Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Mi Hazánk miben szélsőségese...

A Mi Hazánk miben szélsőségesebb a Fidesznél?

Figyelt kérdés

Amikor kérdezek valakit aki fideszes, hogy miért nem szavaz csak a Mi Hazánkra, akkor mindig az a válasz, hogy szélsőségesebbek. Olvastam már itt régebben egy hasonló kérdést, az alatt is olyan válaszok voltak, hogy mert a Mi Hazánk szélsőségesebb.

De miben? :)

Erre valahogy nem sikerült értékelhető választ kapnom.



2023. márc. 11. 17:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Lényegileg semmiben, mindkettō egy szélsőjobboldali párt, ezért nagy átfedés is van a szavazók között. Ezt Orbán is tudja, csak mivel ő miniszterelnök ezért nem beszélhet annyi baromságot mint Toroczkai, mert neki a nemzetközi megítèlèsre is figyeknie kell. Ezèrt kellett visszakoznia a fajkeveredèses duma utàn is.
2023. márc. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Mivel gyakorlatilag minden programpontjuk vagy több száz évvel ezelötti elképzelést tartalmaz, vagy lehetetlenséget, ezért értelmetlen az egész.

Olyat állítani, hogy Magyarország legyen gazdaságilag független és önellátó, egyetlen gondolkodni tudó embert sem tartja lehetségesnek, egyszerüen az ország adottságai miatt.

A trianon-revízió is lehetetlen, egyrészt mivel már több újabb békekötés felülírta, másrészt az akkor elcsatolt részeket ma már nem magyarok lakják, illetve annyira leromlott állapotban vannak, hogy MO számára azonnali gazdasági csödöt jelentene, ha ezeket is el kellene látni.

2023. márc. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Az elsőnek, a Mi Hazánktól nem szoktam faji kérdéseket boncolgató megnyilvánulásokat hallani. Van bizonyos kisebbségek kérdése, de őket integrálni, felzárkóztatni akarják, nem megsemmisíteni, vagy vegetálni hagyni mint ahogy most teszik velük. Ha így megy tovább, akkor a végtelenségig marad a szegénység és a bűnözés.


A másodiknak, a Fidesz is igyekszik visszahozni sok mindent, ami száz évvel ezelőtti. A trianon-revízió csak a Mi Hazánk oldalán merült volna fel? Amikor Orbán nagy Magyarország sálban járkál és pontosan tudja mit jelképez és mit üzen ezzel?

Ha megnézed a nyilatkozatokat, akkor látod, hogy a Mi Hazánk nem arra gondol, hogy zárkózzunk be hanem hogy a magyar cégek élvezzenek elsőbbséget és ha már Magyarországra jön egy multi, az fektessen már be, ne mi fektessünk be a multiba csak azért, hogy ide jöjjön és kiélvezze a helyzetet amíg lehet és ha már neki kell fizetnie, akkor tovább álljon. Még az EU-ból kilépésre is azt nyilatkozták a Mi Hazánktól, hogy szerepel a terveik között, de csak akkor, ha Magyarország meg tud erősödni. A jelek erősen arra utalnak, hogy a Fideszben is gondolkoznak a kilépésen és félő, hogy ők már csak sértettségből is megtennék hirtelen.

2023. márc. 11. 18:08
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Kilépnének az EU-ból, abortuszellenesek, halálbüntetés-pártiak
2023. márc. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

A különbség a kettő között, hogy a fideszes politikusok olyan széljobberek akik nem gondolják komolyan, a Mi Hazánk meg komolyan gondolja.

A Fidesz pénz orientált módon működik, az egész társaságot az EU-s források, adóforintok tartják össze, ezeknek a kisajátítása, ellopása, a vagyon, a gyors meggazdagodás, ezt öntik le egy nemzeti mázzal, mert a magyar társadalom alapvetően jobber és a Fidesz igy tud nyerni, hogy retorikai szinten azt mondja amit a nép hallani akar. De láthatjuk mennyire jobberek a valóságban pl a kokainozás, yachtozás, prostizás, meleg orgiák.

A Mi Hazánk a klasszikus 20. századi Horthyzmust akarja a gyakorlatban is megvalósítani, ők komolyan gondolják a "zsidó háttérhatalom" elleni fellépést, a sziberiába deportálást/bérrabtartást, a multik kidobását, a fél katonai rohamcsapatokat, reviziót stb.

2023. márc. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Az EU kilépésről már megírtam mi van. A Fidesz is elég EU ellenes ahhoz, hogy kiugorjon ha van rá igény.

Az abortuszkérdésre térjünk majd vissza pár év múlva. Lehet, hogy nem a Mi Hazánktól, hanem máshonnan jön a szigorítás. Láttam már karón varjút.

A szívhang javaslat nem kötelezi döntésre az anyákat, mert utána is eldönthetik, hogy mit tesznek. Ez nem egy radikális javaslat volt. Az értelmén, hasznosságán lehet vitatkozni.

A halálbüntetésről viták voltak, nem kőbe vésett és nem elsődleges téma, már nagyon háttérbe szorult. Az EU és a társadalom nem engedné újra bevezetni, az alaptörvény is ellene szól.


Én is azt gondoltam régen, amit Jewish_Girl. Most már kételkedek abban, hogy a Fidesz nem meggyőződésből teszi azt, amit tesz, gondolok itt a szélsőjobboldali ötletekre, eszmékre. Most már azt látom, hogy a szélsőjobboldali elveket komolyan gondolják a Fideszben és ezt igyekeznek takargatni kizárólag az érdekeik miatt és már ezt is egyre kevésbé.

A takargatás leginkább más országoknak és a belföldi csoportoknak szólnak, akikkel egyelőre nem akarnak összeugrani.

Fogalmazzunk úgy, hogy a Mi Hazánk ebben őszintébb.

A Mi Hazánk a pénzhatalmi világelit manipulációi ellen lépne fel. Azon lehet vitatkozni, hogy a világban zajló gazdasági folyamatok alól egy kis ország hogyan tudná magát kivonni. A Fidesz már elkezdte a hazai bankpiacot elfoglalni.

Az eszméket a deportálással ne keverjük össze, mert az a veszélyes bűnözőkre vonatkozott és a megvalósítására soha nem lenne reális esély. Ez is nagyon háttérbe szorult, szinte el is tűnt, mint téma. Mert nincs realitása és többe kerülne, mint országon belül tartani őket.

A félkatonai rohamcsapatok még a régi jobbikban sem voltak csak egy felvonuló gárda, be lettek tiltva és akkoriban is csak díszfelvonulásokat rendeztek.

A régi korok visszahozataláról is volt már szó, a Fidesz hozta vissza a vármegyéket, az ispánokat és az ilyen ártatlan módosítók után fogadok hogy még olyanok jönnek, amik még a Mi Hazánknak sem jutottak eszébe.

A multik kidobásáról is volt már szó. Ami csak viszi a pénzt, azt miért kellene eltartani? Amelyik hasznára válik Magyarországnak, az miért ne jöhetne?

2023. márc. 11. 19:30
 7/13 Alex Fly ***** válasza:
70%
A kettő között annyi a különbség, hogy a fidesznek -mint kormánypártnak- erősen vissza kell fognia magát a megnyilvánulásaiban, ezzel szemben a mihasznáknak nincsenek ilyen korlátaik, nyugodtan hangoztathatják az ordas náci eszméiket cenzúra nélkül: ezért is hozták létre...
2023. márc. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
19%
fidesz álnemzeti míg a mi hazánk jobboldali, ennyi! de aki balos meg fideszes... hát ők nem túl intelligensek
2023. márc. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A Mi Hazánk fiókpárt lenne, hogy legyen aki kimondja mindazt, amit a kormány nem mer? Az alakulásuk után én is gondolkoztam ezen, de vannak az ellenkezőjére utaló jelek. A Mi Hazánk már kritizálja a Fideszt is. Orbán Viktor az első ülések egyikén burkoltan megfenyegette a Mi Hazánkot, hogy nem lesznek jóban ha nem működnek együtt.

Az egyértelmű, hogy egy kormány sok dolgot nem mondhat ki. Ennek ellenére most már bátrabban kimondják a Fideszben amit gondolnak, aszerint ítélkeznek és törvénykeznek. Már nem sok értelme lenne egy olyan fiókszervezetet tartani, ami helyettük mondja ki, amit gondolnak.

Az irányban látok változást. A Fidesz radikalizálódik, eszmék tekintetében szélső jobbra, gazdasági kérdésekben szélső balra megy. Velük szemben a Mi Hazánknál fokozatos irányváltás észlelhető. Kezdenek a mindennapos problémákkal foglalkozni, gazdasági és jogi kérdésekkel, ahogy azt már régen kellene. Az vitán felül áll, hogy a Mi Hazánk itt a nemzeti, a Fidesz csak csak egy üres márkanevet lát a nemzet szóban.

A saját egyedi következtetésem, hogy a Fidesz az amelyik egyre szélsőségesebb és a Mi Hazánk egyre kevésbé.

2023. márc. 12. 13:49
 10/13 anonim ***** válasza:
74%

Nem vagyok fideszes, de engedelmeddel én is válaszolnék.

Nekem az a problémám velük, hogy az ő hazájuk - és nem mindenkié!

2023. márc. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!