Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fiataloktól kérdem, tényleg...

Fiataloktól kérdem, tényleg szorongtok a klímaváltozás miatt?

Figyelt kérdés

[link]


Ez szerint a cikk szerint 10/9 magyar fiatal szorong emiatt. Mondjuk én nem úgy vettem észre, szavazzatok kérlek, de lehetőleg a FIATALOK szavazzanak. :) Várom a kommenteket is.


2022. nov. 20. 09:03
A kérdező szavazást indított:
Igen, szorongok miatta (fiatal vagyok)
Nem, nem szorongok miatta (fiatal vagyok)
Igen, szorongok miatta (nem vagyok fiatal)
Nem, nem szorongok miatta (nem vagyok fiatal)
47 szavazat
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
95%
A szorongást ne úgy képzeld el hogy most akkor 10/9 fiatal bevonul a sarokba depizni meg az ujját rágni hogy na akkor most mi lesz. De valóban, nekem is néha megfordul a fejemben hogy mi is lesz így a világgal 20-30-40 év múlva.
2022. nov. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
100%
Nem hat ki a szorongás a minden napjaimra, de lévén látom, hogy gyerekkorom óta mennyit változott az időjárás (és még csak 31 vagyok), azért eléggé fontosan tartom a témát. Örülnék, ha a gyerekeim és az unokáim is egy élhető bolygón létezhetnének.
2022. nov. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
100%

Nem szorongok rajta napi szinten, és nem hagytam ki emiatt a gyerekvállalást, de ki az a hülye, aki nem látja, mi megy?


A vetenényesünket évről-évre nehezebb fenntartani, a zöldségek-gyümölcsök kiégnek, kiszáradnak az állandó locsolás ellenére, és akkor még örülök, hogy nem apadt ki a kutunk. Ugyanez megy nagyban.


Nem az zavar, hogy nem lesz többé fehér karácsonyunk (nyilván az is) ,hanem hogy a mezőgazdasági termelés folyamatosan ellehetetlenül, tönkremennek a termőfőldek és brutál módon apadnak a vizek.


Az emberiség létszáma meg csak nő, és mindenki jobban akar élni, úgyhogy lassan tiszta luxus lesz az alapvető élelmiszer, pedig az nem olyan, amiről le lehet mondani, mint egy kocsi vagy lakásdekoráció.

2022. nov. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
91%

Ja, 3-as vagyok, azt elfelejtettem mondani, hogy a többséggel ellentétben nem csak elgondolkodom rajta, mi lesz itt 30 év múlva, hanem aktívan teszek is érte.


Igyekszem zero waste élni, nem vettem magamnak külön kocsit, hanem buszozok, sok mindent, ruhát, bútort használtan vásárolok, igyekszem minden téren minimalizálni a környezetszennyezést.


Sajnos a többség csak sajnálkozik meg három, de semmi ténylegeset nem tesz, csak a vállalatokra, mutogat.

2022. nov. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
100%
Hármasnak igaza van, a klímaváltozást csak az nem látja akinek érdeke úgy tartja hogy ne lássa.
2022. nov. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
100%

Én igen,nyáron elviselhetetlen a meleg.

Gyerekkoromban nem ez volt,volt 4 évszak.

Most augusztusban tikkasztó hőség volt,szeptemberben meg már fűteni kell(ene),ha ki tudnánk fizetni.

Napjainkban 8 milliárdan lettünk,válság van,amit persze nem a felső tízezren vernek le,hanem a többiek szenvedik meg.

A megújuló energiát nem támogatják.


34f

2022. nov. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 Hans Pötterman ***** válasza:
95%
Konkrétan nem szorongok rajta,de azért sokszor eszembe van. Végülis sikerült a háborúsdival közösen elérniük,hogy kifejezetten családcentrikus emberként ne merjek gyereket vállalni.
2022. nov. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
0%
Nem, mert nem ülök fel a klímahisztinek. A Föld klímája folyamatosan, ciklikusan változik, és az emberiség elhanyagolható hatással van rá. Alkalmazkodni kell.
2022. nov. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
97%
Igen, szorongok, bár ez nem a pánik roham szintű szorongás. Egyszerűen csak rossz belegondolni, hogy mi lesz 30-40-50 év múlva, ha nem változtatunk drasztikusan (márpedig úgy mez ki, hogy nem fogunk). Én ilyen világba nem akarok szülni, és úgy összességében is csak nagyon reménytelennek látom. Persze, van ciklikusság és természetes változása pl a hőmérsékletnek, de nem ilyen drasztikusan nagy és gyors, mint az elmúlt években. Ehhez nem kell zseninek lenni, hogy belássa az ember.
2022. nov. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
100%

Már nem vagyok fiatal mert 36 éves vagyok, de durva visszaemlékezni arra hogy gyerekkoromban mennyire más volt az időjárás.

Télen várható volt a hó, és használható hó esett, manapság egy különlegesség ha esik a hó és meg is marad.

Gyerekkoromban a brutális kánikula (32 fok) az sem volt egy mai kánikulához képest (38-40 fok), ráadásul úgy hogy akkor a kánikulát is megszakították jó kis délutáni zuhék, most meg június 8 án volt egy nagy zuhé budapesten és környékén, aztán szeptemberig semmi.


Próbálok tenni ellene úgy hogy szelektíven gyűjtöm a szemetet, nem nagyon fordul elő hogy kidobok kaját, és mindent addig használok amíg használható és megpróbálom megjavítani.

Nem követem a divatot, nincs 5 tonnás zöld rendszámos 300 lovas 16 litert fogyasztó SUV-om, amúgy is alig járok kocsival, hanem többnyire bringával.

Motorból sem kell az "ezredes", mert nem a számokra verem, csak annyi kell amennyi tényleg kell.

2022. nov. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!