Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Karácsony Gergelyt miért...

Karácsony Gergelyt miért dühitette annyira a rezsicsökkentést eltörölték az önkormányzati épületekben ? Hisz évek óta magyarázzák a balosok, h nem létezik rezsicsökkentés és Karigeri annak idején nem szavazta meg.

Figyelt kérdés
2022. dec. 9. 21:29
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Ilyen az, amikor a saját hazugságod visszaüt.
2022. dec. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%
Ha nem érted akkor jobb ha visszamész az általános iskolába.
2022. dec. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
19%
Ha akkor nem vezették volna be, akkor most nem szökött volna fel ennyire az infláció. De 8 általánossal csak annyit tudsz hogy soros meg gyurcsány. Ennyik vagytok.
2022. dec. 10. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, 2 diplomás mérnök vagyok . Csak kiváncsi vagyok a véleményekre, hogy az a Karigeri, aki ellenzékiként kórusban szidja a rezsicsökkentést, anno nem szavazta meg (!) és hazugságnak tartja a létezését, miért akadt ki annyira azon, h csak a lakosság részesül a megemelkedett rezsiáraktól való mentességben ?


Hisz ők mondják mindig, h a rezsicsökkentés sosem létezett.

2022. dec. 10. 01:00
 5/10 anonim ***** válasza:
42%
Én pedig nóbeldíjas orvos-fizikus kutató professzor vagyok és hidd el nem szakadt volna ennyire az emberekre az infláció, ha nem vezetik be. De mondom, 8 általánossal inkább még nézegesd hogy működik a pénz aztán beszélünk.
2022. dec. 10. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
ELképsztő, ahogy a kérdést mindnhol kikerülitek :) Kérdezek valamit és teljesen másról beszéltek.
2022. dec. 10. 11:36
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Az is elképesztő hogy a tudásod 8 általános szintjén van.
2022. dec. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy te ki vagy,mindenki magából indul ki, aki nyolcáltalánossal "érvel" és nem a kérdésre váalszol. Én nem szoktam hazudni a végzettségemről.
2022. dec. 10. 12:04
 9/10 anonim ***** válasza:

A rezsicsökkentésnek megvolt a hátránya is, amit azért látni kell - ijesztgettek a fejlesztések / karbantartások elmaradásával, most meg az elektromos rendszer fejletlensége miatt szívatják a napelemeseket (generálisan, ott is, ahol nincs gond a hálózattal, szóval ez sem teljesen kerek).


A rezsicsökkentés másik oldala viszont, hogy nagyjából addig csinálták, amíg nem volt belőle különösebb veszteségük - volt, amikor jól jártak vele, volt, amikor rosszul, de rögtön kivezették a fogyasztók nagy részének, amikor elkezdtek volna folyamatosan ők járni vele rosszul.


...és éppen akkor kezdtek el külföldön segítséget nyújtani a fogyasztók számára, amikor itthon kihúzták a lábuk alól a talajt.

Itthon a lakosság számára van segítség egy adott fogyasztásig, ez igaz.


Gyakorlatilag a "rezsicsökkentés" egy hangzatos politikai termék lett itthon akkor, amikor különösebb segítséget nem adott, és akkor kezdték megnyirbálni, amikor valóban szükség lett volna rá, külföldön pedig ekkor kezdték bevezetni valamilyen formában (nem azért, mert másolnának, hanem azért, mert most tényleg sokaknak van rá szüksége).


Itthon sokakkal kötöttek nagyon húzós villany/gáz szerződéseket a szolgáltatók, ami miatt sokan bezártak, és tudok olyanról is, akinek mostanság kell majd új szerződést kötnie, és fél attól, hogy emiatt be kell majd zárnia (gyakorlatilag tönkremegy).


Nem tudom, Karácsonyt mi dühítette, de úgy emlékszem, számukra is sokszoros díjakat ajánlottak ki, aminek kifizetésére nem képesek - ugye ezt megelőzte egy elég erőteljes forráselvonás a nem kormánypárti önkormányzatokkal szemben... vagyis kevés a bevétel és óriási lesz a kiadás, ami tarthatatlan.


Nem tudom, mérnökként miért nem látod a fentieket (nem feltétlen olvas az ember utána vagy hall meg olyasmit, amit a környezete nem észlel), de ezek sajnos létező problémák, amiket kezelni kell... és vannak erre jó és kevésbé jó megoldások, meg elegendő és hiányos források is (az ország sincs túl jó helyzetben, aminek szintén megvannak az okai, de befolyásoló tényező).


Mérnökember képes a logikus gondolkodásra (ok-okozati viszonyok megértése), ezért inkább arra gondolnék, nincs elég információd Magyarország jelenlegi állapotáról és az itt uralkodó viszonyokról, és ezért született meg a kérdés...

2022. dec. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért nem látja mert csak a 8 általános van meg xdddd
2022. dec. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!