Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vannak történeteitek a szocial...

Vannak történeteitek a szocializmusból, ki hogyan használta ki a rendszert, sunyizott, lógott?

Figyelt kérdés
Még nem éltem akkor, csak elbeszélésekből tudom, milyen világ volt a negatív-pozitív tulajdonságaival együtt.

2022. nov. 22. 00:00
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Lógott? Nagyon nem kellett semmit se kihasználni, egyszerűen rátámaszkodtál a lapátnyélre, és lógtál. Ez teljesen természetes volt akkoriban.

[link]

2022. nov. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nagyon ajánlom, hogy nézz szét a Magyar Politikában 2004-től kezdődően! Na onnastól UGYAN AZT találod. Még lehet te is tudsz mesélni.
2022. nov. 22. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Magyar retro, magyar vircsaft, magyar munkás, ezekre keress rá a youtube-on.
2022. nov. 22. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem pont lógás meg sunyizás, de hasonló kategória, hogy mindenki lopott kb. a munkahelyéről :D


Anyám takarítónő volt egy kórházban, ő a tisztítószereket hordta hazafelé, kb. soha nem kellett mosóport, szappant, ilyesmiket venni :)


Apám még komolyabban nyomta, téglagyárnál volt sofőr, az alap volt, hogy a gázolajat lopta, azt minden sofőr csinálta, de gyakran maszekolt is munkaidőben a céges IFA-val, ha valahova ki kellett szállítani pl. téglát, akkor aznapra sokszor megszervezett egy maszek fuvart is, amit persze zsebbe fizettek neki :)


Jól is ment a szekér, a lakótelepen először nekünk volt videómagnónk :DD


És a legszebb, hogy az egészről mindenki tudott, még a főnökei is, de persze a főnökök is loptak, apámmal hordatták a saját építkezésükre a gyárból a téglát hétvégén xD

2022. nov. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Napokig tudnék mesélni. Ferroglóbustól, vagon szám lopták a fémet, úgy hogy rendőrök felügyelték, simán menjen a dolog. Sör, konzerv, tej üzemekből, minden hajnalban a rendőr zsigák földön csúszva jöttek ki, úgy megvoltak pakolva. Természetesen, főnök, melós is vitte. Akkor betonkeverőt, terménydarálót és sok mást nem lehetett kapni, ezeket mind munkaidő alatt, lopott anyagból csinálták meg. Dolgoztam olyan helyen, ahol 1 munkát 6 ember egy hét alatt végzett el. Ugyan ezt a munkát egy szombati fél nap alatt megcsináltuk jutalomé. Építkeztem, anyag sehol. Az egész alapnak valót, egy nagy építkezésről hozták a sofőrök. Volt, hogy találtunk egy vagon zártszelvényt, aminek fél év alatt nem találtuk meg a tulaját, ezért hazahordtuk. Utána sem kereste egy cég sem. Vagy vételeztem pluszban 1000 liter gázolajat, nem tűnt fel senkinek.
2022. nov. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
@5 Igen, ezek így jól hangzanak, meg viccesnek tűnnek, de pont ezek miatt nem haladt előre az ország, mert mindig minden mindenhonnan el lett tulajdonítva, ki lett sprórolva, vagy eleve nem is létezett csak papíron.
2022. nov. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mondták, hogy nálunk nem csak "antilop".
2023. jan. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!