Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Pető Attilát molesztáló pap...

A Pető Attilát molesztáló pap mikor fog bíróság elé állni?

Figyelt kérdés

2023. febr. 2. 05:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha egy feljelentés után a rendőrség által elkészített nyomozati anyag alapján az ügyészség vádat emel az illető ellen.
2023. febr. 2. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Soha.
2023. febr. 2. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Elvileg az érintett pap elhunyt időközben, de ez akkor is gáz.


Az egész ügy gáz.

2023. febr. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Ha elhunyt ahogy írják, már soha. Tegyük fel élne... A magyar igazságszolgáltatást elnézve kb akkor amikor Orbánnak, vagy Gyurcsánynak kellene felelni a tetteikért, vagyis szintén soha.
2023. febr. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
38%
Soha. Keresztényi Magyarországon a papoknak a törvények felett állnak. Elég ha elmondanak két hiszekegyet és négy miatyánkot.
2023. febr. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Elvileg az érintett pap elhunyt időközben"


Én úgy tudom, hogy nincs Magyarországon és mivel 76-os születésű, így élhet még. De nem biztosak az információim. Az egyház is feljelentette a kánonjogi vizsgálat után (ismerősöm dolgozik a Esztergomi Érseki Bíróságon), de mivel az a bűncselekmény, ami akkor kiderült jogilag már elévült (akkor még nem tudták, hogy volt "frissebb" is), így eljárás nem indult, az elkövető meg el tudott menekülni külföldre. Az ilyen típusú bűnökre egyházon belül a Szentszék mondja ki a végső ítéletet, és sajnos a Szentszék enyhített a magyar egyházi hatóság által javasolt büntetésen, így csak laicizálták. Szerintem itt történt hiba. Illetve ott, hogy az áldozat későn jelentette be a sértelmét hivatalosan, ami alapján eljárás indulhatott.

2023. febr. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
3. Az a pap halt meg, aki Attilát jelentette fel zaklatásért. Az nem azonos a molesztálóval.
2023. febr. 2. 13:49
 8/13 A kérdező kommentje:

Legalábbis én így értelmezem.

Kettő jelentette fel és azok közül az egyik halt meg, talán covid vírus miatt.

2023. febr. 2. 13:50
 9/13 anonim ***** válasza:
42%

"Elvileg az érintett pap elhunyt időközben"

Hogy lehet elvileg elhunyni?

2023. febr. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Senior Séf ***** válasza:
67%
És az a sok ezer másik gyerekmolesztáló pap mikor fog bírság elé állni?
2023. febr. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!