Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek miért nem hiszik...

Az emberek miért nem hiszik el, hogy a magasabb fizetések, magasabb jövedelmek magasabb árakhoz vezetnek és a fizetésemelések, osztogatások, pénzszórás is inflációt gerjesztenek?

Figyelt kérdés

Tudományos, közgazdasági, szociológiai okok miatt nem lehetséges, hogy Magyarországon mindenkinek nőjön 5 év alatt 100%-kal a fizetése, de közben az árak ne változzanak.


Az sem igaz, hogy a gazdag Nyugaton, Dániában, Svédországban, Hollandiában, Németországban négyszer magasabbak a fizetések, de az árszínvonal olyan, mint Magyarországon, sőt néha még olyat is hallani, hogy ott olcsóbb a megélhetés. A hétköznapi tapasztalat is az inkább, hogy a német, holland nyugdíjasok költöznek Magyarországra és nem magyar nyugdíjasok mennek ki Németországba, Hollandiába kihasználni a kedvező árakat.



2022. dec. 30. 19:11
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
95%
Én elhiszem , nyilván így van de az én fizumat attól még emelhetnék. 😉
2022. dec. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
89%
Én elhiszem, csak azt nem értem, hogy akkor a miniszterelnöknek miért kell már lassan havonta majd' egymillával megemelni a fizetését?
2022. dec. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
40%
Így igaz! A pedagógusoknak is azért kellene inkább tüntetniük, hogy csökkentsék a fizetésük
2022. dec. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Egy zárt nemzetgazdaságban ez így is lenne, közgazdasági alap. Csak mi nem egy zárt nemzetgazdaságban élünk. Sőt! A magyar gazdaság az egyik legnyitottabb a világon. Szinte mindent importálunk, amit fogyasztunk, és szinte mindent exportálunk, amit termelünk.
2022. dec. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
35%
Nézegesd már meg a német boltok online prospektusait.itt sok minden már drágább mint kint.
2022. dec. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
64%
Most stagnálnak a fizetések, mégis az 1940-es évek óta a legmagasabb az infláció. Szóval nem ez az egyetlen faktor.
2022. dec. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
72%

Egy kb világpiaci árhoz képest sokkal nem mehet feljebb a dolgok ára. Viszont a fizetéseknek bőven van hová menni. Simán lehetne a nyugati fizetéseket alapul véve akár dupla ennyi a fizetés, a termékek árai mégsem mehetnének sokkal magasabbra, mint a környező országokban, hiszen az emberek a magas fizetésükkel megengedhetnék maguknak, hogy külföldre menjenek vásárolni. Vagy élelmes vállalkozók behoznák, vagy csomagküldéssel berendelnék ami kell. Itthon meg nem vásárolna senki. Mi már most is egy csomó mindent szoktunk szlovákiából rendelni, bezárhatnának a boltok lassacskán.

Ez, amit te mondasz kérdéző, azért van kitalálva, hogy belenyugodjál a helyzetedbe.

2022. dec. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
43%
Mert az embereknek veled ellentétben van eszük.
2022. dec. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
75%
Nekem csak az a bajom, hogy egy kétkeresős egy gyermekes család ott tart, hogy amit keresnek, lakhatasra és kajára elég. Vagy arra sem??? Miközben a parlamentben fel évente fel millióval emelkedik az amúgy is magas fizetésük? Na ez a rohadtul bosszantó.
2022. dec. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok a fizetésemelések és az infláció ellen, csak arra próbáltam rámutatni, hogy ezek összefüggnek.


Például egy fodrászatban, kozmetikusnál, szobafestőnél szinte egy az egyben megjelenik a fizetésemelés a vásárlók által fizetett magasabb árakban.


Mezőgazdaságban nem ennyire direkt az összefüggés, mert a munkaerő díjazása mellett számos más tényező is nagyban befolyásolja az árakat, például a vetőmag, műtrágya, energia, mezőgazdasági gépek, tőke ára, időjárás és természetesen az európai, globális piac is. 100% fizetésemelés valószínűleg például a paradicsom árában nem jelent 100%-os emelkedést közel sem.


De nem csak a termelési oldalon befolyásolják a fizetések az árakat, hanem a keresleti oldalon is. Ha egy városban megduplázódnak a fizetések, akkor az emberek egyre többet tudnak lakásvásárlásra, törlesztőrészletre is költeni, nő a keresleti oldal és az ingatlanárak is nőni fognak. Ha híre megy, hogy abban a városban nagyon jó fizetések vannak, akkor mások is oda akarnak költözni, ami szintén növelheti a keresleti oldalt, hajtja fel az ingatlanárakat és bérleti díjakat.

2022. dec. 30. 19:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!