Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Baloldaliak, mi baj a vármegyé...

Magyar Milán kérdése:

Baloldaliak, mi baj a vármegyével?

Figyelt kérdés

Most már nem "megyék" vannak, hanem "vármegyék". Pl.: Pest vármegye.

Mi a baj ezzel önmagában, hogy át lett nevezve vármegyére?



2023. jan. 9. 23:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 Kistál_és_a_torz ***** válasza:
100%

Idézet innen, egy korábbi hozzászólásból:

"Nem vagyok jobb oldali, ellenzem a Vármegyéket...,de szerintem az a gond[-ja, akinek gond],...hogy valóban a kommunizmus hozta létre a megyéket 49-ben."

(2023.jan.10.07:47)

Idézet innen, egy korábbi hozzászólásból:

".Nem vagyok jobb oldali, ellenzem a Vármegyéket, de szerintem azba gondjuk velük hogy valóban a kommunizmus hozta létre a megyéket 49ben.

(2023.jan.10.07:47)


Na de, Kérem..!

A vasút-villamosítást is ők !

Most akkor, CSAK ezért legyen újra gőzmozdony..?

2023. jan. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 anonim ***** válasza:
23%

Ejej kistál, most jól odamondtál neki, ejha!

Internacionálét, multikultit akartok! Miért kell ezt titkolni? Azért zavar benneteket minden, ami magyar!

2023. jan. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 anonim ***** válasza:
100%

Háááát! Amúgy az tényleg, kinek jó, ha úgy állunk hozzá vmihez sablonosan, hogy "márpedig azért nem jó, mert X.Y. ötlete?


Szóval szerintem, nekem űgy tűnik, hogy nem olvastad át elg figyelmesen az előzményeket, mert erről volt szó. Erről szólt itt pár komment, hogy azért(!!) nem joó(sic.), mert az 50-es években a komcsik...

Na mindegy.

2023. jan. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 anonim ***** válasza:
88%

"Ti internacionálét, multikultit akartok😃"


Hogy jön ez a süketelés Ferihegyhez?


Az általad óbégatottaknak semmi köze a kényszeres és erőszakos átnevezésekhez.


Ferihegy például mindig is Ferihegy volt, a kezdetek óta.

De ugyanez a Lágymányosi híd is.


Hozzátenném a Liszt Ferenc elnevezésnek is voltak ellenzői, csak őket Orbán eltávolította ahogy azt illik egy demokráciában... ;)


[link]

"Az Orbán-kormány az általa javasolt elnevezés megvalósítása érdekében a Földrajzinév-bizottság elnökét és több tagját eltávolította, illetve kettőt közülük elbocsátott."

2023. jan. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 Kistál_és_a_torz ***** válasza:
92%

Figyu #52.(19:12)!


Hogyhogy "beneteket"?

Egyedül írtam.


És hogy állapítottad meg, hogy mi zavar engem?

És mi az a summás szöveg, hogy engem ("bennünket") "minden" zavar/SZERINTED/, ami magyar?


De hát nem is tudsz rólam ilyesmiről semmit!!


Honnan is tudhatnád, hogy mennyire szerettem a színmagyar nagymamámat a szép magyar alföldön?

Hogy mennyire szerettem a meséit, a történeteit?

(Magyarul magyar meséket, történeteket!)


Honnan is tudnád mennyi Arany János balladát tanultam meg csak úgy, magamtól, mert lenyűgözőek számomra?


Mit hadoválsz internacionalimusról?

Egy konkrét kommentre írtam egy konkrét megjegyzést..!

2023. jan. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 Kistál_és_a_torz ***** válasza:
100%

És igen, továbbra is tartom azt az álláspontomat, hogy szerintem MINDEN nem rossz, ami 1949-1989-ig itthon történt!


És ebből nem következik, hogy szerettem volna azt a politikai vonulatot!

Nehogy már jobban tudd nálam ezeket rólam.

2023. jan. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 anonim ***** válasza:
100%
Mivolt.a baj a megyével?
2023. febr. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 anonim ***** válasza:
18%

#57 Csak annyi, hogy nem ez volt az eredeti elnevezése, a vármegye helyett a szocializmusban adták neki, hogy ne a korábbi rendszerre emlékeztesse az embereket, hanem a szép, új világra, a szocializmusra.

Ilyen volt hoyg a karácsonyt télapó ünnepnek meg fenyőünnepnek próbálták elnevezni, csak azt nem sikerült mivel otthon tartják meg az emberek családi körben és nem hivatalos állami ünnepségekkel.

Szerintem felesleges volt az átnevezés, nem változtat semmin, akik korábban vármegyének hívták már nagyon idősek, a fiataloknak meg a megye a természetes elnevezése. de éppen így tökéletesen érthető az indoka azoknak is akik meg vissza akarták hozni az elnevezést, hiszen nemsokára ez is éppen olyan természetessé fog válni, mint sok más elnevezés, csak hozzá kell szokni.

Anno épp ilyen hiszti ment a polgárok szó kapcsán is 20 évvel ezelőtt, ma meg már tök természetes, hogy polgárokról, állampolgárokról beszélünk és nem is nagyon tudunk mást használni helyette.

2023. febr. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 anonim ***** válasza:
100%
Előre kéne menni, nem visszafelé.
2023. febr. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 anonim ***** válasza:
86%

#58

Szerintem vissza kellene hozni a pottyantós budit is, mert a kommunizmust előtt az volt, és sokakat az angol budi az új rendszerre emlékeztet.

2023. febr. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!