Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vannak itt pedagógusok, vagy...

Vannak itt pedagógusok, vagy pályakezdők, esetleg hallgatók, akik az elmúlt hónapok folyamatai láttán otthagyják/hagyták a pályát, esetleg úgy döntöttek, hogy nem tanárként fognak elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

2023. jan. 18. 14:16
A kérdező szavazást indított:
Pedagógus vagyok/pedagógusnak tanulok és az is maradok/leszek
Pedagógus vagyok/pedagógusnak tanulok de váltottam/váltok
14 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
9%
Az elmúlt hónapokban megígértek, hogy három ében belül 800 e Ft lesz átlagosan a havi bruttójuk, miért hagyná ott valaki EZÉRT a pályát?
2023. jan. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 hypno ***** válasza:
82%

#1


Mert ilyesmit már az elmúlt 12 évben is ígértek nekik és az ígéretekkel már tele a padlás.

2023. jan. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
24%
2: konkrétan mikor ígérték ezt?
2023. jan. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%

#1

Majd ha látjuk a folyószámlán, elhiszem. Nekünk év végi jutalmat igérgettek (állami szféra szintén), valahogy nem érkezett meg.

2023. jan. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%

1es, mert ez csak a problémák nagoyn kis részét oldja meg, még ha úgy is lesz ahogy mondják. A kormány nem hajlandó tuodmásul venni, hogy az oktatási rendszer egy fél évszazádos lemaradásban van és ez egy nagoyn nag yprobléma.


Én magam ugyan nem vagyok pedagógus, de feleségem és jópár barátunk az.

Feleségem egyszer már elhagyta a pályát, de visszacsábult és ugyan a hely ahol msot van jó közeg (elsősorban a kollégák miatt), de ha nem lenne tervben, hogy idén lebabázunk, nagy eséllyel elhagnyá a pályát. Mármint az államit. A terv az, hogy most innen szépen elmegy GYESre, aztán amikor vissza kéne majd menni évek múlva, addigra szépen a magánvállalkozását fogja előtérbe tenni. Ugyani smost heti 10 órában több pénzt keres magánórákkal, mint a munkahelyén heti 45 órában.


Egy barátnője szintén gyógypedagógusként dolgozott mielőtt lebabázott, mostantájt fog visszaállni a munkába, de úgy néz ki, hogy nem pedagógusként. Vagy grafikusként, vagy ha nem talál ilyen munkát, akkor bámrilyen irodai munkát elvállal, de nem megy vissza apályára.

Egy másik barátnője is vacilált, hogy babázásból hova menjen vissza, de megoldódott a dolog, mert a férje (biológus kutató) kapott egy amerikai ösztöndíjat úgyhogy kiköltöznek az USAba és annyi. Nem sajnálja, hogy nem kell pedagógusként itthon szívnia.

Harmadik barátnője simán csak beadta a felmondását és bármilyen irodai munkát keres jelenleg.


Feleségem kolléganője elkezdett programozni tanulni, neki is az a terv, hogy dobbant amint elvégzi a képzést és talál munkát.

Másik kolléganője pénzügyes területen is végzett, elkezdett állásinterjúkra járni, szóval amint megvan a megfelelő hely, ő is dobbant.


Szóval a 8-9 pedagógus ismerősből 5-6an kilépnek a rendszerből vagy most, vagy a kövi egy évben. Az egyik óvónő, (ő marad) a többi mind gyógypedagógus.

2023. jan. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

Aztán hova menjenek ebben a hanyatló gazdaságú országban amikor van egy jó és biztos munkájuk?

Álljanak be szakmunkásnak hogy tényleg földön futóvá váljanak...

2023. jan. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
73%

6os, amúgy viccelődsz, de a feleségem konkrétan majdnem beiratkozott egy villanyszerelő képzésre:D Csak aztán a képzés miatt nem tudná vinni a magánórái egy részét meg a babatervezésbe is beleszrna úgyhogy halasztotta a projektet.

Pedig biztos vicces lett volna kisvakondruhában:D


5ös voltam

2023. jan. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Végzős szociálpedagógus hallgató vagyok. Levelezőn tanulok, jelenleg jól keresek, de ez a gazdasági végzettségemnek köszönhető. Sokkal jobban szeretnék szociálpedagógiával foglalkozni, de amíg nem történik érdemi változás nem fogok váltani, ez fix.
2023. jan. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%

Egy újra, maradóra jut átlag 9 pályaelhagyó.


Mivel elavult rabszolga képzès folyik, balkáni pöcegödör marad Magyarország.


Utolsó kapcsolja le a villanyt.

Szép új világ (1920).

2023. jan. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
27%
De jól tette hogy nem iratkozott be pont villanyszerelőből már dunát lehet rekeszteni, mert mindenki azt hallotta milyen jól keresnek, és itt kb megállt a tudomány. Most viccen kivül egy pedagógus akinek már van egy diplomája és elmegy programozni meg pénzügy ilyesmi az ok, de a szakmunkás életbe nem látnak bele csak akkor koppanak miután elkezdenek dolgozni, ha egyáltalán felveszik őket.
2023. jan. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!