Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fideszes mélymagyarok miért...

A fideszes mélymagyarok miért nem szavazták meg a külhoni magyarok kettős állampolgárságát?

Figyelt kérdés
Van az országban több, mint 3 millió fideszes, ezenkívül ott vannak a Mi Hazánkosok (jó tudom, a párt akkor még nem létezett, de a szavazóik egy része igen). Igenre szavazott ebből másfél millió, a többiek hol voltak? Az igenek győztek az általatok úgy utált liberális Pesten, míg a fideszesebb régiók közül sokban a nemek győztek. Miért nem álltak ki a konzervatívok a határon túli magyarok mellett? Gyurcsány ennyire befolyásolta őket?

2022. dec. 31. 14:33
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
39%

Nem létezik felmérés arról, h milyen volt az akkori népszavazáson résztvevők politikai beállitódása, ezért a kérdésed értelmetlen.


Azt sem tudjuk, mennyire vannak vagy nincsenek átfedésben a választásokon rendszeresen szavazók és a népszavazásokon szavazók.


Miért kell egyáltalán egy választást és egy népszavazást összemosni ?


Az egyik arról szól, ki vezesse az országot négy évig, a másik egy társadalmi kérdésről.


Ja, és a Fidesz a határontúliak mellett kampányolt akkor is, a kormányzó SZDSZ, MSZP meg ellenük.



A parlamenti és önkármányzati választáson is vannak,akik különböző oldali pártokra szavaznak.

2022. dec. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 A kérdező kommentje:

#10: De ti sem tudtok, ezért használjátok nyakló nélkül az állam pénzét.

#11: Nem a politikai beállítódásról van szó, nem is a pártokról, hanem az emberekről és elveikről. Jelenleg a Fidesz álláspontja, hogy ki kell állni a határon túli magyarok mellett, az állampolgársággal is egyetértenek. Ugyanezt az álláspontot követik a Fidesz szavazói is. A kérdés az, hogy ezek az emberek miért nem ezt képviselték akkor is, amikor a népszavazás volt? Én liberálisként akkor is és most is a határon túliak mellett szavaznék, mert nem a pártok mondják meg, hogy hogyan gondolkodjak. Másoknak ezek szerint nincsenek önálló gondolataik sajnos.

2022. dec. 31. 15:41
 13/44 anonim ***** válasza:

"A kérdés az, hogy ezek az emberek miért nem ezt képviselték akkor is, amikor a népszavazás volt?"

Ez a te benyomásod, de nincs rá semmilyen bizonyiték. Nincsenek kutatások arról, h milyen átfedés van a népszavazók és a választásokon szavazók közt.


Lehet, hogy Észak- és Kelet-Magyarországon, ahol rosszabbak a fizetések és akik a határontúliakhoz a legközelebb élnek , az MSZP jobban tudta mozgósitani, befolyásolni az ottani baloldaliakat, mert riogatták őket a 23millió románnal ,aki elveszi a munkájukat.


Illetve a modern Magyarországon ez volt talán az első szabad véleménynyilvánitás Trianon után Trianon témában és az emberek nem tudtak még mit kezdeni vele.


Akik a vallás- és nacionalizmustagadó szocializmus alatt tanultak történelmet (2004-ben minden 32 év feletti ) , azok internacionalista gondolkodásmódúak lettek.

2022. dec. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
39%

Kérdező, bocs, de ha egy régió most Fideszes, attól még 2004-ben nem biztos, hogy az volt. Akkoriban ledominálta az MSZP-SZDSZ az országot.


Kelet-Mo-on családom városában 2006-ig csak MSZP-re és SZDSZ-re lehetett szavazni az önkormányzati választásokon. Amikor több jelölt indult, akkor is mindegyik baloldali volt.


A radikális jobboldal is el volt nyomva (Csurkát szivatták a Nap tv-ben), csak 2006 után Vona és a Magyar gárda indulásával lett a legerősebb ellenzéki párt.

2022. dec. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 A kérdező kommentje:

#13: "Ez a te benyomásod, de nincs rá semmilyen bizonyiték"

De voltak ilyen felmérések, ahol a Fidesz szimpatizánsait arról kérdezték, hogy támogatják-e a határon túliak kettős állampolgárságát, a túlnyomó többség igennel válaszolt.

"Lehet, hogy Észak- és Kelet-Magyarországon, ahol rosszabbak a fizetések és akik a határontúliakhoz a legközelebb élnek , az MSZP jobban tudta mozgósitani, befolyásolni az ottani baloldaliakat, mert riogatták őket a 23millió románnal ,aki elveszi a munkájukat."

A baloldaliakat? De hisz a jobboldaliak sem álltak ki mellettük, akkor miről beszélünk.

2022. dec. 31. 16:02
 16/44 A kérdező kommentje:

#14: "Kérdező, bocs, de ha egy régió most Fideszes, attól még 2004-ben nem biztos, hogy az volt"

Nem érted a kérdést. Nem az a lényeg, hogy 2004-ben milyen párttal szimpatizált, hanem az egyén elveiről. Aki most fideszes és van egy kialakult világképe, annak 2004-ben is ugyanilyen elvei kellett volna legyenek, függetlenül attól, hogy milyen párttal szimpatizált. Normális esetben nem kellene megváltozzon egy ember gondolkodásának csak azért, mert pártot vált. Illetve megteheti, de ez azt jelenti, hogy nincsenek valódi elvei, csak követik az épp aktuális politikát, amit a választottjuk diktál.

2022. dec. 31. 16:06
 17/44 anonim ***** válasza:

Értem én a kérdést, csak ahogy több kommentemben irtam, nem értek egyet a felvetéseddel, amit te axiómaként kezelsz. Mindenképp ki akarod hozni ebből, hogy a Fideszes szavazók biztos képmutatók és régen nem voltak elég nagy hazafiak.


Én meg máshogy látom. Nincs bizonyitva a feltevésed.


2004-ben még minden 32 év feletti a szocializmus alatt tanulta a történelmet, ami vallás- és nacionalizmustagadó. Sokan azóta is Horthy-fasizmusról beszélnek, amitől feláll a szőr a hátamon.


Egyébként is eleve gúnyolódó hangvételű a mélymagyar kifejezés.

2022. dec. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 A kérdező kommentje:
#17: Két lehetőség van. Az egyik, hogy a mai fideszesek többsége hazafi, de akkor még nem voltak azok. Lehet, hogy képmutatóak, de inkább gondolom, hogy változékonyak, befolyásolhatóak. Erre gondoltam én. A másik lehetőség, hogy a mai fideszesek többsége igazából nem hazafi, a te felvetésedből ez következik.
2022. dec. 31. 16:21
 19/44 A kérdező kommentje:
#17: A mélymagyart nem gúnyolódásnak szántam, de ha ez rosszul esik, akkor kihagyhatjuk ezt a szót a kérdésből.
2022. dec. 31. 16:22
 20/44 anonim ***** válasza:

A mai liberálisok miért nem állnak ki soha a határontúliak mellett ?


Donáth Anna és Fekete-Győr András miért a liberális szlovák és román politikusoknak kampányolt és nem az ottani, eleve elnyomott magyar képviselőkért ?

2022. dec. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!