Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jelen közhangulat mellett van...

Jelen közhangulat mellett van esélye normális életre egy ilyen embernek Magyarországon?

Figyelt kérdés

27 éves.

Magyar-történelem szakos tanár, rosszul keres.

Saját lakása nincs, ezért a fizetése kétharmada lakhatásra megy el.

A családja nem áll szóba vele, kitagadták.

Nem heteroszexuális, viszont homofób családban nőtt fel, és annyira gyűlöli magát a szexuális orientációja most, hogy nem képes párkapcsolatot kialakítani.



2023. márc. 28. 21:00
1 2 3
 1/30 árokpart ***** válasza:
72%
Nincs, de már lassan senkinek sincsen itthon jövője. Szomorú ezt írnom, de ez a nagy helyzet. Ezelőtt kb. 22 éve levágtam volna a kezemet ha egy ilyen mondatot leírtam volna és kinevettem volna aki ilyet állít, de sajnos mára ez lett a valóság.
2023. márc. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
84%

Van.

Ha összeszedi magát és elkezd olyan képzést, amivel rendesen lehet keresni és állást vált.Ennyike.


Mivel diplomája van, mehetne posztgraduális képzésekre.Bár egy töri-magyar szakosnak megfeküdné eleinte a gyomrát a műszaki/logisztikai/gazdasági/informatikai posztgrad képzés, de eltudná végezni.

2023. márc. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
17%
Én azt látom hogy aki nem tud itt boldogulni az többségében magyargyűlölő és máshol sem lesz boldog
2023. márc. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

"Ha összeszedi magát és elkezd olyan képzést, amivel rendesen lehet keresni és állást vált."


Sajnos az államilag támogatott félévek elfogytak a 6 éves tanárképzés alatt.

2023. márc. 28. 21:05
 5/30 árokpart ***** válasza:
72%
3-as Nagyon nem így van. Érdekes, hogy ezelőtt 23 éve itthon minden egyes lakos boldogult most meg nem nem furcsa?
2023. márc. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
10%
#5 23 évvel ezelőtt nem volt ennyi magyargyűlölő akik mérgezték volna a közhangulatot és emiatt többet tudtak dolgozni az emberek
2023. márc. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

#6


A kérdés rólam szól, nem vagyok magyargyűlölő, szóval erről felesleges vitázni.

2023. márc. 28. 21:10
 8/30 anonim ***** válasza:
8%
Gondolkodtál volna ezen pályaválasztáskor.Kitanulsz valamit vagy mehetsz németbe mosogatni
2023. márc. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem van.


Tanárként nyilván nem lesz kánaán, tehát a materiális javakban keresendő élvezetek helyett másfajta élvezeteket kell keresni, ami nem feltétlen baj egyébként. Tanárként is számtalan lehetőség van, amivel a szerény jövedelmet ki lehet egészíteni, esetleg nem állami intézményben folytatni a pályát.


Az élmények gyűjtését, az emberi kapcsolatok építését, családalapítást (lásd később) nem akadályozza semmi, maximum korlátozzák a lehetőségek, de ezeket a lehetőségeket még így is lehetetlen kimeríteni.


Homoszexuálisként értelemszerűen Magyarországon hátranyban vagy a Nyugathoz képest, ellenben mondjuk előnyben a világ többi részéhez képest. A nem alaptörvényi értelemben vett családalapításnak sincs akadálya, gazdasági-érzelmi közösséget feltételezve.


Családi problémákra sajnos nincs rálátásunk.


Összességében tehát abszolút van, a megvalósítás, a hogyan a kérdés, viszont ha elfogadod, illetve belátod,axiómaként kezeled, hogy elérhető, megvalósítható a "normális élet", akkor az út felét megtetted.


A legnagyobb akadály saját magunk vagyunk alapvetően. Mondom ezt úgy, hogy magam is legbelül állandóan elégedetlen vagyok az életemmel, de emellett tudom, hogy ezeknek a gondolatoknak én vagyok az eredője, valójában minden feltétel adott a normális, boldog élethez.

2023. márc. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 árokpart ***** válasza:
38%
6-os Nem ezzel függ össze, hanem jobb volt a gazdaságunk, szinte szárnyalt most meg hanyatlik.
2023. márc. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!