Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért az államtól várják el a...

Miért az államtól várják el a fizetésemelést az emberek?

Figyelt kérdés

Ellehet menni IT-be dolgozni persze ahhoz tanulni is kellene.

Egyszerübb a langyosba úszkálni és követelőzni, de mindegy hogy ki lesz ott, sosem lesz jobb fizetés, mivel Magyarország egy kis EUs gyarmat 0 gazdasággal, EU-nak szemétlerakónak kell és olcsó munkaerőnek, az Orbánnak és bandájának vagy ellenzéknek meg jól jönnek az ezért kapott EU-s korrupciós pénzek. Szóval itt, az egyetlen megoldás ha mindenki a saját sorsának kovácsa, tanuljon, vállalkozon, mert az hogy állam alájuk tol mindent meghalt 1989 ben



2023. jan. 20. 17:36
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
...Vonyítva fogod többszörösen zippelni magadat előtte, - csak hogy a legjobban jöhess ki a vizsgálatból! :D
2023. jan. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
56%
A munkahelyteremtés az állam dolga. Régen minden magyar gyárat bezártak és bejöttek a multik. Mindent importálunk külföldről. Olyan alapvető élelmiszereket mint a hagyma,burgonya,cukor, liszt,tej, tojást és húsokat is. Régen 1forint volt egy kiló kenyér és 500ft a fizetés. Most meg látod mivan
2023. jan. 24. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%
XD látom sok itt a proli. Akik itt azt mondják, hogy ápolónak mindenki elmehet, csak 1 hétre jöjjön el egy állami kórházba, már az elsó napon széthányja magát, ez fix. Ti leszarjátok, ha a gyerekeitek csak gyerekmegőrzőbe tudjátok beadni? Vagy az a cél hogy a sulik piaci alapon működjenek és akkor annak a gyereke tanul akinek van pénze? Ez lesz ha nem lesz jelentős béremelés a tanároknak.
2023. jan. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%
Ezt gondolom valami huszonéves kisgyerek írta ki...gondolj már bele ember, hogy aki pl. Baby boomer, vagy X generáció,S nem abban nőtt fel,hogy a szülei a kezébe tolták a telefont, hogy "nyomkodjad fiam" azok 40-50 évesek is voltak, amikor egyáltalán megjelent a számítógêp DOS-al? Nekik nem úgy megy ám ez a dolog, mint egy mai Z generációsnak...miért nem megy el mindenki IT-snak...Istenem..akkor meg azon sírnál, hogy nem lenne home office és be kéne járni, meg minimálbéres fizu lenne,ha mindenki ezt csinalná...
2023. júl. 4. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%
34! Arról nem is szólva, hogy ma már MESSZE nem az az aranybánya az IT szektor mint volt 10-15 éve! Meg lehet belőle élni, ez igaz de a bsc dipivel millát keresek egy év után időszaka elmúlt. Nekem pont mérnökinfós haverom sír, hogy msc diplomával a nettó 600as bérigényére azt mondják, hogy az sok. Pedig nem kezdő a srác.
2023. júl. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

#35: ez így van...ma már az IT inkább középszerű fizetés szempontjából. Egy szakmunkás 1 óra alatt simán elkéri az én 1 napi fizetésem, számlát meg nem ad, mert úgy "olcsóbb".


MSc gazdinfó (ugyanazt tanultam, mint a prog-osok csak még voltak plusz tárgyaim), 6 év tapasztalat, vidéken nettó 500 alatt vagyok bőven. A 400 fölötti fizut ki kellett harcolnom, bevállaltam nemzetközi projektet több, mint 1 évre, meg ilyesmi dolgok (mentorálok is).


Ez a jellemző a Tiszántúlon. Bérigényed lehet de kiröhögnek. 2018-ban lett meg az MSc diplomám (+addigra volt fél év gyakorlatom is) nettó 180 ezernél többet egyik cég sem adott volna, szóval annyival nyitottam.


Az IT-ban akkor megy a szekér ha vállalkozó vagy (vagy legalábbis amíg nem piszkálta meg az állam), vagy ha Pesten/külföldön-külföldre dolgozol.

2023. júl. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!