a kormány/konteómédiából tájékozódsz, és nincs valós képed a társadalmi nemekről, ami a szociológia egy területe, nem pedig azt jelenti, hogy Pistike helikopternek képzelni magát.


Majd ha megértetted, hogy itt arról van szó, hogy a társadalom milyen szerepeket oszt ki nemi alapon, az lesz az első lépés, hogy erről beszélgessünk.

2022. nov. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
0%
#12: Régen az emberek nem hagyták egymást magukra, hogy felnőtt életet kezdjenek, hanem együtt éltek a falvakban, egymást segítve. A vakokat, betegeket is, akit pedig nem tudtak, ápolták a szerzetesrendek. Emberibb világ volt.
2022. nov. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
12: az a baj, hogy te abból indulsz ki, hogy itt csak azért harcol mindenki, hogy szegény nemi diszfóriások megfelelő kezelést kapjanak. A valóság azonban az, hogy ezt nem kezelni, hanem normalizálni akarják, hisz mi sem természetesebb annál, hogy le kell magadból testrészeket vágatni ahhoz, hogy jobban érezd magadat. Jól mutatja ennek a szektának az erőszakosságát, hogy kizárólag a nemváltó műtétet fogadják el megoldásként és homofóbozzák azt, aki mentális kezelést, terápiát javasol. Ennyit arról, hogy ők csak segítséget szeretnének.
2022. nov. 3. 03:10
 16/29 anonim ***** válasza:
8%
Pont ugyanannyira létezik mindkettő, és ez logikusan belátható. A média viszont nem mondta még el a birkáknak, hogy szerintük létezik társadalmi rassz, ezért ők csak a társadalmi nemben hisznek.
2022. nov. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
28%

12

"rávernek, mint vakra a színelemzéssel"

Látássérült vagyok, ez kva jó volt XD Adom amit mondasz, régen az én fajtám labdába se rúgott se munka, se magánélet terén, pedig csak annyira volt szükség, hogy a társadalom megértse, mások az igényeim mint egy átlag embernek. Ahogy ez megtörtént, máris normális embernek minősültem és nem okoz egy vak számára akadályt maga a társadalom az életben.

2022. nov. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
97%

A rassz mint társadalmi koncepció nem azt jelenti, hogy én néger leszek attól, ha rapet hallgatok. Azt jelenti hogy az emberek rassz szerinti csoportossítása egy absztrakt koncepció, ami felszínes érzékeinken alapul. Afrikában például sok világosabb bőrű négert már nem tartanak az ottaniak feketének. Európában igen. Most akkor kinek van igaza? Ugyanígy mi van akkor ha valakinek az egyik szülője fekete, a másik fehér. Ő most akkor néger vagy fehér? Ha négerekkel látod egy csoportban akkor valszeg inkább afelé fog hajlani a válasz, hogy fekete, ha fehérekkel, akkor az utóbbiba. De hasonló alapon a 20. sz. elején a feketékkel rakták egy csoportba a déli, sötétbőrű olaszokat az Egyesült Államokban, főleg azért mert még nem integrálódtak és sok volt közöttük a bűnöző.


Ezt a nyitott és értelmes emberek kedvéért írtam csak le, tudom hogy a kérdező csak egy szerencsétlen balfasz, aki művelődés helyett szar reddit posztokon való őrjöngéssel tölti az idejét.

2022. nov. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
7%

Ezek az ennek-annak erzem magam viccek nem unalmasak mar? Aki vmi mas nemunek erzi magat az hiszitek vagy sem probal racionalisan gondolkodni. Pl. melyik nem tulajdonsagai hasonlitanak az en szemelyisegemhez a legjobban?

Mellesleg a rassz es nem nem ugyanaz, mivel kevesebb biologia nem van es sokkal nagyobb a kulonbseg kozottuk mint az egyes rasszok kozott, pl. egy fekete boru ember nem sokban kulonbozik egy kek szemu szoke feher embertol a kinezeten kivul, de egy no es ferfi kozott oriasi kulonbsegek vannak amit nem hiszem hogy reszleteznem kell.

2022. nov. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
85%
Nem szabad elfelejteni, hogy testi diszfóriával is jár, hogyha valaki transz. Kérdező, te nem idegenkednél tőle, ha holnap pnával és csöcsökkel ébrednél?
2022. nov. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!