Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jól teszi ezt a magyar kormány?

Jól teszi ezt a magyar kormány?

Figyelt kérdés

Óvónő vagyok (31), a férjem tanár (32). Ketten együtt keresünk nettó 400 ezret, ennek fele elmegy az albérletre és a rezsire. A maradékból próbálunk megélni, de nagyon spórolnunk kell, sosem fér bele olyan luxus, mint a mozi/színház/szórakozas. Saját lakásról nem is álmodunk, esélytelen ebből a fizetésből.


Volt egy osztálytársam általánosban, roma lány, nem akarok gonosz lenni, de hihetetlenül buta volt, ki is bukott tőlünk hetedikben. Nemrég összehozott minket az élet, van 4 gyereke 31 éves korára (mindet 25 éves kor alatt szülte). Nekem dicsekedett, hogy hallotta, hogy mennyit keres egy tanár, ezzel szemben ő egy gyárban kap 520 ezret, mivel 4 gyereke van, ami miatt teljesen adómentes. A párja árufeltöltő, azt nem mondta, mennyit keres, de azt igen, hogy durva, hogy ő is többet kap, mint egy tanár. Van saját házuk, autójuk, járnak szórakozni, van pénz műkörömre, drága ruhákra, mindenre...


Félre ne értsetek, nem rasszizmusból írom, de ebben teljesen kiakaszt, hogy míg őket mindenben segíti az állam (adómentesség, CSOK, támogatások), addig mi semmi segítséget sem kapunk.


Pedig a csaj tényleg sötét nagyon fejben szegény, még felsőben sem tudott rendesen olvasni. Szóval ők mégis aranyéletet élnek, mi meg több év egyetem után tisztességes munkával szó szerint nyomorgunk.


Rendben van ez így?



2023. jan. 8. 18:26
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
0%
A pedagógus a leggyengébb felsőoktatás közé tartozik. Gondolom, ha be tudtál volna illeszkedni a mérnökök közé vagy a versenyszférában nem itt lennél😂
2023. jan. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 A kérdező kommentje:

"sajnálom, lehet hogy akkor csak külföld marad gondolom beszéltek idegen nyelvet"


Angolul tudunk mindketten, de a Brexit miatt az nem pálya, szinte lehetetlen pénz nélkül elindulni.

2023. jan. 8. 18:41
 13/49 anonim ***** válasza:
10%

"Amúgy 2025 re 780 e Ft körüli lesz a tanárok átlagbére."

Nagyon sokszor hazudtak már ilyeneket, sosem tartották be. Most sem fogják.


-Dehogynem. A Fidesz most nagyon ráállt! Ennyi lesz a minimálbér

2023. jan. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 hypno ***** válasza:
13%

Kérdező!


Nincs igazad. Az egyetlen különbség közted és a cigány osztálytársad között, hogy neki vannak gyerekei, neked meg nincsenek.


Az az életstratégia amit te választottál jelen állás szerint úgy tűnik nem bejövős. Vagy kitartasz és bízol benne, hogy ez megváltozik, vagy alkalmazkodsz és váltasz.

2023. jan. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
20%
Vállaljatok gyereket, és ti is fogtok sok támogatást kapni, csokot meg mindent. Vagy tévedek és lemaradtam, és már nem így van?
2023. jan. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
75%
Én angol tudással dolgoztam Ausztriában, Hollandiában meg Svájcban, mindenhol jól elvoltam vele, nem rótták fel. De gondolom nem lenne probléma megtanulnotok mellé németül sem..
2023. jan. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
30%

Egyrészt kisebbségiek, rossz ezt kimondani de jobban ismerik a saját jogaikat, meg hogy mi után mi jár nekik, mint mi magyarok. Mi kevésbé vagyunk leleményesek, merészebbek, ugyanis kéne a fenének 4 gyerek, annyi pénzért, amiből tudni sem akarom hogy cigányoknál mennyi elmegy hülyeségekre, és sokuk aztán tényleg nem nézi az árat, de még a spórolást sem, mert kezdetektől fogva dolgoztam ilyen-olyan bohócokkal, akinek ha 700ftért kell egy energiaital, akkor megveszi ahol látja.


Azt bizonyára ti is beláttátok hogy alul vagytok fizetve, én targoncásként kaptam legutóbb 250et, majd februárban kiderül mennyit dobnak hozzá. De megnyugtatlak ez az egész elmebaj ami idehaza megy, már rég nem a munkáról tanulmányokról szól, hisz akkor gazdasági diplomával miért kezdett el sminktetoválással foglalkozni a családunk ismerőse fiatalként, rugalmasabb az ideje, ha úgy alakul körmözésbe is belevágna a testvérével pár év után.


Ma már át rendeződött a magyarok helyzete, és akinek nincs gondja az éjszakával vagy egyszerű monoton, de többet fizető munkával, az igenis válassza azt.

Nagyon régen volt már dicsőség egy diploma.


Én 30 vagyok, jelentősebb megtakarítással sem tudok városon belül ingatlant szerezni, így meg csak céltalanul élek, gyerekvállalás eszembe sincs, ahhoz már rég feltételeknek kellett volna teljesülni.

2023. jan. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező a kormány nem teszi jól, de nem is érdekli őket az, hogy a számára ismeretlen emberek jól éljenek. A családnak legyen több pénze annál ami elég mindenre is az összes többi emberrel pedig csak annyit foglalkoznak, hogy mindig be legyen paráztatva valamilyen ellenséggel és mindig oda rakják az X-et ahova akarják, hogy továbbra is kitudják zsigerelni az országot.


A CSOK és hasonlók is rontanak az egészen. Ahelyett, hogy normális körülményeket teremtenének az országba, hogy ne menjenek ki az emberek és netalán még vissza is jöjjenek csak az üzlet szerű gyereknemzésre mennek rá. Az már nem érdekli őket, hogy az ilyen gyereknek mennyire nagy része lesz elhanyagolt és az egyre omladozó oktatási rendszer miatt analfabéta aki azt sem fogja tudni mennyi 1+1.


A túlnépesedés támogatásáról már nem is beszélve.

2023. jan. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
22%
Nem tudok helyesen írni havi 1.1 millió nézőt keresek hülye vagyok?
2023. jan. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 A kérdező kommentje:

"A pedagógus a leggyengébb felsőoktatás közé tartozik. Gondolom, ha be tudtál volna illeszkedni a mérnökök közé vagy a versenyszférában nem itt lennél😂"


Bármilyen szakra bekerülhettem volna a pontjaim alapján. Csak 18 éves hülyegyerekként azt gondoltam, az ember még tud élni tisztességes munkából.

2023. jan. 8. 18:51
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!