Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Pedagógus képzéseken is annyi...

Pedagógus képzéseken is annyi embert buktatnak, mint mérnöki képzéseken?

Figyelt kérdés

2023. febr. 27. 12:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
matekon igen
2023. febr. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
20%
Kivéve ha Bite a tanárod és jó pasi vagy
2023. febr. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
Nem, mert kevesebb ember akar pedagógus lenni.
2023. febr. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%

Anno azért kezdtem informatikatanár szakon, mert úgy gondoltam, hogy emelt matek és gimis programozási alapok nélkül a programtervező matematikus szak túl kemény feladat lesz, meg különben is szívesen tanítanék.


Aztán realizáltam, hogy a tanterv - legalábbis az elején - nagyjából úgy 75%-ban egyezik a programozókéval, az első két félévem konkrétan 100%-ban egyezett. Szóval ott a tanárok pont úgy buktak, mint a PTM-esek. Viszont cserébe legalább egy másik szakot is csinálnom kellett mellette, mert a tanár ugyebár alapból két szakos - ez még osztatlan képzés volt.


Szóval ha összegzem: ugyanazokat a vizsgákat kellett letennem, mint a mérnökszakosoknak, de legalább volt mellé egy másik, teljes értékű szakom is. Első féléves hallgatóként röpke 43 kreditem volt úgy, hogy csak a kötelezőket vettem fel, és a kötelező tanári blokkból semmit.


Amikor sorra buktam a vizsgákat félévkor, elgondolkodtam, hogy miért csinálom én ezt? Két szak, két diplomamunka, két államvizsga, és a végén egy tanárdiploma, közalkalmazotti állásért. Ezt összevetettem a PTM-mel, ahol ennek a fele, és a végén a divatos, szarrá fizetett programozó élet.


Újrefelvételi, és programozó lettem. Így megy ez.

2023. febr. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%

Ez matek-fizika-kémia szakos tanárok esetén állna fenn, mivel ugynazokat a tárgyakat veszik fel mint az alapszakosok, és ugyanazokat a vizsgákat is írják.


Azért nem buknak többen, mert konkrétan senki nem jelentkezik már erre a szakokra, tekintve, hogy a fizetés egy közmunkáséval egyenlő, cserébe még meg is kapják a proliktól, hogy ingyenélő, pedofil, kommunisták.


"első helyen 28-an, összesen pedig 131-en jelentkeztek osztatlan kétszakos tanári képzés olyan szakpárjára, amelynek egyik tagja a fizikatanár szak;


első helyen 30-an, összesen pedig 169-en jelentkeztek osztatlan kétszakos tanári képzés olyan szakpárjára, amelynek egyik tagja a kémiatanári szak."


[link]


Csak így tovább jobberek, toljátok még az ilyen kérdéseket, le tudjátok dolgozni ezt a számot nullára is, hogy a jövő nemzedékei visszasüllyedjenek a tud írni-olvasni-számolni szintre. Aztán majd sírjatok, hogy a multik nélkül nem tud boldogulni az oszág és gyarmat lett belőletek.

2023. febr. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
#5 Ja, és akkor ezek csak a jelentkezők. Ezeknek a hármonegyede nem jut el a diplomáig. A négyes válaszoló esete ugye.
2023. febr. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

4:

Nekem ugyanez volt. Angol-informatikatanár szakon kezdtem, és szívtam vele rendesen, igazából az angol még nehezebb is volt, aztán átmentem programtervező informatikus szakra, ami sokkal kisebb terhelést jelentett, és l is végeztem. Az eredeti 15 főből az angol-infón egyetlen ember sem végezte el a szakot, vagy átment másra mint én, vagy sosem végzett. Ja, és matekból ott szemetebb oktató volt, 90% bukott az első félévben, megjegyzem én nem, én 5-öst kaptam gyakra, 3-ast vizsgára, nekem az angol fonetika és az irodalom volt a mumus.

2023. febr. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
29%
Na és a 2 féléves rövid ciklusú képzések mennyire nehezek szerintetek?
2023. febr. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
5)matematika-fizika-kèmia szakos tanárokbòl Svèdországban,Nèmetországban,Svájcban, meg Amerikában is hiány van. Ennek teljesen más okai vannak,nen lehet a fizetèssel magyarázni.
2023. febr. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

8:

Azok nem nehezek, mert azokban már csak pedagógia meg módszertan van, de ehhez nyilván el kell előtte végezned egy diszciplináris vagy mérnöki szakot, a 2 féléveshez konkrétan mesterszakot. Haverom a 4 féléves mérnöktanárt csinálta, mert elkezdett tanítani és kellett a végzettség, mivel gyak nem kellett neki a munkája miatt, ezért 3 félév volt, és nagyon könnyű szerinte, pedig ő korábban szívott rendesen alapszakon.

2023. febr. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!