Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Baloldaliak, mi baj a vármegyé...

Magyar Milán kérdése:

Baloldaliak, mi baj a vármegyével?

Figyelt kérdés

Most már nem "megyék" vannak, hanem "vármegyék". Pl.: Pest vármegye.

Mi a baj ezzel önmagában, hogy át lett nevezve vármegyére?



2023. jan. 9. 23:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
90%
Milliárdok a semmire. Közben a gyerekem fázik az iskolában, a tanára meg esténként a mekiben pultos, mert nettó 200 a bére.
2023. jan. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
82%
Ispán mikor lesz? Királyság?
2023. jan. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
98%
Nem vagyok baloldali, de nekem az a problémám vele, hogy régies elnevezés, semmi létjogosultsága a modern világban, és zavar, hogy ilyen baromságokon jár a kormányzás esze, hogy átnevezzék. Semmi baj nem volt a megye elnevezéssel.
2023. jan. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
98%
Bár nem vagyok baloldali, de szerintem értelmetlenség. Ha valakinek ez fontos ám legyen, de azt tudni kell, hogy nem olcsó mulatság. Gondolj bele, hogy mindenhol adminisztrálni kell, átvezetni, papírokat nyomtatni, fejleszeni. Válság van, legalább időzíthették volna máskorra szerintem.
2023. jan. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
100%
"Régen minden jobb volt" mánia. Mint amikor a Kossuth Rádióban negyed óráig olvassák fel a vízállásokat, mint az átkosban. Értelme nincs, de az egyszerű honpolgár úgy érzi, hogy minden úgy van, mint régen. Közben pedig a világ rohamosan változik, és nekünk is reagálni kellene a változásokra.
2023. jan. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:
96%

"Mi a baj ezzel önmagában, hogy át lett nevezve vármegyére?"


Az, hogy át lett nevezve.

Ha valamin nincs okunk változtatni, akkor csak a móka kedvéért nem kell változztatni rajta. Azt tessék békén hagyni.


Foglalkotzzanak azokkal a dolgokkal helyette, amik nem jók és változtassanak azon, ha nagyon csinálhatnékjuk van.


Ennek az égvilágon semmi értelme nem volt, mondhatjuk úgy is, hogy pótcselekvés. Ezen pörögtek ki tudja mennyit, azt az időt hasznosabban is el lehetett volna tölteni.

2023. jan. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
77%

Nekem sem tetszik, pedig fideszes vagyok.

Értem, hogy mit akarnak vele és ez nem rossz dolog, értem, hogy most kell megtenni, nem majd valamikor sok év múlva amikor még kevésbé lesz része a magyar nyelvnek ez a szóhasználat, de most akkor is zavaró.

Viszont totál lényegtelen dolog és felesleges miatta hisztizni. Ez sem több, mint amikor átnevezik az utcákat, mert az új önkormányzat szerint a Hóvirág már nem megfelelő néz, ezentúl Levendula utca kell legyen.

majd megszokjuk, ahogy megszokták 70 évvel ezelőtt is az emberek, hogy vármegyék helyett megyék vannak. Nekik sem tetszett akkor a változtatás, ma meg már azt sem értjük mi lehetett a baj azzal ha valaki megyének akarja nevezni onnantól a vármegyéket.

2023. jan. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:
97%
Értelmetlen hülyeségnek tartom. De komolyan, erre van aztán pénz, a kocsik meg eltűnnek a kátyúkban, fizetések a béka segge alatt stb. röhej az ország.
2023. jan. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
83%

#7

Honnan tudod, hogy 70 évvel ezelőtt sem tetszett az embereknek. Már 70 évvel ezelőtt is ósdi volt a vármegye elnevezése, szerintem senkit nem érdekelt, hogy megyére átnevezték.

2023. jan. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:
96%
Nem vagyok baloldali, de kilóg a lóláb, hogy pótcselekvés. A valós problémákat nem tudja megoldani a kormány, ezért foglalkozik ilyenekkel, hogy elterelje a figyelmet saját bénázásáról.
2023. jan. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!