Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarországiak miért...

A magyarországiak miért tartják forintban a pénzüket?

Figyelt kérdés

Számomra teljesen logikátlan. Nálunk Vajdaságban, de alapvetően Szerbiában is mindenki keményvalutában tartja a pénzét, ez legtöbbször euró, de sokszor svájci frank vagy angol font.

Igazából nem is kell senkinek sem mondani, hogy euróban tartsa a pénzét, mert ez magától értetődő mindenkinek. Még a nyolc osztályt sem fejezett "kisebbségieknek" is tök egyértelmű, a nyolcvanéces Teri néni is tudja. Szóval mindenki. Aki azt mondaná, hogy tartsd dinárba, azt kiröhögnék.


Viszont Magyarországon meg látják a saját szemükkel, hogy mennyira sz*r a forint, de mégis forintban van a pénzük. Egyszerűen nem értem. Ezek az emberek a saját pénztárcájuk ellenségei?

Olyan szinten nem tudják, hogy amikor Magyarországon voltam és euróban számoltam egy csomó dolgot, akkor sokan megkérdezték, hogy az mennyi? Erre én meg csak néztem, hogy ezek ennyire nem ismerik az eurót?

Vajdaságban meg ez inkább fordítva van, ott ha dinárt mond valaki, inkább megkérdezik, hogy euróban mennyi az.


Mire fel Magyarországon ez a szintű forint fetisizálás, amikor LÁTJÁK A SAJÁT SZEMÜKKEL, hogy mennyire rossz a forint és nem ér semmit?


Számomra vicces amikor magyarországi cikkek is azt írják, hogy "5869758 ezermilliárd forint" ahelyett, hogy csak odaírnák "500 millió euró". Nem értem miért könnyebb kilométer hosszú nullákkal számolni...



2023. márc. 18. 19:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%

Én váltottam Euróra , buktam is rajta egy csomót.

Mindenki a 500ft euróval ijeszgetett erre most 395ft,

2023. márc. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom, nekem a tartalék euróban és aranyban van.
2023. márc. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%

"keményvalutában"

Mit nevezel manapság keményvalutának?

2023. márc. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
54%
Mert itt nálunk csak forintban lehet fizetni.
2023. márc. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%
Mert a magyarok többségének nincs annyi fölös pénze, amit érdemes lenne euróban tartani!
2023. márc. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
60%
Te ezen csodálkozol, hogy miért forint, amikor sokan vakon hisznek ennek a kormánynak 😂?
2023. márc. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 árokpart ***** válasza:
11%
4-es De nem ám! A legtöbb nagy üzlet elfogadja az eurót és a benzinkutak is és rengeteg szolgáltató is.
2023. márc. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Fsms ***** válasza:
36%

Mivel jelenleg 18% körüli kamatot fizetnek az állampapírok, valójában van benne lehetőség. Vállalkozásoknak a bankok 16,5 % kamatot adnak.

Ettől függetlenül EUR ban fizetnek , abban tartom a pénzemet.

2023. márc. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 árokpart ***** válasza:
32%
Nem értem miért lettem lepontozva mindenhol tudtam eddig euróval fizetni a felsorolt helyeken. Az összes benzinkútnál különösen a főutak mellett, Spar-ban, Lidl-ben is , a budaörsi összes nagy multi szintén elfogadja. Magán kis üzletek is sok helyen elfogadják.
2023. márc. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
24%

A magyarok többsége nem érti a kérdésedet. Nem tudja, mi az az Euró, nem képes egy kamatlábat kiszámolni, nem tudja, mi az a kamatos kamat.

Többségük fidesz, és Dk szavazó.

Komplett idióták. És még büszkék is rá.

2023. márc. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!