Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed a fogyasztói...

Mi a véleményed a fogyasztói társadalomról?

Figyelt kérdés
Van aki 50 ezer forintból túlél, de a tanárok sipákolnak a 2-300 ezres fizetésükkel. Valami nagyon nem kerek ebben a világban. Az Ecuadori labdarúgó válogatott jóformán fekete afrikaikból áll, miközben a szurkolók szinte csak európai leszármazottak. A ruháinkat napi egy dollárért, vagy egy marék rizsért állitják elő, stb. Aztán jön ez a bicskanyitogató képmutatás, hogy Katar milyen áldozatokkal rendez labdarúgó világbajnokságot. Amúgy Orbán rezsim elmehet a francba, néhány, egyébként bátor elszólásán kívül semmi alternatívája, pozítívuma nincs. Nem kéne átállni a biológiai szükségletekre a felzárkózás, "fenntartható" fejlődés, "megújuló" energia stb. helyett ?

2022. nov. 20. 19:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%
Nem tudom, az euronews is mindig Katart nyomja.
2022. nov. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
29%
Kinek mit intézett a kormánya.
2022. nov. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Az a véleményem, hogy legyen végre atomhábi.

Az mindenféle társadalmi problémát megold, mert az emberek 99,99%-a megdöglik a f-szba, így aztán semmilyen társadalom nem lesz, nem hogy fogyasztói.

Én túlélem, mert f-szagyerek vagyok, és enyém lesz a világ.

2022. nov. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

A fogyasztói társadalom egyértelműen káros, nem fenntartható. Van amúgy egy érdekes alternatívája, úgy hívják, hogy Great Reset, és egyesek baromira rettegnek tőle.


Mondok belőle egy példát. Manapaság az van, hogy megveszed a mosógépedet, az a tiéd. A gyártó céget pont addig érdekli a mosógéped sorsa, míg le nem jár a pár év garanciád. Utána már az az érdeke, hogy minél előbb tönkremenjen, vegyed az újat. Viszont, ha a mosógép nem a tiéd lenne, hanem bérelnéd a gyártótól, akkor hirtelen az lenne az érdeke, hogy kb örökéletű legyen a géped, minél ritkábban kelljen kimennie karbantartani, vagy pláne lecserélni. És ez vonatkozik a telefonodra, a ruháidra, az autódra, a házadra, stb, stb.


A gyarkolatban is próbálkoznak már ezzel. Vannak repterek, akik fényt vesznek. Ez azt jelenti, hogy a Tungsram nem izzókat ad el nekik, hanem egy havidíjért cserébe garantálja a világítást. Hogy-hogy nem, sikerült olyan izzókat gyártaniuk, amiket sokkal ritkábban kell cserélni... Vagy anno amikor vettem egy telefont, plusz pénzért kellett vennem rá fóliát meg tokot, ha védeni akartam. A gyártó nem adott hozzá, mert neki csak jó, ha eltöröm. Most kaptunk nemrég céges telefont, a csomagban benne van, hogy károsodás esetén ingyen cserélik a készüléket. Micsoda meglepetés, ajándékba adtak hozzá fóliát és tokot...

2022. nov. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
11%
Azt se tudom nyugaton ugyanaz a multi miért fizet ötször annyit a dolgozójának mint nálunk. Valahol ez sem igazságos.
2022. nov. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%
Èszak Koreában szocializmus van, az se jobb úgy látom.
2022. nov. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
Mi az alternatíva? A szocializmus, kommunizmus?
2022. nov. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Van akinek ez tetszik van akinek a szocializmus stb., nem vagyunk egyformák.
2022. nov. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
#3 az, "atomhábi" b+... Az ilyen fogyatékosokat ennék meg először, mint te vagy ha elmenne az internet, aztán az áram meg a víz lebiggyenne a szád széle.
2022. nov. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

4#

Mosógép ügyben ki*asztam a vadkapitalistákkal. Legalább 20 éves Zanussi rozsdás lemezekből, de házi módszerekkel kihajtottam belőle a szutykot. A szutyok abból a "haszontalan" munkából ered ami nem biológiai szükséglet. Jönnek ezzel a szabadság hülyeséggel, de ez tönkrevágja a bolygót meg az emberi civilizációt. Ugye azzal jönnek, hogy manapság minden lehetősége adva van az embernek, hogy minél nagyobb kizsákmányoló legyen. Aztán micsoda elmaradott ember az aki például a portáján nem nyírja le a füvet valami benzines lószarral. Ha sarlóval fogol neki már az is nevetséges.

2022. nov. 20. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!