Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen politikai oldalra...

Milyen politikai oldalra sorolnál be engem?

Figyelt kérdés

Akkor én milyen politikai oldalhoz tartozok?

-Nem szeretem ezt a kormányt (nyilván más jelzőt is használhatnék)

-Nem szeretem Orbán Viktort

-Nem szeretem a fideszt

-Általában véve a jobboldali kormányzást, a jobboldali politikát nem szeretem. Mert mit mond? Társadalmi hiearchia.


-Én az olyat szeretem, ahol nincsen olló a társadalmai rétegek között és mindenki normális életszínvonalon él.

Persze úgy hogy az egyén szólás szabadsága és szabad akarata nincsen korlátozva, valamint a tulajdonjog sincsen korlátozva.


-Magyarországgal és a magyar (jobboldali) politikával az a gond, hogy nagy a társadalmi olló, 90% éppen csak megél a fizetéséből, 9% jól is áll, 1% meg habzsi-dőzsi a maradék 90+% kárára.

-A mostani rezsi terrorban pedig a 90%-ból is a fele már lassan a csőd szélén áll és oda is fog jutni.

-Egyszóval: alacsonyak a bérek. És nem csak a tanárokra gondolok, hanem általánosságban minden szektorban alacsonyak a bérek. Erről ki tehet? Hát a kormány elcseszett gazdaságpolitikája miatt (első sorban).

-Semmi gond nincsen a szankciókkal, akkor ha eleget keresel. Keresnél 1 milliót mondjuk, gond lenne kifizetni a magasabb árakat? Nem.


-Például ott van Ausztria. Azt még egy fideszes sem tudta nekem megmondani, hogy miért van az, hogy ott 2500-3000 eurót lehet keresni átlagban, hasonló árakkal. (Ingatlanárakkal, nyilván ott nincsen árstopp, így az élelmiszerek valamivel drágábbak, de még egyszer mondom: nem gond mert ki tudják fizetni)


-Hova akarok kilyukadni?

Hát ennyiből azt lehetne mondani hogy baloldali vagyok, viszont:


-A c-typokat sem kedvelem (nyilván itt is mondhatnék más jelzőt és mondanék is de félek, hogy kitörölnék a kérdésem)

-Illetve a bevándorlást is ellenzem. Vannak olyanok, akik "megérdemlik" hogy a jobb ország befogadja, de nagyon kevés az ilyen. Nyilván azok jöhetnek.

-A másik dolog meg ez az lmbtq vagy mi. Én ezzel is nagyobb részt egyetértek a jobboldallal, a meleg meleggel (írhatnék más jelzőt is megint) hááát. Felőlem legyenek együtt, felőlem még össze is házasodhatnak de ne vállaljanak gyereket. A napokban olvastam egy cikket hogy egy meleg párnak sikerült törvényesn örökbe fogadnia egy gyreket. Hát. Eléggé kinyílt a bicska a zsebemben. Szegény gyerek úgy fog felnőni, hogy számára ez lesz a norma. Miben fog felnőni? "Szeretetben" olvastam a kommenteket. Hát, még akár ez is lehet. De ha apa van és anya van ugyan úgy szertetben nőnek fel.

Az a normális, ha gyereknek apja van és anyja és ők nevelik. De megint írhatnék más jelzőt, hogy pl. minek hol (miben) van a helye... Szóval oda akarok kilyukadni, hogy joga van valakinek melegnek lennie és szeretnie is másik meleget, de az, hogy gyereket vállalnak. Az szerintem nem oké.


Az egész alapján akkor meg tudod mondani, hogy melyik oldalhoz tartozom?

Ha azt akarod mondani, hogy centralista, az sem igaz, mert a wikipedian olvastam róla, hogy azok meg több drogot is legalizálnának. Hát én azt is mélységesen megvetem. Elhiszem hogy vannak olyan speciális betegek akiknek már semmi nem használ, azokon kipróbálhatják. De szélesebb körben elfogadtattni. Szerintem az sem oké.


-Ha egy ismerősömnek elmondom a fenti sorokat úgy, hogy az alsót nem, egyértelműen baloldalinak bélyegez.

-Ha egy ismerősömnek elmondom az alsó sorokat úgy, hogy a felsőt nem, egyértelműen jobboldalinak bélyegez.


Mindez abból indult ki, hogy beszélgettem egy emberrel, akinek a politikai beállítottságát nem ismertem (akkor még); elmondtam a fenti sorokat erre "te is egy lmbtq-s migráns párti vagy!"

Aztán elmondtam neki, hogy nem.


2022. nov. 27. 00:57
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Butuska oldalra, aki nincs tisztában a tényekkel.
2022. nov. 27. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

2 dolog.


1. Az alacsony bérek. Ebben csak annyiban felelős a kormány, hogy gáncsolja nehezíti a szakszervezeti működést.

De betiltva nincs.

Nincs betiltva hogy a munkavállalók azt mondják hogy ennyi volt, dupla fizu vagy kezdésnek 2 hét munkabeszüntetés.

Annyi ezzel a gond hogy ez mindenhol így működik a világban.

De mo..n nem. Nem hajlandóak az emberek kiállni az érdekeikért és jogaikért csak nagyon ritkán és akkor sem egységesen.

Ezért alacsonyak a fizuk.


2. Homokosok örökbefogadása.

Ott van az intézetben a gyerek, foglalkozik vele a nevelő, de elképzelhető hogy mennyi idő jut 1re ha ott van még rajta kívül 10-20 ami 1 nevelőre van bízva.

A két fura néninek/bácsinak viszont ő lesz az egyetlen.

És örökre.

Nem csak 18 éves koráig amikor mehet az intézetből ahova akar.

2022. nov. 27. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Leginkább az értelmes emberek halmazába sorolnálak, csak ennek jelenleg nincs, és nem is lesz metszete a meglévő pártokkal.
2022. nov. 27. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Isti22 ***** válasza:
Jobboldali vagy, csak a társadalmi hierarchiát nem osztályalapon határozod meg, hanem etnikai/szexuális alapon.
2022. nov. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A jelenlegi gazdasági helyzetért minden kormány tett az elmúlt 32 évben, a legnagyobb gazemberség a privatizáció volt, ezért van,hogy most az alapélmiszereket is importálnunk kell.
2022. nov. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!