Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Pedagógusbérek, ez most hogy...

Pedagógusbérek, ez most hogy van? Vagy mi értelme így?

Figyelt kérdés

Feleségem gyógypedagógus, ma megkapta a szerződésmódosítását az ideib éremeléssel kapcsolatban.

Bruttó 391ezer forint, azaz nettó 260 körül. Szerintem ez amúgy egy elég korrekt kezdő fizu diplomáséknak. Bár feleségem több mint 6 éve van a pályán.


Viszont a kollégái, akik 22-28 éve vannak a pályán ugyanennyit kapnak. Oké, ilyen 5-6ezres eltérések vannak, de lényegében ugyanennyi. Ez komoly? A 260 szerintem korrekt kezdőfizetésnek, és ugyan feleségem nem kezdő, de na, ez van. De aki évtizedek óta a pályán van gyakorlatilag semmivel sincs előrébb...

Most így ugyanannyit keres párom, mint az anyja (óvópedagógus) aki pár év és nyugdíjba mehet.


Komolyan vár bárki is bármilyen javulást ettől az emeléstől? Gyakorlatilag 0 jövőképet ad egy ilyen rendszer...



2023. jan. 27. 17:12
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Az infók konkrét szerződésbe foglalt összegek, minden esetben teljes munkaidős pozíciók.
2023. jan. 27. 17:13
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
Ilyen árak mellett 650 euróért a lakást nem szabad elhagyni, nemhogy dolgozzon az ember teljes munkaidőben
2023. jan. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%

Én csak azt tudom javasolni a pedagógusoknak, hogy álljanak ki magukért. Sztrájkoljanak, vagy mondjanak fel.

Ilyen egyszerű. Mindannyiunkért tennék.

De annak semmi értelme, hogy éhbérért sivalkodnak.

Tessék kiállni, tessék orditani, tessék leköpni orábnt a büdösgxxxxcit.

2023. jan. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%
Ez eléggé ellentmond a publikus bértábláknak. Lehet, hogy itt van valami speciális dolog, ami nem derül ki a kérdésből.
2023. jan. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 szántóvető ***** válasza:
22%
4) a kérdés eü dolgozóra utal,nem tanárra.
2023. jan. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

5, gyógypedagógus, nem eü dolgozó.


És igen, megnéztem a bértáblát, nem íg ykéne legyen.

Bár az sem kizárt, hogy a bérszámfejtők barmoltak el valamit. Elég hasznavehetetlenek a tankerület bérszámfejtői, rendszersen elk*ják a túlórapénzeket. A feleségem első szerződésmódosítására pl sikerült 297ezret írniuk, ami hát.. nem 391:D Úgy kellett visszadobni, hogy hahó, nézzék már át mégegyszer. Szóval nem kizárt, hogy úgy ahogy van az egész csapat fizetését félreszámolták, kinézem belőlük. Végülis ha következetesen hibáznak, akkor mindenkinél hibázniuk kell.

2023. jan. 27. 17:55
 7/17 anonim ***** válasza:

Elképeszt egyébként, hogy emberek (köztük kollégák is) képtelenek értelmezni a bértáblát.

Br. 296k lett a bérminimum, erre korrigálnak, ha nem éri el az alapbéred ezt az összeget. Ennek a 32%-a ágazati szakmai pótlék, kb. br. 100k. Ez br. 390k körül van összesen. Ennél kevesebbet nem keres pedagógus.


Ha nem kell kiegészíteni az alapbért, mert teszem azt, br. 400k, akkor annak a 32%-át kapja még pluszban, az kb. br. 133k, összesen br. 533k.


Ehhez jöhetnek még egyéb pótlékok, pl. of., munkaközösség vezetői stb.

2023. jan. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A bértábla teljesen összecsúszott, iszonyatos a bérfeszültség.

Nekem nettó 50-et jelent az emelés, kollégának, akinek az alapbére eddig mondjuk br. 300k körül volt, annak meg nettó 20 körüli.

2023. jan. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%

Azért lehet, mert akinek alacsonyabb a bére, azt ki kell egészíteni a kötelező bérminimumra. Ezek a kezdők és pár éve dolgozók. Így lesz egyforma a bére a csaknem kezdőnek és az évtizedek óta dolgozóknak.

Mondjuk elég nagy szemétség. És nem a kezdőktől sajnálom, de vicces, hogy a kb 8 éve dolgozó kollégám bére annyi, mint az enyém 40 év után.

2023. jan. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
18%
Viszont sokkal frissebb és használhatóbb a tudása, amit át tud adni helyetted is.!
2023. jan. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!