Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a külhoni...

Mi a véleményetek a külhoni magyarokról?

Figyelt kérdés
Szükségesek, hozzátartoznak az országhoz, joguk van beleszólni a magyar politikába vagy épp ellenkezőleg?

2022. dec. 31. 13:46
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Mármint az elcsatolt területek magyarságát kérdem.
2022. dec. 31. 13:47
 2/33 anonim ***** válasza:
80%

Sose értettem, hogy azok az emberek miért szavazhatnak itt akik lehet, hogy életükben nem jártak még az országban viszont az ő döntésük hatással van több millió ember életére nekik meg mindegy mivel egy másik országban élnek.

Azok mind csak vásárolt szavazatok.

2022. dec. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
11%

90 év után először kezdett el velük igazán törődni az anyaország vezetése, ami nagyon örömteli. Remélem, a következő generációk már úgy nőnek fel, h lesznek igazi nemzeti és nemzeti összetartozási érzései és aktivabbak lesznek a kapcsolatok a határon inneni és túli magyarok között, hisz egy nemzet vagyunk.


A Fidesz már ellenzékben is érzékeny volt a problémáikra, 2006 - ban is jártak Tusványosra, a 2004-es népszavazáson is az volt az álláspontjuk , h adjuk meg a határon túliaknak is az állampolgárságot.


A baloldal meg ez ellen (a saját nemzete ellen) kampányolt és uszitották az embereket ellenük. Most sincs ez másképp.


A Fidesz ellenzékben is érzékeny volt a határon túli magyarokra, nem csak kormánypártként.


A határontúliaknek nem kötelező szavazni és arra szavaznak, akire akarnak, innentől kezdve rosszindulatú sápitozás , h ezek vásárolt szavazatok lennének.


Remélem, a gyerekeim nem lesznek olyanok , mint 2. válaszoló, kirándulnak majd a határontúli területekre , lesz bennük nemzeti összetartozási érzés és nem választják fejben ketté a magyar népet.


Sajnos a délszláv és az ukrán háborúba is azért keverednek bele a magyarok, mert rosszul húzták meg a határokat. Ezért is felháboritó, amikor valaki leirja, Trianon a régmúlt. Nem, Trianon a jelen, hisz most is emiatt halnak meg kárpátaljai magyarok és élnek a létminimum alatt.

2022. dec. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem azért nem ártana tudatosítani, hogy nem minden határon túli magyar lehet kettős állampolgár. Illetve akiknél ez adott, azok sem mind élnek a lehetőséggel.

Szóval a kérdés ilyen szempontból eléggé általánosítás a magyarok egy kisebb hányada után mindenkire.

2022. dec. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
75%

2, én benne vagyok határontúli magyarok fb csoportjaiban, ott is van , aki ellenzéki. Senki nem vásárol szavazatot tőlük, az internet korában tudnak tájékozódni és eldöntik, akarnak-e szavazni és kire.


Egy szerbiai magyar ismerősöm bár a Fidesztől kapott kettős állampolgárságot, mégis azt mondta tavasszal, 15 ismerösét vette rá, hogy az ellenzékre szavazzanak.


Miből gondolod, h sosem jártak még az anyaországban, amikor a székelyeket leszámitva mindenki a határ mellett lakik ? Sokan ingáznak munkába vagy a gyerekük magyar egyetemre jár.



Ha mindenki úgy gondolkodna, ahogy te, a határontúli magyarok már nem is léteznének, beolvadtak volna az új országukba és magyarul se tudnának.


Neked valahogy mindegy, ha jól látom, hogy ki hol lakik és ápolja-e a kultúrális,nemzeti gyökereit.


Hatalmas erőfeszités lehet kint megküzdeni az elnyomással, a kisebbségpolitikával, azzal, h másodlagos állampolgár vagy az ezeréves magyar földön, hogy nehéz fenntartani a magyar iskolákat.

2022. dec. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
78%

Én voltam Erdélyben a csúfos MSZP-s népszavazás után, amikor 23millió románnal riogatott itthon Kovács László és Bangóné is a nemre buzditott az óriásplakátokon.


Nyilván nagyon megbántódtak rajta.


Ők is magyarok, jó lenne, ha mindenki megpróbálná megérteni.

2022. dec. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
66%
Semmi közük ide. Ha elmegyek én is külföldre én sem fogok belepofázni az ország ügyeibe. Pláne nem fogok szavazni segélyekért a fideszre ahogy a külföldi magyarok teszik.
2022. dec. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
21%
A HVG-fórumban rendszeresen direkt románozzák pl. az Erdélyieket. Szóval a liberálisok eléggé gyűlölködően viszonyulnak hozzájuk.
2022. dec. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
18%

Az elmúlt 15 évben nagyon felerősödtek a jobboldali patrióta, nacionalista hangok a politikában és a közéletben, nem véletlen volt Vona a második legsikeresebb párt vezetője. Torockzai is első nekifutásra bejutott a Parlamentbe , pedig a facebook is letiltotta 3 éve.


Ez a magyarok kétharmadát jelenti. Merem remélni, hogy legalább a magyarok kétharmadában megvannak a nemzeti érzések.


A baloldalban nincsenek. Kovács László, Bangóné ,Gyurcsány (MSZP,DK) a határontúliak ellen kampányoltak 2004-ben, ezzel Trianon után ők is elárultak a kinti magyarokat.


Aztán a Momentum csinálta ugyanezt. Fegyőr és Donáth Anna Szlovákiában és Romániában az ottani román libsi politikusoknak kampányolt, nem a magyaroknak.

2022. dec. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
18%
Pár hete irta itt valaki, h Trianon a régmúlt. Hát , nagyon nem. A kárpátaljai magyarok számára a véres jelen, emiatt kell vásárra vinni a bőrük.
2022. dec. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!