Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyaroknak be kell látniuk,...

A magyaroknak be kell látniuk, hogy a gyerekvállalás épp olyan luxus mint az autó, ezért meg kell vonni a családtámogatásokat is a benzinársapka után?

Figyelt kérdés

Hozzáteszem még Orbánnak is volt egy olyan elszólása Tusnádoson, hogy a magyarok nem tudják magukat reprodukálni biológiailag. Nem tudom, ez szándékos elszólás volt vagy sem.

De a lényeg, hogy most már lassan ebben is itt a fordulat. Gyereket csak az vállaljon aki el is tudja tartani, az pedig a magyar lakosságnak csak egyre kisebb része. Egy gyerek ugyanis rengeteg pénz, idő, energia ami a magyaroknak már egyre inkább nincsen. Ezt be kell látni. Budapesten a vendéglátóipar már úgy néz ki, hogy amikor a munkavállaló meghallja mennyi az órabér, a mongol-magyar fejével kiszámolja hogy hoppá, neki ahhoz napi 14 órát kell dolgoznia, hogy eltartsa a kölykeit. Na de könyörgök, hogy lehet úgy tisztességgel gyereket nevelni, ha ennyit kell dolgozni?

És ezzel is vannak számolva az "átlag" bérek, túlórapénzekkel együtt, holott a normális munkaidő hétköznaponként napi 8 óra lenne, csak ezt már mi elfelejtettük. Erről is szól a rabszolgatörvény. Hogy ennek az egy részét kifehérítsük. A hanyatló Nyugaton az átlagbéreket napi 8 óra munkával számolják, sok helyen nem is nagyon lehet törvényileg sem többet dolgozni a gubáért.

Itt lenne az ideje Magyarországon végre egy paradigma váltásra? Hogy akinek nincs pénze, ne vállaljon gyereket, vagy max 1 gyereket vállaljon de azt nevelje fel becsülettel, tisztességgel. De sokaknak még 1 gyerek is túlságosan megterhelő anyagilag, ilyen alacsony bérek mellett.

Szóval nem a családalapítást kéne már nyomatni, hanem a felelősségteljességet? Az oktatásunk már amúgy is egy kalap szar, az a gyerek úgyis rabszolga lesz, vagy kimegy külföldre.



2022. dec. 9. 17:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
75%

Ja, én is paprikás krumplin meg parizeres zsemlén nőttem fel, lyukas cipőben és egy nadrágban, soha meg egy darab valamit sem vehettem az iskolák büfében és hasonlók... Na, hát az ilyen helyeken nem szerető, támogató háttér van, hanem állandó ideg, hogy miből lesz kifizetve a számla, a mosógép, ha elromlik, állandó rosszkedv a nélkülözés miatt és a gyerekekkel ordibálás.


Ha ezt tudtam volna nyújtani a saját gyerekemnek, inkább nem vállalok.

2022. dec. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
76%

#8 van ahol nem luxus, főleg vidéken, ahol megmozdulni se lehet nélküle.

De míg városba laktam, luxus lett volna, sokszor könnyebb - gyorsabb volt tömegközlekedéssel, és a parkoló vadászat se tart órákig, majd 3 sarokkal arrébb drága pénzért.

2022. dec. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
szándékosan megnyomorítják vaz országot
2022. dec. 10. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
100%

"A gyerek alapvetően nem pénzt eszik."

Akkor ezt közölt majd a Sparban is, mikor fizetni kéne. Hogy bocsi, te a gyereknek vásároltál.

2022. dec. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!