Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ennek az élelmiszer ársapka...

Ennek az élelmiszer ársapka dolognak mi értelme?

Figyelt kérdés

Nem jobb volna akkor már az élelmiszerek áfáját csökkenteni, mint ahogy ezt sok ország is tette?


A boltok most is annyiért a kedvük szerinti áron adják ezeket a termékeket. Nálunk a sarki húsboltban pl. 1800ft/kg volt a sertéscomb amíg kapni lehetett, holott 1500-nak kellett volna lennie.. A tejnél és az étolajnál is ugyanez a helyzet a multiknál is.. Akkor meg mi értelme?



2023. jan. 1. 05:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
83%
Olyan érdekesen hangzik..Ársapka.
2023. jan. 1. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
5%
Az, hogy valaki lényegesen csökkentheti havi élelmiszerkiadásait, ha ezekre specializálja magát. A magyar költségvetés nincs abban a helyzetben, hogy áfabevételekről mondjon le, rengeteg pénzbe kerül a rezsitámogatás. Amúgy is könnyen lehet, hogy a kereskedelem lenyelné az áfa csökkentését, ahogy az múltban is megtörtént.
2023. jan. 1. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
67%
A zemberek, a kereskedők ilyenek, nyugi. Direkt mindent össze-vissza értelmeznek mindent.
2023. jan. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
86%

2: a rezsitámogatás inkább csak virtuális, mert az árát beszedik az adókból, amiket mi fizetünk ki a dolgok árában


Szemfényvesztés az egész, hogy ráírják a számlára a "spórolást", miközben nincs mellétéve, hogy ennek köszönhetően is drágul annyira minden eszetlenül.

2023. jan. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
88%

"Az, hogy valaki lényegesen csökkentheti havi élelmiszerkiadásait, ha ezekre specializálja magát. "

Hahaha...

Ez talán igaz is lehetne, de nem az.

1. Az ársapkás termék a legtöbb boltban hiánycikk: cukor, tej.

A húsok árát pedig, ahogy a kérdező is írja, igenis emelik menet közben. Nekem a csirkemellel van hasonló tapasztalatom, mint a kérdezőnek a sertéshússal. 1490-en volt rögzítve, majd egydzercsak ráírtak egy "márkanevet" azóta 2000.

2023. jan. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
83%

5-ös vagyok: Arról mem is beszélve, hogy ha rendesen akarsz főzni, ahhoz még sok más alapanyag is kell, ami viszont elképesztően drága. Túrót pl. 1099Ft-ért vettem 45 dekásat karácsony előtt ( Lidl)

Az egyik Tescoban a Tolle trappista kilója 8400 volt.

Kenyérről és a többiről már nem is beszélve.

2023. jan. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
87%
Semmi értelme, 5 liter benzin, mikorra körbejárom a boltokat, hogy kapjak ársapkás dolgokat. Az is 1-2 kiló, vagy liter. Viszont nagyon jól hangzik, ársapka, rőzsecsökkentés. Lényeg, ingyen ebéd nincs, így, vagy úgy meg kell fizetni.
2023. jan. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
0%

Érdekes, én minden ársapkás termékből mindig kaptam és nem csak egyet.


A Pennybe járok, ami eleve 30-40 %-kal olcsóbb minden más multinál és most is sok jó akciót lehetett kifogni. És igen, az ársapkás termékekből el lehet lenni, sok mindent lehet belőlük főzni, amig válság van.


Füstölt sajtot 2400 ft/kg-ért vettem.


Nem volt élelmiszerhiány, hanem az emberek vásárolták túl magukat, másfél évre valót pár hónap alatt.

2023. jan. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

"Nem jobb volna akkor már az élelmiszerek áfáját csökkenteni, mint ahogy ezt sok ország is tette?"


a tojáson, húson tejen most is 5 % áfa van.


Már volt rá precendens, h áfát csökkentettek, erre a kereskedők árat emeltek és lefölözték a hasznot.

2023. jan. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%

"a rezsitámogatás inkább csak virtuális,"


Az ellenzéki Telex azért megirta, hogy "magasan Budapesten volt a legolcsóbb a gáz az európai fővárosok között."


[link]

2023. jan. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!