Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Európában külföldön rosszabb...

Európában külföldön rosszabb a helyzet mint most Magyarországon?

Figyelt kérdés

Debrecenbe például iskolákat vonnak össze, délelőtti-délutáni tanítással elválasztva mert nem bírják kifűteni az iskolákat 18°-se. A villamos, troli jaratokat ritkitanak. Postákat zárnak be...


"Franciaország ba se jobb"

"Máshol még rosszabb"


A "németek már ott tartanak hogy sötétben alszanak"-ról nem is beszélve.


Ezeket az állításokat szoktam hallani idősebb ismerősöktől, rokonoktól.


Én már egy ideje nem követem a híreket, de tényleg így van, van valami igazság alapja vagy csak kormány propaganda?



2022. nov. 27. 01:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Igen, annyira de annyira nagyon rossz nyugaton, hogy fuhhhhh, nem látok a dühtől,,, fugggghhhh még írnom is nehéz a dühtől.Csúnya rossz nyugat.Gyere cimbi utáljunk mindenkit, főleg aki kicsit is jobb nálunk, meg állítsuk be őket rosszabnak magunknál, akkor hátha elfelejtük az igazságot, hogy nálunk 5x szarabb lesz vagy már most az minden.
2022. nov. 27. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
28%

Német ismerősökkel pár napja beszéltem messengeren.

Náluk 16 fok van, de ők ezt megszokták -rákérdeztem, hogy miért vannak úgy beöltözve a szobában.


Van kandallójuk + gázfűtés, de Hamburg környékén nem kapni tüzifát. -Annyi magyarázat, hogy felvásárolták és két évet kell várni, amíg az újonnan vágott kiszárad.


Még annyit mondtak, hogy a médiákban felkészítik őket az esetleges áramszünetekre.

De nem szívesen beszélnek ilyen témákról -több kérdésem is volt, ennyi választ kaptam.

2022. nov. 27. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%

Nyugaton is van infláció és ott is emelkedtek pl a rezsiköltségek.

De amíg Magyarországon a rezsiárak egy átlagos fizetés kb 15-20%át vitték el, most ez felemelkedett 20-25, esetenként 30%-ra.

Nyugaton is emelkedtek a rezsiárak fizetésarányosan. 5% körülről 10% köré. Érted. A rezsi elviszi a fizetésük tizedét. Nekünk meg a negyedét...


Infláció is van náluk, de a magyar infláció köröket vert a többi európai országban lévő inflációra, szóval a termékek árai (főleg az élelmiszeré) nem emelkedett annyival, mint itt nálunk.

Konkrétan ismerünk olyat, aki a határnál é és inkább Slovákiába jár át vásárolni, mert ott ugyan euróban kell fizetni, de még így is olcsóbban jön ki, mint a magyar boltokban.


A díszkvilágításokat lekapcsolták. A középületekben maximalizálták a hőmérsékletet 19 fokban. Magyarországon ezen nagyot röhögtek, azátn 18 fokban maximalizálták a hőmérsékletet:D

Itt jegyzendő meg, hogy pl a németek eddig is elég takarékos népség volt, rájuk egyébként sem volt jellemző, hogy télen 25 fokig fűtsék, nyáron 20 fokra hűtsék a lakást, általánosságban jellemző volt, hogy az évszaknak megfelelően öltöztek és ennyi. Szóval náluk ez a 19 fokos fűtésmaximalizálás nem akkora érvágás, míg nálunk az az általános felfogás, hogy "hát házon belül hadd legyek már rövidnadrág-trikóban, évszaknak megfelelően az utcán kell öltözni, nem a házban".


Szóval összességében ott is romlott az életszínvonal, de sokkal kevésbé drasztikus a változás, mint itt.

2022. nov. 27. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Revolúcióbiológus ***** válasza:
100%
A finn kormány ajánlja az embereknek, hogy energia megtakarítás céljából ne egyedül, hanem közösen szaunázzanak.
2022. nov. 27. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
15%

Németországban azt kérik a lakosságtól az energiaválság miatt hogy wc helyett zsákba(!!!!!) ürítsenek: [link]


Ez nagyon ciki!

2022. nov. 27. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
Ez nyilván nonszensz, de viszont abban, hogy a világ most ott tart ahol tart, annak is köze van, hogy te meg egy vizelés után lehúzol annyi vizet, amennyi egy afrikai falunak a napi vízfogyasztása.
2022. nov. 27. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
2022. nov. 27. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%
Idióta... Nyugaton annyival rosszabb a helyzet, hogy legfeljebb kevesebbet tudnak félretenni az emberek. Mi pedig azon gondolkodunk, hogy hogyan kellene fűtenünk, és mit kéne ennünk, ha olyat is szeretnénk. Aztán persze "háborús infláció", "Brüsszel", meg egyebek.. Nos, akkor a jó kva anyátokat, NER-esek.
2022. nov. 27. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én semmi ilyesmiről nem hallottam.
2022. nov. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
98%

Nyugaton sötét szobában alszanak az emberek


Nyugat-Európában az arab számokat használják…

2022. nov. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!