Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szocializmusban a gyerekek...

A szocializmusban a gyerekek mekkora részét keresztelték meg?

Figyelt kérdés
Nemrég találkoztam egy történésszel, ő 1975-ben született és mondta, hogy csak felnőtt korában keresztelkedett meg, születésekor csak volt az önkormányzatnál egy névadó ünnepség. Ez azért érdekes, mert nálunk a családban nem volt ez jellemző, előtte a Horthy-korszakban pedig elképzelhetetlen lett volna, hogy egy gyereket ne kereszteljenek meg. Hát népi hagyományok egész tömege épül erre.

2023. febr. 11. 13:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
20%

hát úgy az egészét en ugy tudom

nek volt kulon h9gy csak a gyerek egy reszet kersztelik meg pl a fejet hanem az egesz gyerekre szolt a dolog

2023. febr. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek nagy része. Bár hivatalosan tabu volt a vallás, sunyiban sokan mentek keresztelkedni meg gyónni. Nagyapám sem egy párttitkárról mesélt, aki mindig éjjel járt a paphoz.
2023. febr. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Divat volt megkeresztelni a gyereket.

Többségüket megkeresztelték, még akkor is ha a családnak sok köze nem volt a vallásgyakorláshoz

2023. febr. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 hypno ***** válasza:
32%

A szülők döntése volt, mert a keresztény propaganda nem dőlt a médiából.


Az én szüleim pl. azt mondták, hogy biztos ami biztos legyek megkeresztelve, mert volt már olyan ebben az országban, amikor keresztlevelet kértek, és akinek nem volt a szívott.


Polgári névadó ünnepségről az ismerettségi körömben nem is hallottam.

2023. febr. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

60-70-es években a gyerekek többsége meg lett keresztelve, márcsak a nagyszülők nyomása miatt is.


Pusztán azért, mert megkerszteltette a gyerekét senki se került bajba az állammal, viszont a háklis nagymamák pampogása kellemetlen tudott lenni, ezért sok családban egyszerűbb volt letudni a keresztelőt, azt többet nem foglalkozni az egésszel.

2023. febr. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért teljesen más volt az 50-es évek és a 80-as ebből a szempontból. Én a 80-as években születtem és meg lettem keresztelve, nem volt ebből semmi gond.
2023. febr. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Sokan, a tiltott dolgokat mindig szerették az emberek. Másrészt meg nem foglalkoztak vele, ha az ember nem hőbörgött, nem hirdette az igét. Sok minden megvolt engedve abban a rendszerben, csak ne hőbörögjön nyíltan az ember.
2023. febr. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 1976-ban születtem, és nem lettem megkeresztelve. Azt mondták a szüleim, hogy ők nem vallásosak, és ezért nem is ragaszkodtak hozzá. Amúgy az ismerettségi körömben sokan nem voltak megkeresztelve. Sokan az esküvő előtt keresztelkedtek meg gyorsan, mert a templomi esküvő az milyen szép.

Én meg úgy voltam vele, ha nem vagyok vallásos, képmutatás az egész, szóval nekünk nem volt templomi esküvőnk.

2023. febr. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 NTBS ***** válasza:
1985, nem.
2023. márc. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#8, a 6-os vagyok. Az én szüleim se voltak vallásosak, én sem vagyok az kimondottam. De megkereszteltek, aztán úgy voltak vele, hogy később majd eldöntöm, hogy mennyire érdekel ez a téma. Pl első áldozó sem voltam, nem is bérmálkoztam.

Viszont később katolikus gimnáziumba jártam. Nem elsősorban a vallásosság miatt, hanem nálunk a megyében itt volt a legmagasabb szintű oktatás. Ott pl feltétel volt, hogy minimum megkeresztelve legyen az ember. Ennek köszönhetően később az ELTE-re is maximális pontszámmal vettek fel felvételi alapján. Szóval volt értelme és utólag örülök amiatt is hogy megkereszteltek.

2023. márc. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!