Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád, hogy Magyarországo...

Támogatnád, hogy Magyarországon is bárki tarthasson fegyvert?

Figyelt kérdés
Mint az USA-ban. Nyilván a komoly bűnözői múlttal rendelkezőket le lehetne erről tiltani, de amúgy alanyi jogon tarthatna bárki.

2023. jan. 10. 16:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
18%

"ha rengeteg fegyver van közkézen, akkor feketén is sokkal több lesz, Amerikában sem úgy szereznek a bűnözők, hogy megfelelnek az állami teszten"


Azt vágod ugye hogy a bűnözőknél mindig van fegyver tök mindegy hogy engedélyezik vagy nem a fegyvertartást? Itt az a kérdés hogy lakosságnál legyen e fegyver vagy nem, egy bűnözőnél mindig van.


"Akkor az USAban nincsenek is betörések és fegyveres rablások?"


Megint az USA-val jössz ami egy totál más társadalom mint az európai. Svájccal példálózz vagy Oroszországgal ahol tilos a fegyver és kb annyi gyilkosság történik mint Amerikában.

2023. jan. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 anonim ***** válasza:
14%

"Azt vágod ugye hogy a bűnözőknél mindig van fegyver tök mindegy hogy engedélyezik vagy nem a fegyvertartást?"


A cigányok mégsem fegyverrel támadnak, hanem késsel, stb. éppen azért, mert szigorúan tiltott a fegyver, és sok évre börtönbe kerülhetnek érte, szóval egyértelmű, hogy a szigorúság miatt nincs nálunk az ő kezükben fegyver.

2023. jan. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim ***** válasza:
39%

"Svájccal példálózz vagy Oroszországgal ahol tilos a fegyver és kb annyi gyilkosság történik mint Amerikában."


Svájc más kategória, mint mi, ahogy feljebb már volt szó róla. Rendkívül magas életszínvonal, ebből következően sokkal nyugodtabbak, nem stresszesek az emberek úgy, mint nálunk.

2023. jan. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:
30%

"25# Nem érted. A betörők nem igazán fognak olyan házba betörni ahol van fegyver. Olyanok mint a hiénák, a védtelen emberekre mennek. Másodjára a fegyver elég drága, az átlag cigány nem tudja megvenni, vagy büntetett előélet miatt nem kapja meg vagy kiesik a pszichológiai teszten. Nem fognak a cigányok fegyverrel rohangálni."


Engem az is zavarna amúgy, ha magyar ember törne be, de a cigányok tényleg arányaiban többször csinálnak ilyet, de ha magyar ember teszi, az is gáz.


De egyébként mi biztosítja, hogy a pszichológiai vizsgálaton megbuknának, meg ne lenne rá pénzük? És akinek pont lenne pénze rá és nem is bukott meg a vizsgálaton? Őt mi akadályozná meg ebben? Vagy ha egy jobban szituált magyar ember tör be, esetleg valaki a haverja fegyverével?


Amúgy meg ha van is fegyver a házban, de a tulajdonosnál ÉPPEN NINCS fegyver, akkor szarra se megy vele, hogy a szomszéd szobában egy elzárt kis dobozban vagy miben ott lapul a 9mm es pisztolyom. Nincs időd átmenni, majd kinyitni és kivenni, szemben a betörővel, aki eleve azzal jön és nem is szól előre.

2023. jan. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:
29%

"Azt vágod ugye hogy a bűnözőknél mindig van fegyver tök mindegy hogy engedélyezik vagy nem a fegyvertartást? Itt az a kérdés hogy lakosságnál legyen e fegyver vagy nem, egy bűnözőnél mindig van."


De nincs minden bűnözőnek lőfegyvere. Honnan tudod, hogy mindenkinek van? Mert ha igazad lenne, akkor jó lenne az érved, ha igazad lenne, de nincs.


Vagy ennyire jártas vagy az illegális fegyverkereskedelmben? Honnan vagy te ilyen jól értesült?

2023. jan. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim ***** válasza:
15%

"Megint az USA-val jössz ami egy totál más társadalom mint az európai."


Igen, mivel az egy működő példa. Ott simán betörnek mindenhova, pedig mindenhol lehet fegyver. Miből gondolod, hogy ezeknél egy iciripicirivel is racionálisag a rétiniggák Borsodban? :D


"Svájccal példálózz vagy Oroszországgal"


Amik szintén totálisan más társadalmak, mint a magyar ahogy kárábban én is megemlítettem.

2023. jan. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 anonim ***** válasza:
85%

Nem. Elég megnézni a szilveszteri tűzijátékkal milyen felelősségteljesen bánnak.


Meg hiányzik a fenének legálisan és könnyen szerezhető fegyver, ahol agyoncsapják a kisnyugdíjast pár ezer forintért vagy megszurkálnak a villamoson mert nem a másiknak nem tetszik ahogy nézel. USA, a rosszabbik fajtából, nem Svájc...

2023. jan. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:
16%

"Igen, mivel az egy működő példa."


Nem, te kiszemezgetsz egy országot a sok közül ahol van fegyvertartás, és mivel az USA-ban a legrosszabb a helyzet ezt állítod be példának teljesen ignorálva a többi fegyvertartó országot. Jah és már csak azért is hülyeség az USA-t hozni mert egy szóval nem mondtam hogy nekünk amerikai típusú fegyvertartás kell.


"Amik szintén totálisan más társadalmak, mint a magyar ahogy kárábban én is megemlítettem."


Voltam mindkét helyen. Kicsit laktam Amerikában, Svájcban is síelni nem egyszer, a svájci társadalom ezerszer közelebb áll a magyarhoz mint az amerikai csak mondom...

2023. jan. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 anonim ***** válasza:
75%

Egy hónapon belül az emberek 80%-a halott lenne.

Gondolj már bele, hogy nem egy munkahelyen, ha 10 ft-vel többet keresel már utálnak téged.

Nem egy iskolában akkor nem csak késelések lennének.


És vajon milyen gyorsan akarnának majd az emberek faji, vallási vagy szimplán véleményeltérés alapon golyóval megpumpálni a másikat.


De szerintem a bolti rablások is megugranának.


Azonnal alakulnának ilyen


Irtsuk ki a magyarokat

Irtsuk ki a cigányokat

Irtsuk ki a zsidókat… a Fideszest, a DK-st, a melegeket…. önbíráskodó csoportok.


Olvasd el a francia forradalom című részt. A 3 jómadár egymást is kivégeztette.


Dúró Dóra-nak nem kéne aggódnia itt a népesség alakulásán.

Pár hét múlva olyan üres lenne az ország.

Mint lakatlan szigeten a tömegverekedés.

2023. jan. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/71 anonim ***** válasza:
75%

Elég gyakran megfordulok Svájcban és Ausztriában ( nem csak síelni ) és mentalitásban nagyon messze vannak tőlünk.


"te kiszemezgetsz egy országot"


Mások hozták ide példának és azért jó példa, mert mert ott a legrosszabb a helyzet. Nálunk nemzeetközi összevetésben miben a legjobb a helyzet? Ha gazdaságilag és társadalmilag Európa elitjéhez tartoznánk akkor lehetne Svájccal vagy mittudomén Norvégiával példálózni, de nem ez a helyzet. Tudom kirekesztó,rasszista és g3nyó példa: de az ő társadalmukban is megvan egy "kirekesztett", leszakadó és bűnözésre hajlamos réteg, ahogy a miénkben is. Abban a társadalomban sem tiszteli mindenki a tulajdonjogot, ahogy nálunk sem - és ezzel már Hofi is poénkodott évtizedekkel ez előtt. Továbbá nálunk is alacsony a társadalmi szolidaritás, említették már a dögöljön meg a szomszéd tehene effektust is és most már itt az államileg szított gyűlölet és társadalmi megosztottság aki kitermelte a "kérsz egy kis savat a pofádba" módon megnyilvánuló kreténeket.


Ha megnézed a haza road rage videókat, akkor közlekedési morálban lassan Oroszország vagyunk és a közlekedési morál szerintem elég jól reprezentálja a társadalom frusztrációját és a szabálykövetési hajlamot.


És akkor ehhez még tegyük hozzá, hogy te írtál olyanról, hogy az mennyivel jobb ha kést nyomnak a torkodhoz..


Hát ilyen társadalomba inkább ne.


"már csak azért is hülyeség az USA-t hozni mert egy szóval nem mondtam hogy nekünk amerikai típusú fegyvertartás kell."


Az amcsiknál rengeteg illegális fegyver van, mi meg magunk vagyunk a kiskapu keresés királyai. Rendes statisztikát erről nem találtam, éljen a KSH, viszont ebben van egy érdekes táblázat a 13. oldalon:


[link]


10-12 évvel ez előtt évi 100-150 lőfegyverrel elkövetett bűncselekmény történt, ha az utánzatokat, gázpisztolyokat stb nem számoljuk. Átlag 2-3 naponta egy eset. Ha lehetőséget biztosítunk arra, hogy több fegyver a piacra kerüljün akkor ez a szám szerinted csökkenni fog?

2023. jan. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!