Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért az államtól várják el a...

Miért az államtól várják el a fizetésemelést az emberek?

Figyelt kérdés

Ellehet menni IT-be dolgozni persze ahhoz tanulni is kellene.

Egyszerübb a langyosba úszkálni és követelőzni, de mindegy hogy ki lesz ott, sosem lesz jobb fizetés, mivel Magyarország egy kis EUs gyarmat 0 gazdasággal, EU-nak szemétlerakónak kell és olcsó munkaerőnek, az Orbánnak és bandájának vagy ellenzéknek meg jól jönnek az ezért kapott EU-s korrupciós pénzek. Szóval itt, az egyetlen megoldás ha mindenki a saját sorsának kovácsa, tanuljon, vállalkozon, mert az hogy állam alájuk tol mindent meghalt 1989 ben



2023. jan. 20. 17:36
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
94%
Igazad van, ha tanár vagyok, inkább átmegyek IT-snak, nekem jobb lesz, a kölykök és a jövő, meg a kutyát sem érdeki, elég, ha az elembétékútól meg vannak mentve... már indulok is.
2023. jan. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
6%

Már csak az megy tanárnak aki a szakmáján belül sehova se kell. Aki ért a fizikához, nem tanárnak megy, aki ért a biológiához, nem tanárnak megy.


Ellenben akinek semmi tehetsége nincsen a szakmájában, kettesekkel és magolással szerzett egy diplomát, az örökre az államnak fog dolgozni alacsony fizetésért. Azért látsz ezeken a helyeken szinte csak és kizárólag nőket, mert a férjük piacképes fizetése nélkül nem tudnak megélni.

2023. jan. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

Nekem minden tanár és gondozó ismerösöm ezt mondja, így tehát tulajdonképpen az államnak tényleg nem kell fizetnie, hiszen vannak tömegek akik ennyiért dolgoznak.

Kapitalizmus van egyébként, itt mindenki saját magáért kell hogy tegyen, az állam pedig jól jár veletek.

2023. jan. 20. 17:42
 4/36 anonim ***** válasza:
82%

Gondolom te is fizetsz adót, és amikor befizeted, bambán nézel ki a fejedből. És közben azt gondolod magadban paraszt, nem baj, ha a gyereked is paraszt marad. És remélem azt gondolod, nem baj, ha te is korán döglesz meg. Ellátatlanságban.

Ilyen ez a Balkán.

2023. jan. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

2,es

Ebben van igazság, én is azt látom hogy a tanárok jelentős többsége alkalmatlan bármi más diplomás munkához, tisztelet a kivételnek.

Aki ér vmit már rég váltott, IT-be vagy SSC-be

2023. jan. 20. 17:44
 6/36 A kérdező kommentje:

1, Szerinted ha itt elembétékút lenne akkor hirtelen SVÁJCÁ változna az ország?

Érdekes egy tanári vélemény.

2023. jan. 20. 17:46
 7/36 anonim ***** válasza:
83%

A tanár, egy szakma, a jövő szakmája, a jövő gyerekei, mégis, hogy fognak eljutni IT-ig, vagy SSC-be -én is itt dolgozok-, ha a minimális érettségit és angolt sem lesz, aki tanitja nekik?



nem tudom, hogy komolyan gondolod, vagy csak trollkodsz, de mindkettő nagyon gáz

2023. jan. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
20%

Kettes válaszoló vagyok. Most azért kaptam a lepontozást, mert elmondtam az igazat?


Megemlítem, hogy akinek van tehetsége és tanárnak megy, az csak azért választja ezt a pályát, mert van élettársa, akinek a bevételén osztozhat vagy ha egyedülálló, akkor a szabadidejének feláldozásával magántanárként szerez plusz bevételt. Köszönet jár nekik, mert ők azok a tanárok, akikre felnézhetnek a diákok a hivatástudatuk miatt. Kár, hogy a számuk egyre inkább csökken. Akik nyugdíjba mennek, azok helyett többségében erre a pályára alkalmatlan tanárok érkeznek.

2023. jan. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

A családos miért várja el,hogy az állam adjon mindent?

Simán jutna a tanárokra több,ha pl nem lenne CSOK és egyéb támogatások.

2023. jan. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
20%
Nem mindenki várja az államtól csak a ….
2023. jan. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!