Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Láttad a Blokád című magyar...

Láttad a Blokád című magyar filmet? Ha igen, mi a véleményed róla?

Figyelt kérdés

Tudom, tavalyi, csak a hétnen láttam először. Szerintem ez a film kivételesen jól sikerült. Még volt benne poén is, Deutsch emíltése, amin nagyot nevettem (a csinos nővérke áradozott róla). Kicsit mintha Göncz nimbuszának lerombolásának célja is benne lett volna, de talán csak nekem tűnt így.

Kicsit több képkocka készülhetett volna a blokádról és jobban kihangsúlyozva, hogy ez egy országos esemény volt.

Amúgy rendben volt szerintem. A színészi játékok is jók voltak.

A végén úgy éreztem, néztem volna még tovább, folytatásként az olajszőkítés történetét (ha már néhány az ügyben felmerült ember is feltűnt a Blokádban is), utána a maffiás időszakot egészen addig a korszakig, amíg ezeket az ügyeket el nem ásták. Ugyanez a rendező folytathatná (Kálmánt inkább hanyagolják már).

Neked mi a véleményed?

Hogy érzed, mennyire volt tényszerű?



2023. febr. 25. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bemutatáskor láttam moziban, most hogy fel tették ingyenesen másodszorra is megnéztem. Szerintem jó film lett.
2023. febr. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszett a film. Mondjuk én ezt végigéltem. Akkor kezdtem az eü szakiskolát Komlón és a busz megállt a Budai Vámnál. Se tüled se hozzád. Gyalog mehettem haza a Rózsadombig. ( akkor ott laktam) Borzasztó volt, új ciőben véres lábbal.😜😁
2023. febr. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Sajnos ez a film is csak egy fidesz propaganda film lett amelyben a libsi Gönczöt porig alázhatták. A blokádot pedig a szintén libsi Hankissra akarják kenni, miközben a le nem adott beszédben Antall egyébként sem beszélt a benzinár emelkedésről. Tehát nem vette volna elejét a népharagnak. Ha nem nyomják tele hazugságokkal akkor nem lett volna méltatlan Antall életrajzi filmjének.
2023. márc. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, láttam. Kész katasztrófa! A volt iskolám busza is szerepel a filmben.
2023. márc. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Láttam a filmet, érdekes új információ volt számomra, hogy Antall és Göncz már ismerték egymást 1956-ból (ha ez hiteles elem volt a filmben).


Jók voltak a színészek, sok mindenben jól átjött a kor hangulata véleményem szerint. Göncz Árpád a nagy médiahátszélnek köszönhetően nagyon népszerű politikusként maradt meg sok ember emlékezetében, ami a jelleme és a tevékenysége végett túlzás.

2023. okt. 8. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5-ös, miből gondolod, hogy ez a film hitelesen mutatja be Göncz személyiségét? Valójában egy fidesz propaganda film, egy olyan rendezőtől aki súlyos összegeket kaszált ennek a filmnek az állami támogatásából is, egyáltalán nem objektíven ábrázolja az eseményeket a filmben és kifejezetten hátrányosan jellemzi Gönczöt és Hankiss-t is. Egy rossz vicc ez a film és ezekkel a hazugságokkal Antall-t is besározza.
2023. okt. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy hitelesen mutatja-e be Göncz személyiségét, nyilvánvalóan lehetne árnyaltabb is a film. Göncz Árpád életútja tele van mesés elemekkel. 1945-ben a Kisgazda Párt tagja lett, amely a szovjet megszállás alatt már titkos ügynökökkel súlyosan fertőzött volt, ott a főtitkári címig jutott. A párt vezetőit később bebörtönözték, internálták, de őt nem. A II. világháború után amikor úgy tűnt, hogy nagy bajban van (1947, 1956-63), valahogyan mégis mesés módon különös elbánásban részesült. Volt börtönben, talán ott megtört vagy átfordult. Az 1956-os rabtársai kifütyülték, ez azért sokat elmond róla. A rendszerváltás után az SZDSZ-hez állt legközelebb (amelyben az ÁVO tisztjeinek gyermekei is kitűnően érezték magukat), érdekes beállítottság. Nem írta alá a Zétényi-Takács törvényt (a kommunista bűnösök elszámoltatásáról szóló törvény). Egyáltalán nem volt pártatlan. A nagy antikommunista, kisgazda stb. hogy juthatott el ide? Persze a médiahátszél nem engedte, hogy kiboruljon a bili, de számomra nyilvánvalóan egy befolyásolható (zsarolható?), nehezen szentté avatható ember képe rajzolódik ki.


Az SZDSZ uralta a médiát a rendszerváltás után, előtte a kommunista rendszer médiakatonái sok szűrőn kellett hogy átmenjenek, alapvetően jellemtelen, állambiztonsági kötődésű emberekkel volt tele az egész. Nyilván nem lehetett könnyű helyzetben Hankiss Elemér sem, főleg hogy az első felesége Erdős Péter lánya volt...

2023. okt. 9. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!