Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit tennél a tanárokkal?

Mit tennél a tanárokkal?

Figyelt kérdés
Most nettó 260-at kapnak pótlékokkal.

2023. márc. 22. 20:19
A kérdező szavazást indított:
Csökkenteném a fizetésüket.
Emelném a fizetésüket.
Így pont jó.
34 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés hülyeség, azt sugallja, mintha minden tanár ugyanannyit kapna.
2023. márc. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
0-17 év munkaviszonnyal kapnak ennyit. Tehát a 25 42 év köztiek, ez elég sok ember.
2023. márc. 22. 20:26
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

"Pont jó"-ra szavazott a többség.

De eljön majd az igazság pillanata, mert a fiatalok már nem fognak létminimumon az éhezés szélén élni és tanárnak menni. És lemaradni 5-10 év nyugdíjárulék fizetésről a tanulmányok miatt.


És akkor a társadalom megbszhatja!

2023. márc. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 D-Mano ***** válasza:
93%

Nettó 300.000 alatt minden fizetés egy vicc a mai árak mellett. (És elég sokan keresnek havi nettó 300.000 alatt sajnos 😕 )

+1: A tanárok ráadásul diplomások. +1: A tanároknak ráadásul nagyon fontos a társadalmi szerepük, ők nevelik a jövő nemzedékeit, a nemzet jövője nagyrészt az ő kezükben is van.

Én szerintem nettó havi 400.000 simán kellene nekik egyrészt a megbecsülés jeléül, másrészt azért, hogy motiváltak legyenek a fiatalok a tanári pálya választására. Így a kompetens, színvonalas tanárok aránya, így az oktatás színvonala is jelentősen emelkedne hosszútávon.

2023. márc. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

#3


Arról nem is beszélve hogy évtizedek kellenek majd arra hogy rendbe hozzák azt amit az elmúlt 30 évben elqrtak!

2023. márc. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Én mondjuk kíváncsi vagyok, mi lehet annak a fiatalnak a fejében, aki képes 5-6 évet egyetemre járni ezért a fosért. Nagyobb városokban takarítók is jobban keresnek.
2023. márc. 22. 20:46
 7/16 anonim válasza:
34%
en megfejelnem a tesi tanaromat mert utalomm
2023. márc. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 D-Mano ***** válasza:
78%

Én kiestem az egyetemről végül. De biosz-kémia tanárszakon voltam.

Az én fejemben az járt, hogy milyen csodás a biológia és a kémia, és hogy ezt a csodát valahogy át szerettem volna adni másoknak is. Valahogy úgy, ahogy az érdekes, nem pedig ahogy általában tanítják, hogy mindenki fintorogva várja az óra végét.

Meg imádok magyarázni. Akármit, ami érdekel. És azt csinálhattam volna, amit szeretek. (Persze a sok hülye papírmunka meg egyéb hülyeségek mellett.)

Ahogy azóta olvasgattam cikkeket a témáról: sokan gondolkodnak úgy, mint én. Aztán megkapják az első fizetésüket tanárként, és mennek az Aldiba árufeltöltőnek vagy Angliába mosogatni...

2023. márc. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Jajj már 8, azért mást is lehet kezdeni egy tanári diplomával mint mosogató meg árufeltoltő... Csak nyitott szemmel kell járni 😅

Én irodán dolgozom, és mivel az nem olyan megterhelő, mint a tanárság, így van időm a héten beszúrni pár külön órát.

Bár azért természetesen megbántam már 100x is hogy tanárira mentem...

2023. márc. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 D-Mano ***** válasza:
100%
Nyilván nemcsak Aldiba meg mosogatni mennek, sőt, valószínűleg többnyire nem, csak a kontrasztot akartam érzékeltetni. 🙃
2023. márc. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!