Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Pénzért árulják a helyeket a...

Pénzért árulják a helyeket a pesti elitgimnáziumban. Vajon ez igaz lehet?

Figyelt kérdés

"Félmilliós vesztegetési pénz kell ahhoz, hogy azok a diákok is felvételt nyerjenek az Eötvös József Gimnáziumba, akiknek nem sikerült a felvételin az írásbelijük.


igaze-e & mi lehet ennek a következménye? [link]



2023. jan. 25. 16:09
1 2
 1/12 hypno ***** válasza:
84%

Szerintem mivel az Eötvös a tanártüntetések élén található, most megpróbálják lejáratni.


Nem mondom hogy alap nélkül, mert nem vagyok érdekelt és nincs eelső kézből származó információm sem, de ez olyan tipikusan fideszes szemétségnek tűnik.


Az Origo a Metropolra hivatkozik forrásként? Na ne már!

2023. jan. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a tapasztalatom hogy kb minden gimnáziumban évente van 1-2 protekciós hely. Ebből újítanak fel termeket meg hasonlók, amikor az állam nem ad rá, de ez általában adományként az iskolára lesz elköltve. (pl én régi iskolámnak az új informatika termét finnanszíroztat valaki hogy a gyereke ott tanulhasson.)


Nem szép dolog, de ez a rendszer, amíg az iskolák alul vannak finnanszírozva. Akinek van erre pénze szerintem nem gáz, amíg ez cscak extra hely és nem a sikeres felvételit íróktól vesz el helyet. Az extra pénz meg amíg az alapjtványon keresztül az iskolára lesz költve addig az összes többi gyerek profitál belőle.

2023. jan. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
7%
1: Hangfelvétel van, hypnoka.
2023. jan. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Akinek nem sikerült a felvételije, azt nem tudják megmásítani. Pont ez a központi írásbeli lényege, hogy központi.

Ha valahol van szóbeli felvételi is (elitgimikben jellemző volt régebben), ott már jobban elképzelhető, ott tudnak pluszt "hozzácsalni", hogy felvegyék.


Elitgimibe jártam annak idején, mikor még a nyolcosztályosokban ment az "elitképzés", volt ilyen osztálytársam. Nyílt titok volt az oka is, az édesapja annak idején az iskola megbecsült oktatója volt, az igazgató barátja, fiatalon meghalt. A srác sem fejben/tudásban, sem viselkedésben nem illett oda, de nyilvánvalóan nem akarták, hogy elkallódjon (természetesen anyuka támogatta is az iskolát). Még érettségin is úgy ment át, hogy "véletlenül" az ő felkészülése alatt hívták ki a biztost a teremből, és a tanárunk finoman segített neki a puskázásban.

Gyerekként sem volt ezért kiközösítve amúgy, és felnőttként azt mondom, becsülendő, hogy nem hagyták, hogy a rendszer martaléka legyen, mert az lett volna, egy kis szörnyeteg bűnöző. Az a környezet kicsit visszafogta.

2023. jan. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 hypno ***** válasza:
2023. jan. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Következmény? 😃😆🤣🤡


Peeersze, majd a fideszes iskolaigazgatót és kuratóriumi elnököt lecserélnek egy másikra, aki ugyanúgy folytatja.

2023. jan. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

Nem állítom, hogy nem létezik iskolai korrupció. Mondjuk ahogy kifejtették, ha van, annak is oka van. Gazdag rendszert nehéz lefizetni, a rászorulót meg kb muszáj, hogy működjön.


Ugyanakkor úgy, hogy a tanártüntetések éllovasáról derülnek ki ilyen infók, hát az finoman szólva is gyanús:D Véletlenül sincs lejáratás-szaga a dolognak, áááá nem:D

2023. jan. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Most úgy csinálnak megint, mintha csak a nem fideszes oktatási intézmények csinálnák ezt. Nálunk az egyetemen pontosan tudtuk, hogy kinél mennyi a vizsga ötös és kihez kell fordulni. Fideszes alapítványi egyetem. De inkább csöndbe maradok, mert még bajom lesz belőle... :D
2023. jan. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%
De most mit álszenteskedünk? Az egyetemi költségtérítésesek nem ugyanez? Adott egy ponthatár, amit nem ért el az illető, de ha van pénze, akkor megvásárolhatja a helyét. Az legális, ez meg nem, de ugyanaz a kettő.
2023. jan. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nagyon nem ugyanaz a kettő 9es. A középiskola a kozoktatas resze, kötelező, az egyetemi oktatas opcionalis. Utobbinal nem lenne kotelezo allamilag fizetni az oktatast, siman lehetne olyan rendszer mint az usaban. Ha tanulni akarsz fizess. Tehat az hogy valaki fizet hogy tanulhasson egytemen nem rendkivuli. Eddig meg ugye a minimumot is el kellett hozza erni.


Magyarul a fizetos egyetem a normalis es az ingyen tanulas lehetosege a kedvezmeny/jutalom. Nem pedig a fizetos tanulas a furcsa.

2023. jan. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!