Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hiszik azt az ellenzékie...

Miért hiszik azt az ellenzékiek, hogy a diplomások jobban értenek a politikához?

Figyelt kérdés
Attól, hogy valaki diplomát szerez, még nem feltétlenül látja át az összefüggéseket, érti meg azt, hogy mi előnyös egy országnak, és mi nem. Én vitatkoztam már diplomásokkal, és amikor érveket hoztam fel, miért jó az országnak, ha a magyar tőkét hozzák helyzetbe, vagy hogy vannak "jó" és "rossz" multik, akkor elkezdtek üvölteni, vagy megsértődtek, és azt mondták fejezzem be. Diplomás emberek, és egy egyszerű, nyugodt érveléstől dühbe gurultak, és nem is voltak hajlandók elgondolkodni az érveken, mert a szerintük független és objektív sajtó mást mondott, és akkor az biztos megkérdőjelezhetetlen igazság. Az interneten is jellemző, hogy amikor érvekkel legyőznek egy ellenzékit egy vitában, amikor már tudja, hogy nincs igaza, elkezd személyeskedni. Főleg a HVG-fórumban tapasztaltam ilyeneket, amikor még nem tiltották ki az ellenvéleményeket.
2022. nov. 15. 14:31
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

#20 Én sejteni vélem.Pl lehet, hogy valakinek meg lenne a képessége arra is, hogy tanár legyen, de inkább elmegy mondjuk villanyszerelőnek, esetleg könyvelőnek, mert azzal jobban tud keresni, mint tanárként.Így ő már egyből "csak" egy szakmunkás, nem pedig diplomás.

Holott azért villanyszerelő vagy egy könyvelő sem lehet totál hülye ember, meg azért ahhoz sem kell egy túl erős intellektus, hogy mondjuk tesi tanár legyen valakiből.Még is az egyik szakmunkás, a másik diplomás.

Sokan meg úgy állnak hozzá, hogy szakmunkás=debil, diplomás=értelmiségi.

A szakmunkás debil mivel hülye ne politizáljon, a diplomás értelmiségi meg egész nyugodtan.

2022. nov. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Mégis*
2022. nov. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
63%

"Általában véve igaz, hogy a tájékozott ember diplomát is szerez, mert érted szeret tájékozódni szeret tanulni, nem feltétlen van így, de nagyon komoly korrelálást lehet találni. Tehát neki nem nyűg lediplomázni, nagyobb eséllyel is lesz neki."


Egyetemista vagyok, az egyetemisták zöme inkább akar bulizni mint tanulni, és próbálja mielőbb minél kevesebb munkával letudni az adott tárgyat, már ha ez reális opció a számára és nem baromi nehéz az adott tárgy. Szóval ez amit leírtál az egyetemistákról ez azért eléggé sántít. Vagy én vagyok rossz közegben és az egyetemisták amúgy imádnak tanulni, a lehető legtöbbet tanulnak egy adott tárgyról még akkor is, ha sokkal kevesebb tanulással is át tudnának menni?:))


Nyilván egy baromi nehéz tárgynál vagy szaknál más a helyzet, de ha van lehetőség az szokott érvényesülni, amit írtam.

2022. nov. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
#20 Könnyebb lenne az élet ha az emberek szembe mernének nézni önmagukkal mert a logika ezt diktálja, de lehet hogy ez csak álom.
2022. nov. 16. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!