Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy ilyen sok IQ hiányos ember él az országban? Politikai okai vannak, vagy szimplán elcs*szett a magyar nép?

Figyelt kérdés

Sok oldalt/felhasználót követek Facebook-on, TikTokon és Instán is, az összes platformon a következőket tapasztalom. Ha tegyük fel egy kicsit nagyobb követő bázissal rendelkező oldal/személy megoszt valamit akkor alatta a kommentek csak úgy sugároznak az emberi sötétségtől.

A kommentelőket ilyen csoportokra lehet osztani:

1. A legtöbb kommentelő próbál folyamatosan valami vicceset írni kortól és nemtől függetlenül mind azon vannak, hogy "topkomment" legyen a hozzászólásuk. Mindez odáig fajult már, hogy hírtől függetlenül mindenhol próbálnak viccesek lenni ezek a valójában szánalmas emberek, még halálesetről

szóló tartalmaknál is. Kabaré...

2. A másik csoportba azok tartoznak, akik megállás nélkül okoskodnak mindezt úgy, hogy általában közük nincs az adott topikhoz/témához, és még nekik áll feljebb, ha valaki rámutat arra, hogy hiányos tudással rendelkeznek. Ebben az esetben mindig előtör az alpári énjük, mivel nem tudnak érvelni egyből meg a személyeskedés.

Miért van ez országban? Angol tartalmakat is követek, érdekes módon a legtöbb helyen értelmes eszmecserék vannak a tartalmak alatt.


2023. márc. 18. 15:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
16%
A régebbi időkben települtek be németek, megkapták a magyar állampolgárságot és ma őket is magyarként emlegetik. Jellemzően az ő leszármazottaik ilyen fogyik, meg euimádók.
2023. márc. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
14%
Pont ugyanaz, mint máshol. Az IQ-t mindig is az átlaghoz mérik.
2023. márc. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%

Azt hiszem tudom, hogy mi az a jelenség, amire gondolsz. Hogy "minek ment oda", "úgy kell neki", "ha ezt és ezt csinálta volna, akkor most ez és ez lenne", "ha én lettem volna ott, akkor minden másképp lenne".


Nem az IQ-ról van szó (ld. 2-es választát), de nehéz rá pontos szót találni. Jobb szó híján acsarkodásnak nevezem. Amióta az eszemet tudom létezett ez a bunkóság és okoskodás keveréke a magyar társadalomban. Csak kommentekben a frusztrált bunkó Pista bácsi és a frusztrált okoskodó Marika néni nem szemtől szemben áll valakivel, hanem a fotel kényelméből következmények nélkül kiélheti magát.


Nem hiszem, hogy ez politikai nézettől függene. Korosztálybeli különbségeket nagyon is tapasztalok, az acsarkodók közt több az idősebb. És iskolázottsági különbségeket is tapasztalatok, az acsarkodók közt sok a profil szerint sok az "élet iskolájában, ahol Isten a tanár" tanult személy.

2023. márc. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Ez azért van, mert az itthoni oktatás, nevelés az rendkívül színvonalon aluli... :) Sem a közoktatási intézmények, sem a szülők nincsenek rendesen felkészülve az ifjúság megfelelő módon történő fejlesztésére. Természetesen a jelenlegi politikai rendszer nem igazán támogatja a jó irányba történő változást.. A kormány a saját ideológiájának terjesztését támogatja, amivel alapvetően nem lenne probléma, ha nem élvezne ez a tevékenység kizárólagosságot. Már mind fújjuk kívülről: család, nemzet, Isten - a'sszem ezzel nem mondtam újat. Ami hiányos: kritikus gondolkodásra, nyitottságra, önállóságra, önismeretre nevelés. De ez csak néhány hiánycikk a sok közül... :)
2023. márc. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
10%
az oktatásnak mi lenne a feladata, hogy az emberek ne egy telexes propagandavideó alapján alkossanak képet a világról?
2023. márc. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
#5 Például. Vagy ne egy köztévés propagandahíradó alapján alkossanak képet a világról... :) Kritikus gondolkodás, mint írtam.
2023. márc. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
16%
Az intelligenciát eleve a magyarok adták a világnak. Mit kéne még tenniük? Csináljanak németeket meg belgákat?
2023. márc. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#7 Legkevèsbè elmehàborodott jobboldali.
2023. márc. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom, hogy lassan már a gyakorin is többségben vannak.
2023. márc. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
12%
Aki Facebook-ot, TikTok-ot és Instát használ, és pláne ha be is követ embereket, az eleve IQ hiányos. Ez van.
2023. márc. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!