Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország Európában a...

Magyarország Európában a legkeresztényebb ország?

Figyelt kérdés
Nyugaton már az iszlám az elsődleges?

2023. jan. 13. 18:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy amíg 2001-ben még 75% keresztény volt, addig 2011-re a számuk lecsökkent 55%-ra. Azóta eltelt még 10+ év, szóval valószínűleg mára bőven 50% alatt van a történet.


Ennyit a fene nagy kereszténységünkről :D

2023. jan. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan nem.
2023. jan. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
@6 Magyarország nem keresztény állam, Magyarország szekuláris állam. Nincs államvallás, nincs kötelező hittanoktatás, az egyháznak vajmi kevés beleszólása van a politikába. Mitől lenne keresztény?
2023. jan. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
50%
Magyarország keresztény ország, mert a kereszténységre alapul a kultúránk, az identitásunk és a hagyományaink. Kereszténység nélkül itt minden teljesen máshogy nézne ki, bármennyire nem tetszik ez a kereszténygyűlölő libbantaknak.
2023. jan. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
93%
14-es, a keresztény alapú kultúra alatt a humanizmust szokás érteni, de ez nem azt jelenti hogy vallási fundamentalistának kell lenni, mint amit most itthon probálnak ráerőszakolni az emberekre, "nemzethykhereszhey" képmutatás alatt.
2023. jan. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Olaszországban a vallásosság odáig terjed, hogy az emberek mindenféle védőszentre hivatkozva ünnepséget tartanak, dinom-dánommal. Templomba a kisebb falvakat kivéve (akár Észak akár Délről van szó) nem járnak tömegek. Persze a keresztelő és a templomi esküvő még mindig fontos, de ez mind csak külsőség. Részben az egyház még erős befolyása miatt van ez. Tehát valamennyire még társadalmilag elvárt, de nem fanatikusak, mint a lengyelek. Bár azt hozzá kell tenni, hogy amikor Szicíliában voltam és használtam a Grindr meleg férfiaknak szóló társkereső app-ot, nagyon sok képnélküli családos apuka volt fenn aki "kíváncsi heteró" és amíg a "donna vagy a nonna nincs otthon, addig felmehetne hozzá valaki"
2023. jan. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
93%

"bármennyire nem tetszik ez a kereszténygyűlölő libbantaknak."

Most is éppen a keresztényi szeretet megnyilvánulását olvashattuk.


Értsd:

"131Szólhatok az emberek vagy az angyalok nyelvén, ha szeretet nincs bennem, csak zengő érc vagyok vagy pengő cimbalom. 2Lehet prófétáló tehetségem, ismerhetem az összes titkokat és mind a tudományokat, hitemmel elmozdíthatom a hegyeket, ha szeretet nincs bennem, mit sem érek. 3Szétoszthatom mindenemet a nélkülözők közt, odaadhatom a testemet is égőáldozatul, ha szeretet nincs bennem, mit sem használ nekem. 4A szeretet türelmes, a szeretet jóságos, a szeretet nem féltékeny, nem kérkedik, nem is kevély. 5Nem tapintatlan, nem keresi a maga javát, nem gerjed haragra, a rosszat nem rója fel. 6Nem örül a gonoszságnak, örömét az igazság győzelmében leli. 7Mindent eltűr, mindent elhisz, mindent remél, mindent elvisel. 8S a szeretet nem szűnik meg soha. A prófétálás véget ér, a nyelvek elhallgatnak, a tudomány elenyészik. 9Most megismerésünk csak töredékes, és töredékes a prófétálásunk is. 10Ha azonban elérkezik a tökéletes, ami töredékes, az véget ér. 11Gyermekkoromban úgy beszéltem, mint a gyerek, úgy gondolkoztam, mint a gyerek, úgy ítéltem, mint a gyerek. De amikor elértem a férfikort, elhagytam a gyerek szokásait. 12Ma még csak tükörben, homályosan látunk, akkor majd színről színre. Most még csak töredékes a tudásom, akkor majd úgy ismerek mindent, ahogy most engem ismernek. 13Addig megmarad a hit, a remény és a szeretet, ez a három, de közülük a legnagyobb a szeretet."

(Kor1, 13)

2023. jan. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
#17 Szerintem a szeretethez nem tartozik hozzá, hogy ha valaki gyűlöl minket, azt nem szabad kimondani.
2023. jan. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
34%
Sajnos igen sok az idióta keresztény-konzervatív és a szélsőjobboldali:(
2023. jan. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!