Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Konkrétan kik azok az ismert...

Konkrétan kik azok az ismert személyek név szerint, akikre azt lehet mondani hogy a Fidesz szellemi elitje?

Figyelt kérdés
Nem vitát akarok indítani, elég csak neveket írni akiről úgy gondoljátok.
2022. nov. 21. 20:32
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Jeszenszky Zsolt? Bayer Zsolt? Bencsik Gábor?


Ezeket komolyan irónia nélkül írtad ki?


Mármint ha valaki trollkodásból beírja, mint győzikét, akkor ok, de ezek az emberek kb az a szint.

2022. nov. 21. 21:38
 12/24 anonim ***** válasza:

Mostanában sokszor látom ,hogy ekézik itt a gyakorin Bayert. Én az elmúlt 10 évben nem olvasom, de a 2000-es években néztem a műsorait és olvastam az elmélkedéseit és birtam az akkori tévés odamondásait, riportjait.

Túlzásnak tartom, hogy itt mindig a vulgaritásra hivatkoznak vele kapcsolatban, egyrészt nem megy le a mocskossszájúság és durva alpáriság szintjére ,másrészt a 60-as évek óta az USÁban divat ez az odamondogató, pár szóval odaszúró, vicces-cinikus-ironikus stilus, amit képvisel.


Illetve valószinűleg ő volt a msotani odamondogató újságiró genereációnak is az előképe, ami a balosoknál is ugyanúgy megvan, ezért érdekes, amikor egy baloldali kommentelő fel van rajta háborodva.


Egyszerűen nem kell túl komolyan venni az odamondásait, hanem humorral kezelni.


By the way : az itteni kommentelőknek tetszett Pankotai Lili beszéde (nekem nagyon nem) .

2022. nov. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
7%

Ja, jó hogy emlitette valaki Ákost is :volt az elhiresült nyilatkozata, és konkrétan egy mondatot szedett tőle izekre a sajtó. Nagyon fel volt fújva és ki volt forgatva az egész hadjárat ellene.


Egyébként miért ne gondolhatna magánemberként azt, amit akar ?

2022. nov. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
0%
#11: Szóval neked a liberális RTL Klub által felfedezett és hosszú éveken keresztül futtatott Győzike (mint "érzékenyítő" celeb) ugyanaz a szint, mint a tekintélyes Jeszenszky família egyik véleményformálója, egy író/publicista és egy újságíró/agrármérnök/történész. Oké, ez a te véleményed. (Mondjuk magadat járatod le vele, de mindegy.) :)
2022. nov. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

[ma 21:46]: "[Bayer] egyrészt nem megy le a mocskossszájúság és durva alpáriság szintjére (...)"

- Látszik, hogy nem olvasod. Alább egy 2021-es szösszenet, három sor az egész, egy f-sz, egy p-csa és egy k-rvaanyázás. Bayerre a mocskosszájúság és a durva alpáriság sajnos jellemző egy ideje. Nem emlékszem, mikor kezdődött, de néhány éve már biztosan tart.


[link]


Egyébként messze nem ő az egyetlen, és messze nem csak a jobboldali (-nak nevezett, valójában egyáltalán nem jobboldali) sajtómunkásokra jellemző, sajnos az obszcenitás sokkal elfogadottabb, mint húsz éve volt. Még az egyes embereken is érzem, amikor gyerek voltam, mi a családban nem használtuk a sz-r szót sem, az emberi ürülék kaka volt, az állati pedig piszok (pl. kutyapiszok), a rossz minőségű akármi pedig vacak, silány, vagy egyszerűen csak rossz. Ma már a szüleim, akik annak idején rám szóltak a sz-rért, simán sz-roznak.


Még egyszer, ez nem jobboldali ügy. Ami a jobboldali (-nak nevezett, valójában egyáltalán nem jobboldali) sajtómunkásoknál visszatetsző, az az, hogy a polgári, a konzervatív vagy éppen a keresztény nyelvhasználat elvileg elutasítja az obszcenitást.


Az pedig már a folyamat öngerjesztő (és tragikusan öngerjesztő) része, hogy az obszcenitás kényszer is lehet. Ha a főnök az állásinterjúk után megkérdezi a két HR-esét a két legjobb jelöltről, és

A szerint: X egy nagyon/kiemelkedően/... jó jelentkező, válasszuk őt

B szerint: Y egy k-rva jó jelentkező, válasszuk őt

válaszokat kapja, akkor utóbbi a hatásosabb, a hétköznapi és választékos szóhasználatban nehéz a k-rvánál hatásosabb fokozást találni. Legközelebb majd az A HR-es sem lesz olyan finomkodó.

2022. nov. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Én meg leirtam, hogy nekem belefér (mindkét oldalon), hogy legyen egy odamondogatós figura, aki azért inkább felette van a kőkemény mocskosszájúságnak, nem az alatt.


De pl. Pankotai Lili vulgaritása nem nagyon zavarta az embereket, a facebookon több tucat láttam ballib értelmiségi kitette, h szolidaritsát vállal vele.

Pl. Péterfy-Novák Éva azokat a kommentelőket hányta kapanyélre, akik meirták neki, h nem tetszett Lili beszéde,pedig az ő műveit eddig szivesen olvasták, erre ő screen shotokat gyűjtögetett a fb oldalára ezektől a kommentelőktől. Szerintem meg simán tiszteleteben kellett volna tartani a véleményüket.

2022. nov. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Egyébként itt jön elő a pesti hangadó ballib réteg képmutatása is, Péterfy-Novák Éva ekézni szokta Bayert, Pankotai Lili meg tetszett neki. Ezek szerint neki csak akkor nem tetszik a beszólogatós szövegelés, ha az jobboldalról jön.
2022. nov. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
#17 Nem csak a trágárság számít, hanem az is kinek szól. Miért ne lehetne anyázni a kormányt? Mert olyan rendesek? A fideszes káderek meg azért nevezik emberi söpredéknek a tanárokat mert emberhezméltó bérezést akarnak. Rohadtul nem ugyanaz a kettő, de persze a te szinteden a ferrari és a paradicsom is ugyanaz, hiszen mindkettő piros és gurul.
2022. nov. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért beszélsz velem ilyen hangon, ha szöveget is tudnál értelmezni, épp azt mnodtam, h mindkét oldalon lehet 1-2 cinikus megmondó figura. (Péterfi Lili nem egy cinikus megmondófigura volt, hanem egy egyszeri diáklány).


Ki mondta, h nem lehet anyázni a kormányt ?


Bárkit lehet anyázni (épp azt mondtam, h mindkét oldalon lehet 1-2 ilyen figura), nem ez a mérvadó, h melyik oldalon van, hanem az, hogy mit mond, mit akar közölni , a szöveg és a mondanivaló egésze.


Fel ne háborodj már azon, h le merészeltem irni, hogy az USÁban már 70 éve is divott ez a stilus, és hogy nekem 15 évvel ezelőtt tetszett Bayer szövegelése.

2022. nov. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

[ma 22:40]: Én mondjuk nem vagyok pesti hangadó ballib, se Péterfy-Novák Éva, de nekem Bayer és Pankotai Lili sem tetszik. A trágárságuk zavar. De az még jobban zavar, hogy nincs mögötte tartalom (sajnálom, ez van, se Bayernél, se Lilinél). A semmiről beszélnek, amit aztán a velük egy platformon állók jól megdicsérnek, hogy "hű, de jól megmondták, ezt a (...)-ék nem teszik zsebre". Csak szerintem ez így nívótlan.


Azt azért ne felejtsük el, hogy Lili egy érettségi előtt álló lány. Ő még talán viheti többre az életben az üres trágárkodásnál. Persze még Bayernek is lehet valódi teljesítménye, de neki valószínűleg már kevesebb ideje van.

2022. nov. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!