Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szívesen látnátok egy ilyen...

Szívesen látnátok egy ilyen oktatási rendszert Magyarországon?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR0Fge40pQ9ub2zOShVsq..


Elég meggyőzőnek tűnik.

Mégis, biztos vannak ellenérvek is. AKi szerint ez nem lenne jó, kérem indokolja meg!



2022. dec. 4. 14:31
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem, mert... (indoklom válaszban)
20 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
6%
Nem, mert lipsi.
2022. dec. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
15%

Én azt támogatnám, hogy ne legyen oktatás csak vizsgák. A gyerek tanulja meg a netről ami kell a vizsgákhoz.


A magyar oktatás az alábbiakért felelős:


-Ambíció letörése

-Birkaszellem nevelése

-Egyéniség eltörlése

-Homofóbia, Xenófóbia, Transzfóbia, Rasszizmus terjesztése

-Kritikus gondolkodás képességének eltörlése

2022. dec. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

2es, elég meddő ötletnek tűnik. Tudsz működő példát mutatni a rendszeredre? Mert a COVID alatti távoktatás egyelőre azt bizonyította, hogy ez nem igazán működik.

Ráadásul az autodidakta tanulási módszerhez óriási önfegyelem és tanulási tapasztalat kell, a felnőttek többségének sem megy, hát még egy olyan egéynnek akinek 0 tapasztalata van a tanulásban.

2022. dec. 4. 14:50
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
2/3 Te sem tudod, milyen funkciói vannak az iskoláknak.
2022. dec. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
14%
#4 Dehogynem. Gyermekmegőrző és proliképző.
2022. dec. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Három éve érettségiztem, most vagyok harmadéves egyetemista, így mondhatni elég frissek a tapasztalataim a témát illetően. (Kontextusként érdemes lehet hozzátennem, hogy egy nívósabb budapesti gimnáziumban tanultam és onnan kerültem egy szintén nevesebb budapesti egyetemre.)


Alapvetően nagyon jó tanáraim voltak, de látszott rajtuk és szóvá is tették, hogy nem értenek egyet a jelenlegi oktatási rendszerrel és mióta érettségiztem, többen ott is hagyták az egyetemi pályát, mert hiába szeretnek tanítani, az nem tesz ételt az asztalra és hiába szeretnének tudást átadni, ha nem kapják meg a szükséges eszközöket ehhez.


A tanároknak több tisztelet járna (ami igen, a fizetésükön is meglátszódna), az iskoláknak pedig több támogatás és eszköz biztosítása. Nem kell minden iskolának a cambridge-i egyetemet idéznie, de azért ne is hulljon a vakolat és ne legyen probléma egy-egy projektor beszerzése.


A legfontosabb az lenne, hogy gondolkodni tanítsák meg a diákokat. Például vegyük a történelmet: ne az legyen a lényeg, hogy a diák megtanulja, hogy mikor volt x esemény, hanem az, hogy mi váltotta ki és mi lett a következménye (ezzel nyilván az is együttjár, hogy az időpontját is tudja). Hogy megértse a logikai kapcsolatot az események között és tanuljon ezekből. Ezzel kapcsolatban mindenképp hangsúlyt tennék arra, hogy a diákok megtanuljanak érvelni és vitázni, minőségi módon előadni a véleményüket és reagálni másokéra, akkor is, ha nem értenek egyet vele. (Irodalom órákon néha tartottunk ilyen vitákat mindenféle témában, és visszanézve nagyon hasznosnak tartom őket.)


Mindenképpen nagyobb hangsúlyt tennék a nyelvoktatásra; az angol és még egy nyelv (ideális esetben német, francia, olasz és spanyol) tanítására. Ezt a lehető legváltozatosabb módszerekkel tenném, és a tudás alapja a gyakorlat lenne, hiszen az a lényeg, hogy a diák a jövőben érdemben meg tudja értetni magát, nem az, hogy mindig tökéletes legyen a nyelvtanja (nyilván ez se árt, sőt). Szerintem a nyelvtudás a mai világban az egyik legfontosabb, hiszen az élet bármely területén adódhat olyan helyzet, amikor az embernek szüksége van rá, valamint így sokkal több forráshoz és véleményhez férhet hozzá, kitágul számára a világ.


Emellett több hasznosabb tudást tennék bele a tananyagba, például alapvető elsősegély praktikákat, valami önvédelmi foglalkozást, alapvető tudást az egészséges életmódról és a társadalmi/politikai életről és hasonlók. Ennek kapcsán a testnevelés órákat is úgy alakítanám, hogy a diákok többféle sportot is kipróbáljanak, hiszen nagyobb lelkesedéssel állnának a mozgáshoz, ha látnák mennyire változatos és élvezetes (úszás, vívás, röplabada, kosárlabda, futás és számtalan sportot lehet űzni számtalan különböző ízlésű embernek), mintsem hogy annyit lássanak benne, hogy iskolaköröket kell futni, majd fekvőzni.


Tisztában vagyok azzal, hogy egy ilyen rendszer kialakítása több pénzt és több emberi erőforrást igényelne, így kisebb eséllyel is valósulna meg (legalábbis belátható időn belül), de nem az oktatás az, ami megalapozza a jövőt? Egy ország, egy kultúra, egy társadalom jövőjét? Mert szerintem igen.

23/L

2022. dec. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ami a videóban elhangzott, az alapján a finnek rendszere nagyon jó. Ezenfelül nagyon látszik a mentalitásbeli különbség is. Magyarországon a gyűlölet irányítja az országot, ott pedig képesek gyűlölet nélkül békésen és sokkal jobban megélni. Tökéletesen látszik, mennyit pusztítja magát az ország a gyűlölködésével. Önmagát öli meg.
2022. dec. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

Ez a rendszer előrébb vihetné az országot és csökkenthetné az állandó utálkozó hozzáállást.

Persze ehhez egy olyan kormány kéne aki javítani akarja az országot és nem csak lelopni.

2022. dec. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anettbp ***** válasza:
A videóban az egyik kulcs mondat az volt( többször is elhangzott), hogy azéles körű konszenzus övezi az országban azt az elvet, hogy esélyegyenlőséget kell biztostani MINDENKI számára a minősigé oktatáshoz való hozzáférésben. Ez az első lépés, amit meg kellene tenni és sürgősen be kell fejezni a libsizést, kommunistázász, nácizást, stb...., mert nem vezet sehová csak konkréta a nemzethalálhoz.
2022. dec. 5. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Inkább a portugált modellt kéne átvennünk, az jobban illene a helyi sajátosságokhoz.
2022. dec. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!