Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerinted jobb, rosszabb,...

Szerinted jobb, rosszabb, vagy ugyanaz lenne a helyzet, ha lenne egy olyan törvény, hogy az önkormányzati választáson nem indulhatnak parlamenti pártok?

Figyelt kérdés
2010. okt. 7. 23:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jobb lenn,ha csak képviselőjelöltek és polgármster-jelöltek indulnának,függetlenül attól,hogy milyen párttal szimpatizálnak.

Akkor valóban csak az emberre lehetne szavazni.

Az üléseken pedig szótöbbséggel lehetne dönteni.

De ez a pártoknak nem érdeke.

2010. okt. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

elsőnek:

jelenleg is képviselő- és polgármester jelöltek indulnak a választáson, jelenleg is szótöbbséggel dönt a képviselőtestület - szóval, nem egészen értem, hogy mit is akarsz mondani...

a kérdésre:

és akkor mi változna, ha nem mondhatnák meg a jelöltek, hogy melyik párt jelöli őket?

2010. okt. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp Jobb lenne. Nem lehetne álláshalmozás, és nem arról szólna hogy azért szavazok rá mert fideszes. Mindenki a személyre szavazna.
2010. okt. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"és akkor mi változna, ha nem mondhatnák meg a jelöltek, hogy melyik párt jelöli őket?"


Akkor semmi, de ők nem nem mondhatnák meg, hanem nem indulhatnának. Aki tagja valamely pártnak kizárta magát.

2010. okt. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

jelenleg sem akadályozza semmi sem, hogy valaki párttámogatás nélkül induljon a választáson, jelenleg is sokan névlegesen függetlenként indulnak, amikor tudott róluk, hogy valamelyik párt (akár nem hivatalos) támogatását élvezik - szóval nem változna semmi.

de, tételezzük fel, hogy valóban függetlenek indulhatnak csak

mi történne?

bekerül a testületbe x számú, egymstól és a pártoktól független jelölt, akik a pillanatnyi érdekeik szerint szavaznának a felvetett témákról, majd a kialakuló káoszt megunnák és valamilyen érdekek mellett szerveződni kezdenének, először informálisa, majd, amikor rájönnek, hogy szükség valamilyen formális, szabályozott együttműködésre, névlegesítenék az együttműködést és annak a szablyait - és máris ott vagyunk a pártoknál.

és akkor hogyan tovább?

őket is ki kellene zárni?

tudom, hogy igen népszerűtlenek a pártok - de lássuk be, hogy a kanalizált politikai együttműködésre még nem találtak ki ennél jobb megoldást.

2010. okt. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Azért jutott eszembe ez az ötlet, mert ahogy írták előttem, sokan nem azt nézik, mit tesz az a bizonyos ember, hanem hogy milyen párt szimpatizánsa. Ez pedig nem jelenti azt, hogy az adott település, város előrébb jut.

Persze tisztában vagyok vele, hogy vannak pozitívumai és negatívumai is ennek az ötletnek. Csupán mások véleménye érdekel érről.

2010. okt. 8. 00:09
 7/7 doboszoli ***** válasza:

Mindenképpen jobb. A döntéseket vegytisztán az adott település érdekében hoznák, nem a mocskos pártpolitika

útmutatása szerint.

Nálunk az a szerencsés helyzet állt elő, hogy mind a 6 szenátor, mind a polgármester függetlenként került hivatalba.

2010. okt. 8. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!