Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az a különbség Gyurcsány és...

Az a különbség Gyurcsány és Orbán között, hogy Feri foggal körömmel igyekezett megoldani a válságot, Orbán pedig nagy magyarországos sálban szambázik foci vb-n?

Figyelt kérdés

Kevesen tudják Gyurcsány lemondásának valódi történetét, épp abba bukott bele, hogy egyre "vadabb" ötleteket eszelt ki, hogy kezelje a 2008-ban kirobbant gazdasági válságot. Végül odáig fajult, hogy elment Németországba, hogy személyesen Merkel-nek mutassa be az ötletét, ami hosszú távon kedvezett volna a német melósoknak is, rövid távon viszont válságmegoldó jellegű lett volna. Merkelnek nem tetszett az ötlet ezért elvileg durván összevesztek Gyurcsánnyal, és akkor már tudta Feri, hogy ki fogják csinálni politikailag, és megírta a lemondó levelét egy német hotelben.

A lényeg az, hogy Feri magára vállalta a válság kezelésének problémáját, és harcolt foggal körömmel, tette a dolgát.

Orbánnal meg mi van? A válságért nem vállalja a felelősséget, pedig nálunk a legmagasabb az infláció is pl. Európában, nálunk voltak a legnagyobb energiaár növelések stb. De ezért ki a hibás? Brüsszel, a háború, a szankciók, Soros és Gyurcsány, mindenki hibás csak ő nem.

Erre meg még el is húzott a Katari foci VB-re, ahol nagy magyarországos sálban ökörködik, ahelyett hogy itt lenne és mindennel azon lenne, hogy enyhítse az elszabaduló válságot ami az egész lakosságot sújtja.

Ez a lényeges különbség Gyurcsány és Orbán között? A felelősségvállalás és a hozzáállás? Tehetségtelennek mindkettő tehetségtelen, hisz végső soron nem tudtak megoldani semmit. De más volt az attitűdjük.


2022. nov. 22. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
A"foggal,körömmel" a 120 milliárdos hitelt jelentette? H*lye vagy te?
2022. nov. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Nem.

Egyrészt Feriék nem csináltak semmit, másrészt a hatalomban maradáshoz nem volt tehetsége.

Orbánék sok mindent csinálnak, aztán hogy az mennyire jó az országnak...voltak jó dolgaik is, de erősen romlik a tendencia. Abban viszont nagyon tehetséges, hogy hatalmon maradjon.

2022. nov. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
10%
Nem, Gyurcsány nem oldott meg semmit, helyette megfutamodott. Magyarországon ma nincs válság, rekord növekedés van.
2022. nov. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
5%
A 2008-as langyos válság volt a maihoz képest, mégis jó trágya módon éltünk.
2022. nov. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%
Foggal-körömmel igyekezett kibontani az üveget, mert Klára büntiből elvette tőle a nyitót.
2022. nov. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

Egy miniszterelnöktől kevés, hogy igyekszik. Eredményt kell felmutatni.

Megoldja vagy nem?

Nem oldotta meg. Megbukott.

2022. nov. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
Na basszus, lassan szenté is avatjuk ferikét. Ő nem tehet semmiről, ott se volt, csak a körülmények áldozata. Szegény, szegény ferike, hát őt mindenki csak bántotta. Beszarok komolyan...
2022. nov. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
31%
7-es Én csak azt várom el, hogy a fentebbi kommentelők ugyanilyen vehemenciával ítéljék meg Orban "válságkezelését" ne pedig ketzős mércével mérjenek.
2022. nov. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
16%
8-as. Ugyanígy ítéljük. Objektíven. Orbán válságkezelésből jeles.
2022. nov. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

Hogy lehet ekkora különbség két szomszédos ország, mint Magyarország és Ausztria között?

Magyarországon a nettó átlagbér 300.000Ft, 817 euró, Ausztriában 2740 euró, több mint háromszor annyi. Miközben a boltokban alig 20-30% különbség van. Ez számunkra elképzelhetetlen jólétet jelent. Hogy lehet ennyire lemaradva egy ország a szomszédjával szemben?

Mi a különbség a baloldali és a jobboldali politika között (nem Magyarországon vagyok kíváncsi, és nem a gyalázatra, hanem általában milyen intézkedéseket hoznak)?

Orbán szerint csak a jobbos politika működik, meg jó néhány fideszes szerint is, nyílván azért mert ők jobbosok, még az ellenzék balos és be kell őket mocskolni. Viszont én azt gondolom, hogy a balos politika is életképes. Szóval milyen ismérvei vannak a jobbos és...

Ha nem lett volna a Rákosi-rendszer, akkor ma Magyarország még mindig egy félfeudális ország lenne, hatalmas társadalmi különbségekkel, tele...

Lehet szidni Rákosit, de ő volt az, aki megálljt parancsolt a burzsoáziának és lefektette a jóléti állam alapjait

Miért növekedett ekkorára a különbség, Nyugat- és Kelet-Magyarország, valamint Budapest között?

Nyugat-Magyarországon az emberek, főleg Moson megyében egyre jobban hasonlítanak az osztrákokra: Rendezett utcák, újépítésű házak, kapitalizmus szeretete, német nyelvtudás, konzervatív családi értékek, erős katolikus vallásosság. Nem ritkák egyes germán kultúrából...

Szerintetek még mindig nagy a különbség az átlagos magyar és átlagos osztrák életszínvonal között (az osztrák javára)?

A települések (főleg falvak) képe még mindig sokkal igényesebb, rendezettebb képet fest Ausztriában, viszont anyagilag biztos, hogy annyival jobban élnek az osztrákok, mint a magyarok? Az ottani 1300 eurós minimálbér (tudom, minden ágazatban más, de nagyjából ennyi a...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!