Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A 19. században az akkori...

A 19. században az akkori magyar politika képviselői legalább olyan alpárian tudtak egymással torzsalkodni, mint a maiak, csak a magyar történetírás szereti idealizálni az akkori idők közszereplőit?

Figyelt kérdés
És (jó eséllyel) a mostani magyar politikusokkal is hasonló lesz a helyzet 100-150 év múlva?

2023. márc. 15. 20:03
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

Nem, nem idealizáltak semmit.

Csak a mai magyar fülnek nem hallatszik alpárinak az ahogyan akkor egymással beszéltek.

50 évvel ezelőtt ha azt mondtad valakire hogy hülye azzal már rendkívül megsértetted. Ma ezt fel se veszik az emberek, én is mindenkit lehülyézek, még magamat is gyakran ha rászolgáltam. Most a baz+ is már kötőszó a szövegekben. Metrón ülve előttem beszélt telefonon egy csinos, fiatal orvosnő a kollégájával és olyan alpári módon ahogy 30 éve egy kocsmában sem beszéltek volna egymással a melósok.

Egyszerűen akkor más számított alpári beszédnek, sértőnek és mi ezt már nem tudjuk érzékelni mert nem úgy beszélünk.

2023. márc. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
#1: Ez mutatja, hogy mára milyen sikeresen elprolisították a magyar társadalmat (is). Minél nagyobb türhő paraszt vagy, annál menőbb vagy.
2023. márc. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
#2 Sajnos.
2023. márc. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!