Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most már lassan de biztosan...

Most már lassan de biztosan jöhet az alapfizetés bevezetése?

Figyelt kérdés

Ez egy nagyon ellentmondásos téma. Én magam azért is támogatnám, mert a jelenlegi társadalom egyik legfőbb gondja az önkiteljesedés lehetőségének a hiánya. Az a sok sok idő és energia amit a bérrabszolgaság felemészt az ember életében az pótolhatatlan és mivel az ember alapvetően egy tevékeny lény, így belemerítkezik a bérmunkába. Az válik életcéljává. Értelmes tevékenységet folytatni az ember önerőből is képes önigazgatással. Nem kellenek hozzá központilag szervezett intézmények int pl. az iskola, vagy munkahely. Az iskolák egyik fő funkciója mai napig a kontroll gyakorlása, hogy bele neveljék az emberbe az éppen aktuális társadalmi-politikai elvárásokat. Ez minden rendszerben így működött. A szocializmusban kisdoboso és úttörök naivak voltunk, most meg kis nemzeti matyó himzésbe öltöztetett országimázs bábuk. Mindig az aktuális korszellem dönti el, hogy mikor mire nevelik a gyerekeket.


Erre jó példa a szexualitás, a mai társadalomban a szexualitás egy terméknek van tálalva, amihez anyagiakért cserébe juthatsz hozzá. Legyél sikeres, gazdag, vágd át jól az embereket és akkor minden nőt meg tudsz szerezni. Ha meg erre nem vagy képes, fogadd el hogy akkor nem szexelhetsz. Ez kimondatlanul is, de beleépült fogyasztói társadalmunk alapköveibe. A szex is árucikk lett.


Az alapfizetés egy jó kezdet lehetne a fogyasztói társadalomtól való függetlenedéshez, nyilván szociális alapon vezetném be, mert akinek van elég pénze annak felesleges volna.


A mai társadalom erőszakosan küzd az önkiteljesedés ellen. Nehogy merj egyedien gondolkodni, vagy másképp öltözködni mit a többiek, mert akkor egyből kirekesztett leszel. Ezt lehetne végtelenségig sorolni, de ez a rendszer csak leépíti aszociális hálót és az egész társadalmat,.


Én még sose loptam autót és nem is akarok, viszont a fogyasztói társadalom rákényszeríti az embert, hogy tegyen valamit hogy neki is legyen drága autója, rátér a bűn útjára, csak hogy legyen egy"puncimágnes" verdája..


Ma nem vettem be a gyógyszert, így sokkal kreatívabban tudok gondolkodni.

Megyek és megiszok egy citromos sört. Jó éjt!



2023. jan. 19. 23:22
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

"Erre jó példa a szexualitás, a mai társadalomban a szexualitás egy terméknek van tálalva, amihez anyagiakért cserébe juthatsz hozzá.":


Andrew Tate szerint. Kutyát nem érdekli a pénz a mai világban.

2023. jan. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Jöhet, semmi értelme, mert 2 héten belül minden annyival megdrágul. Szóval csak további infláció lesz az eredménye.
2023. jan. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
És ha senki nem dolgozik, miből lenne a pénz? Ellentmondassz magadnak. Most akkor bérrabszolgaság van, vagy vannak gazdag emberek is, akik elértek valamit?
2023. jan. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2023. jan. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%
A magyaroknak Magyarországon erre nincs szüksége, mert itt erős, bátor kipcsak nép lakik, akik a ridegtartásra vannak beállva, így nekünk csak a munkaalapú társadalom a mérvadó.
2023. jan. 20. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Megvédenek minket az illegális migránsoktól, a gyerekeinket a pedofiloktól, nekem csak ez számít
2023. jan. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!